• 19.10.2020 Dzień Edukacji Narodowej

     • 14 października to Dzień Edukacji Narodowej. Z tej okazji w naszym Ośrodku odbył się apel. Wychowankowie złożyli życzenia wszystkim pracownikom i podziękowali za pracę słowami:

      Z okazji Dnia Edukacji Narodowej
      życzymy takich myśli i marzeń,
      które dają się urzeczywistnić,
      pięknych i szlachetnych pomysłów,
      które podszeptuje serce,
      cierpliwości i wytrwałości,
      aby służba dzieciom,
      tym starszym i tym młodszym
      zrodziła wiele szlachetnych owoców

      Na wszystkich czekała niespodzianka w formie prezentacji multimedialnej, przedstawiająca naszą kadrę z okresu dzieciństwa. Zdjęcia poparte zostały utworami muzycznymi, nawiązującymi do imion naszych pracowników. Było wiele radości i zabawy podczas odgadywania. Na zakończenie wszyscy pracownicy otrzymali drobny upominek – breloczek do kluczy - przygotowany przez wychowanki z grupy I.

      Wychowankowie na zajęciach z arteterapii, pod czujnym okiem wychowawcy, przygotowali jeszcze jeden upominek - bukiet z imiennymi kwiatami.

      BARDZO DZIĘKUJEMY

     • 17.05.2020 MY i "nowa codzienność"

     • Wydarzenia związane z obecną sytuacją w Polsce i na całym świecie sprawiły, że znaleźliśmy się w nowej, nieznanej rzeczywistości. Mimo wszystko przez ostatnie tygodnie Ośrodek zapewniał opiekę wszystkim dzieciom, których Rodzice zgłosili taką potrzebę. Wszystkie działania na terenie naszej placówki podejmowane są zgodnie z zasadami wynikającymi z zaleceń Ministra Zdrowia oraz wytycznymi Ministra Edukacji Narodowej.

      Dzieci i młodzież objęte są całodobową opieką. Wychowawcy zapewniają ciekawe zajęcia naszym wychowankom, wykorzystując całą bazę lokalową Ośrodka i wszelkiego rodzaju sprzęt. Również w ramach zdalnego nauczania wychowankowie sumiennie wykonują zadane prace. Z dużą radością i entuzjazmem dzieci i młodzież biorą udział w zajęciach z gliny i hipoterapii.

       

      Z myślą o dzieciach powstały na stronie facebook Ośrodka na Messenger grupy „Jesteśmy razem” – dla rodziców oraz „Razem łatwiej” dla starszych wychowanków. Można tam znaleźć propozycje zabaw z dziećmi w domu, ciekawe zajęcia, filmy a także wymienić się doświadczeniami. Polecamy 

     • 26.01.2020 Przedstawienie "Foka akrobatka"

     • Kolejny raz mieliśmy okazję zetknąć się ze sztuką. Artyści z Krakowa zaprezentowali nam spektakl p.t. „Foka akrobatka”. Jest to opowieść o foczce egoistce, która prowadziła beztroskie życie i uwielbiała drwić z innych. Pod wpływem chwili zapragnęła zostać akrobatką w cyrku, ale zobaczyła, że jest to bardzo trudne zajęcie. Jednak mimo trudności, po rozmowie z dyrektorem cyrku rozpoczęła lekcje sztuki cyrkowej. Zabrała się do solidnej pracy i zrozumiała, że wytrwałością, solidnością i ciężką pracą można osiągnąć sukces. Mieliśmy okazję obejrzeć bardzo ciekawe, kolorowe i rozśpiewane przedstawienie, z bardzo mądrym przesłaniem, a także w nim uczestniczyć.

       

     • 24.01.2020 Bal karnawałowy 2020

     • Trwa karnawał, a jak karnawał to oczywiście bale i zabawy. I my również w naszym Ośrodku, zgodnie z tradycją, szampańsko bawiliśmy się. Tańczyliśmy do najnowszych i starszych, znanych i ulubionych przebojów. Nawet żołnierze z elitarnej jednostki S.W.A.T oraz strażak znaleźli czas na wspólną zabawę z nami. Chwile wytchnienia można było zaczerpnąć podczas dwóch teleturniejów. W „Jaka to melodia” uczestnicy wykazali się dużą znajomością piosenek i niesamowitym refleksem. Odgadywali utwór już po jednej nutce. W tym teleturnieju najlepszym okazał się Patryk z grupy V. Ogólną wiedzą i erudycją mogli pochwalić się zawodnicy „Familiady”. Monika z grupy VII, Bartek z grupy X i Michał z grupy II odpowiadali najszybciej i trafnie na pytania. O oprawę dźwiękową teleturniejów jak i całą stronę muzyczną zadbał nieoceniony, profesjonalny DJ Camilo, któremu serdecznie dziękujemy za moc przebojów i poświęcony czas. Dziękujemy wszystkim za dobrą zabawę.

     • 19.01.2020 "Przyszedłeś, aby nieść Miłość"

     • Nadal trwamy w pełnej ciepła i serdeczności atmosferze świąt Bożego Narodzenia. Jedną z pięknych tradycji jest śpiewanie kolęd, dlatego wychowankowie naszego Ośrodka z radością wzięli udział w wieczorze kolęd, przygotowanym przez grupę III. Jako pierwsi zaprezentowali się organizatorzy wieczoru w kolędach „Lulajże Jezuniu” i „Spójrz na Jezusa”. Dziewczęta z grupy VII zaśpiewały „Przybieżeli do Betlejem”, a chłopcy z grupy II zaprosili do powitania Dzieciątka w kolędzie „Pójdźmy wszyscy do stajenki”. „Dzisiaj w Betlejem” przedstawili chłopcy z grupy VI, a Marcin zagrał „Lulajże Jezuniu” i „Cicha noc”. Grupy V i X opowiedzieli historię ucieczki Świętej Rodziny w pastorałce „Uciekali, uciekali”. Następnie dziewczęta z grupy I zaśpiewały „Świeć gwiazdeczko mała świeć”. Wszystkie zaprezentowane utwory poprzedzone były krótkim komentarzem. Na zakończenie Siostra Dyrektor podziękowała za wspólne kolędowanie, a wszyscy zaśpiewali „Przyszedłeś, aby miłość nieść”.

     • 02.01.2020 Dziękujemy za spełnione marzenia

     • Już straciliśmy rachubę, który to już raz zostały spełnione marzenia naszych wychowanków. 18 grudnia za pośrednictwem drogiej i oddanej nam p. Krystyny Gucewicz, dzieci i młodzież otrzymały upragnione i wyczekiwane prezenty. Nikt nie został pominięty i wszyscy dostali upominki, o których marzyli. Tę radość zawdzięczamy Duszpasterstwu Środowisk Twórczych, wszystkim ludziom dobrej woli i wielkiego SERCA za co bardzo, bardzo serdecznie DZIĘKUJEMY!!!

     • 02.01.2020 Napisane przez Administrator w dniu 02 Stycznia 2020

     • „… Idźcie szukajcie izby przed zmrokiem, Ludzie się tłoczą, noc nadchodzi szybkim krokiem..”. Tymi słowami Żołnierz rzymski witał w bramie Ośrodka wszystkich przybyłych, zapraszając do wpisania się na „Spis Ludności”. W drzwiach „Gospody” Gospodarz i Gospodyni informowali o braku miejsc, kierując na plac, gdzie Pasterze zaprosili wszystkich do tańca integracyjnego. Gdy Anioł obwieścił wesołą nowinę, wszyscy udali się do Szopy. Wspólnym śpiewem kolęd powitano i oddano cześć Dzieciątku oraz Świętej Rodzinie.
      Na zakończenie spotkania Siostra Dyrektor Katarzyna Besiekierska podziękowała wszystkim za przybycie, złożyła najserdeczniejsze życzenia i zaprosiła na uroczystą Wieczerzę Wigilijną.
      Radość świętowania Narodzenia Dzieciątka Jezus dzieliliśmy wspólnie z:

      -     Asystentką Prowincji Warszawskiej S. Anielą Niemiec oraz S. Marią Pawels i S. Dorotą Maciejską

      -     Ks. Proboszczem Parafii św. Antoniego w Ignacowie Ks. Edwardem Staszczyszyn

      -     Kapłanami Zgromadzenia Misji Ks. Konradem Jaworeckiim, Ks. Markiem Chociejem
      i Ks. Jackiem Kuzielem

      -     Siostrami Wspólnoty w Ignacowie

      -     Sekretarzem Gminy Mińsk Mazowiecki p. Jolantą Domasiewicz

      -     P. ppłk. Markiem Hellerem i p. ppłk. Ryszrdem Gorczycą z 23 Bazy Lotnictwa Taktycznego w Barczącej

      -     Wicedyrektorem Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Mińsku Mazowieckim

      p. Justyną Rutkowską

      -     Dyrektorem Zespołu Szkół Specjalnych w Ignacowie p. Pawłem Antosiewiczem i Wicedyrektorem p. Grażyną Jałochą

      -     Dyrektorem DPS w Kątach p. Danutą Ekert

      -     Dyrektorem Szkoły Podstawowej Nr 5 w Mińsku Mazowieckim p. Ewą Szczerbą

      -     Dyrektorem Publicznej Szkoły Podstawowej w Wiciejowie p. Anną Śpiewak Bartnicką

      -     Dyrektorem Szkoły Podstawowej w Janowie p. Jerzym Wierzbickim

      -     p. Nadzieją i Andrzejem Ostrowskimi

      -     Rodziną Sierdzej

      -     Emerytowanymi współpracownikami

      -     Rodzicami i rodzinami wychowanków

      -     Domownikami i Współpracownikami.

      Wszystkim z całego serca serdecznie DZIĘKUJEMY

       

     • 08.12.2019 W oczekiwaniu na… Świętego Mikołaja

     • 6 grudnia Święty Mikołaj jest bardzo zapracowany i dlatego zapowiedział wizytę w naszym Ośrodku dzień wcześniej. Oczekując na znakomitego Gościa rozwiązywaliśmy w grupach różnorodne zadania, poznaliśmy marzenia dzieci zawartych w listach, słuchaliśmy piosenek i ciekawych tekstów. W końcu powitaliśmy z wielką radością Świętego Mikołaja, ale również z małą niepewnością, czy wszyscy zasłużyli na prezent. Jednak były to płonne obawy, bo wszyscy dostali upominki. Czas płynął szybko i niestety musieliśmy pożegnać tego wyjątkowego Świętego, gdyż czekało na niego jeszcze bardzo dużo dzieci, młodzieży i również dorosłych. Do zobaczenia za rok.

     • 07.12.2019 Radość tworzenia z Fundacją ORANGE

     • Kolejny raz wolontariusze z Fundacji ORANGE zaprosili naszych wychowanków do krainy wyobraźni, marzeń. Podczas warsztatów plastycznych można było przelać na płótno i podzielić się swoimi przeżyciami z innymi. Ale również można było odkryć ukryty talent plastyczny i zdolności. Za poświęcony czas, odkrywanie siebie i radość tworzenia bardzo, bardzo serdecznie DZIĘKUJEMY!!!!!!!!!

     • 28.11.2019 Nasze andrzejkowe zabawy

     • „ W Naszym Domu są Andrzejki,rwetes, hałas tu dziś wielki.Bawmy dobrze się w Andrzejai wybierzmy wodzireja…”W tak rymowany sposób w poniedziałkowe popołudnie zostaliśmy zaproszeni do wspólnej zabawy. Na początku poznaliśmy krótką historię tradycji andrzejkowych. Następnie każda grupa, po wylosowaniu kolejności, zaprezentowała swoją zabawę, która zapowiedziana była rymowanym wierszykiem. Grupa III przestrzegała przed „Liskiem Łakomczuszkiem”, a Pingwiny z grupą VII zaprosiły do tańca. Koło Teatralne pod tajemniczym tytułem „Klap, klap” zaproponowało inną wersję zabawy z krzesełkami. Grupa II poprosiła o pomoc w odszukaniu par pogubionych rzeczy, a worek z tajemniczą zawartością wędrował w rytm muzyki z grupą VI. Wędrujący opłotkami „Krasnoludek” i grupa I zmobilizowali uczestników do małej gimnastyki, po której prosto z „Master Chefa” grupa X poczęstowała regenerującym kisielkiem. Jako ostatnia grupa V zaprosiła wszystkich do muzyczno-tanecznej podróży pociągiem przez Europę. W Hiszpanii tańczyliśmy „Macarenę”, we Francji „Kankana”, a w Grecji „Zorbę”. W rytmie walca podróżowaliśmy przez Austrię, „Kaczuchy” były hitem w Niemczech, a po powrocie do Polski zatańczyliśmy „Krakowiaka”.Na zakończenie zabawy został rozstrzygnięty konkurs plastyczny „Dary Jesieni”.

     • 15.11.2019 „Nasza Niepodległa”

     • Pod takim tytułem 13 listopada obejrzeliśmy apel z okazji odzyskania niepodległości przez Polskę. Po wspólnym odśpiewaniu „Mazurka Dąbrowskiego”, wsłuchaliśmy się w utwory poetyckie, wyrażające tęsknotę do niepodległej Ojczyzny, przeplatane patriotycznymi pieśniami. W krótkiej scence przedstawiono historię rozbiorów i symboliczne zakucie w kajdany Polski. W kolejnej odsłonie, po odczytaniu wiersza Antoniego Słonimskiego pt.”Polska”, pod dowództwem Józefa Piłsudskiego żołnierze przepędzają zaborców i rozrywają łańcuchy krępujące Polskę. Następnie odczytano przemówienie Marszałka i odśpiewano „Marsz Pierwszej Brygady”. Na zakończenie S.Dyrektor podziękowała za wzruszające przeżycia i artystyczny

     • 26.10.2019 Bajkowe spotkania

     • Wszyscy lubią bajki i my także. Dlatego z dużym zaciekawieniem obejrzeliśmy przedstawienie inspirowane utworami znanych polskich autorów. W ciekawy, interesujący i zabawny sposób aktorom udało się zaprezentować utwory, ale przekazać również pouczający morał, zawarty w bajkach. Dodatkową atrakcją była również wspólna zabawa na scenie wykonawców i naszych wychowanków.

     • 20.10.2019 WDZIĘCZNI ZA TRUD WYCHOWANIA

     • WDZIĘCZNI ZA TRUD WYCHOWANIA 16 października w naszym Ośrodku odbyło się spotkanie z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Wychowankowie w serdecznych słowach ukazali swoją wdzięczność wszystkim pedagogom i pracownikom Ośrodka, dziękowali za pracę i trud wychowania.W specjalnie na tę okazję ułożonym wierszu dzieci i młodzież wyrazili swoje uczucia:„ KOCHANI WYCHOWAWCY I PRACOWNICY OŚRODKA,PRACA WASZA TO PRACA NIEŁATWA,BO CZĘSTO LENIWA I KAPRYŚNA JEST DZIATWA.KOCHA FIGLE I CHĘTNIE SIĘ CZUBI,LECZ STRONI OD KSIĄŻKI I UCZYĆ SIĘ NIE LUBI.TRZEBA DUŻO ZDROWIA, DUŻO CZASU STRACIĆ,ABY UMYSŁ UCZNIA ROZWINĄĆ, WZBOGACIĆ,KTÓRY GDY DOROŚNIE DOPIERO ZROZUMIEJAK JEST W ŻYCIU CIĘŻKO, GDY SIĘ MAŁO UMIE”.W kolejnej części programu zebrani, w szczególności wychowawcy, ze wzruszeniem obejrzeli prezentację multimedialną przedstawiającą scenki z naszego codziennego życia, podpisane ciekawym komentarzem. Grupa wokalna chłopców słowami piosenki zespołu Feel „Jak Anioła głos…” opiewała zalety wszystkich pracowników Ośrodka. Najserdeczniejszymi życzeniami i piosenką „Dziękujemy Wam” zakończyła się część artystyczna.Następnie głos zabrał S.Dyrektor, dziękując wszystkim współpracownikom za pracę, złożyła serdeczne życzenia. Na zakończenie wychowankowie obdarowali Siostry, wychowawców i pracowników drobnymi, własnoręcznie przygotowanymi upominkami.

     • 30.09.2019 „Coś Specjalnego” w naszym Ośrodku

     • „Coś Specjalnego”  w naszym Ośrodku.

      Pod takim tytułem 24 września odbył się w naszym Ośrodku tegoroczny festyn.  Na zaproszonych Gości, domowników Ośrodka, pracowników i wszystkich obecnych czekało wiele atrakcji i niespodzianek. Po krótkim wstępie, serdecznym powitaniu Siostra Dyrektor Katarzyna Besiekierska zaprosiła na przedstawienie z morałem pt.”Kaszalot”. Następnie widzowie mogli podziwiać naszych artystów w układzie choreograficznym. Niespodziankę sprawili nam goście ze Szkoły w Janowie, prezentując kilka piosenek. Po części artystycznej, kiedy zza chmur zaczęło wyglądać nieśmiało słońce, wszyscy zostali zaproszeni do zabawy, gdzie każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Celnym okiem trzeba było się wykazać, aby zdobyć los (każdy wygrany) w loterii. W stoiskach „Trocinowe ludziki” i „Origami” chętni tworzyli niesamowite dzieła, odkrywając talenty plastyczne i manualne. Pamiętając o bohaterach Powstania Warszawskiego można było własnoręcznie zrobić kartkę i ją zadedykować. Niezawodni Żołnierze z 23 Bazy Lotnictwa Taktycznego prezentowali sprzęt wojskowy i strażacki. Również do aktywnej zabawy zapraszały basen z piłeczkami, trampolina, gra w klasy czy mecz piłki nożnej. Oprócz dobrej zabawy nie zapomniano kulinarnych atrakcjach. Potrawy z grilla, domowy pasztet czy smalec przypadły do gustu wielu smakoszom. A i amatorzy słodkości czy popcornu znaleźli coś dla siebie. W rytm muzycznych przebojów i dobrej zabawy czas upłynął bardzo szybko. Wspólnie spędzony czas, obecność wszystkich zaproszonych była dla nas ogromną radością i pozostanie w pamięci na długo.Jednak bez finansowego i organizacyjnego wsparcia wydarzenie to nie mogłoby się odbyć.DZIĘKUJEMY:

      - Panu Dariuszowi Przedlackiemu

      - Serwisowi gastronomicznemu - Agencji TATULO

      - Zakładom Mięsnym PEKLIMAR

      - Przedsiębiorstwu Produkcyjno-Handlowemu Elżbieta Słodownik

      - Hurtowni Napojów Sławomir Królak z Sulejówka

      - Cukierni Piekarni Ekle

      r- Sieci Sklepów Carrefour

      - Zakładowi Produkcyjno-Handlowemu DELFIN

      - Przedsiębiorstwu Handlowo-Usługowemu AS

      - Hurtowni mięs i wędlin ROBMAR

      Wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie i przebieg tego spotkania z serca DZIĘKUJEMY!!!!!!!!!!!!!!

     • 20.09.2019 V piknik dla dzieci „Z nami zawsze bezpiecznie”

     • 13 września 2019r. z inicjatywy Dowódcy Garnizonu Mińsk Mazowiecki na terenie lotniska 23 Bazy Lotnictwa Taktycznego odbył się piknik dla dzieci pod hasłem „Z nami zawsze bezpiecznie”. Głównym celem imprezy było zapoznanie uczestników z zagadnieniami między innymi z tematyki udzielania pierwszej pomocy, bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Dodatkową atrakcją była możliwość obejrzenia sprzętu wojskowego, policyjnego i strażackiego.Projekt wsparły służby mundurowe między innymi Komenda Powiatowa Policji w Mińsku Mazowieckim, Powiatowa Straż Pożarna, Ochotnicza Straż Pożarna, 2 Grupa Poszukiwawczo-Ratownicza, Oddział Specjalny Żandarmerii Wojskowej, Centrum Szklenia Żandarmerii Wojskowej

     • 15.09.2019 „Magiczna jesień w Kątach 2019”

     •  

      „…Jesień to taki magiczny czas, taki kolorowy, pełen barw, jakby ktoś za pomocą magicznych farb pomalował cały świat…” Tymi pięknymi słowami zaproszono nas 12 września 2019r. na plenerową imprezę integracyjną  do  Domu Pomocy Społecznej w Kątach. Pokaz iluzjonisty wprowadził wszystkich w tajemniczy świat magii. Następnie niezapomnianych wrażeń artystycznych dostarczył Teatr Tańca „Kwieciste Gwiazdy” z Ukrainy. Loteria fantowa, w której każdy los był wygrany, kącik plastyczny, zabawy bańkami mydlanymi, malowanie twarzy czy przejażdżka bryczką to tylko niektóre atrakcje czekające na uczestników imprezy. Odważniejsi skusili się na bliskie spotkanie z egzotycznymi zwierzętami podczas warsztatów zoologicznych. A w foto-budce można było zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie.  Oprawę muzyczną zapewnił lokalny zespół „Record”, który również akompaniował nowo powstałemu, zakładowemu chórowi. Oprócz uczty duchowej organizatorzy zapewnili coś dla ciała. Potrawy z grilla, bigos, żurek, placki ziemniaczane, przysmaki wiejskie, słodkości czy kram z serami i sójkami, zaspokoiły gust smakowy najwybredniejszych. Na dobrej zabawie czas upłynął bardzo szybko, ale wszyscy goście zabrali ze sobą wspaniałe wspomnienia.Dziękujemy bardzo serdecznie Dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Kątach oraz  Stowarzyszeniu na Rzecz Osób Niepełnosprawnych i Niedostosowanych Społecznie „Sigma”, organizatorom imprezy, za zaproszenie i świetną zabawę.

     • 04.09.2019 ROK SZKOLNY 2019 - 2020

     • Minęły wakacje i rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2019 – 2020. Z nowym rokiem czekają na nas nowe wyzwania. Z radością powróciliśmy do starych „kątów”, znajomych koleżanek i kolegów. Serdecznie powitaliśmy nowych wychowanków, otaczając ich troskliwą opieką, aby jak najpełniej wykorzystali czas pobytu w Ośrodku. Wracamy do codziennych obowiązków, zdobywania wiedzy, umiejętności, rozwijania zainteresowań, ale również dobrej zabawy.

     • 17.06.2019 Z wizytą 23 Bazie Lotnictwa Taktycznego

     • Wielu chłopców, choć nie tylko, marzy by zostać żołnierzem czy pilotem. Nam udało się spełnić to pragnienie, poczuć się przez kilka chwil jak piloci – żołnierze. 12 czerwca gościliśmy w 23 Bazie Lotnictwa Taktycznego, podglądając codzienność żołnierzy. Na początku zapoznaliśmy się z historią Bazy i jej przeznaczeniem, oglądaliśmy ciekawe eksponaty. Następnie obejrzeliśmy pokaz umiejętności wojskowej Straży Pożarnej. Mogliśmy zaspokoić swoją ciekawość, do czego służą niektóre urządzenia, jak działają. Punktem kulminacyjnym naszej wycieczki  była wizyta w hangarze, gdzie podziwialiśmy z bliska samoloty MIG 29. Dziękujemy bardzo serdecznie za wspaniałe przeżycia i przyjęcie.

     • 15.06.2019 "Zegar tyka, czas umyka" - pożegnanie Absolwentów

     • Niestety przychodzi taki moment, kiedy trzeba kogoś pożegnać. 11 czerwca w naszym Ośrodku odbyła się uroczystość pożegnania tegorocznych Absolwentów. Na początku obejrzeliśmy przedstawienie przygotowane przez Koło Teatralne. Następnie były wspomnienia, ciepłe słowa i łzy wzruszenia. Składając serdeczne życzenia Siostra Dyrektor Katarzyna Besiekierska była wyrazicielką naszych myśli i uczuć. Mamy nadzieję, że lata spędzone w naszym Ośrodku będą wspominać z uśmiechem, sentymentem i wzruszeniem. Dziękujemy za ten czas spędzony z nami.    „… Szczęśliwej drogi już czas, mapę życia w sercu masz…”.

     • 15.06.2019 Z wizytą w Hucie Mińskiej

     • 10 czerwca grupa naszych wychowanków spędziła bardzo miłe popołudnie. Uczniowie kl. VA ze Szkoły Podstawowej im. Karola Wojtyły w Hucie Mińskiej zaprezentowali pouczającą prezentację. Następnie był czas na wspólną zabawę i rozmowy. Dziękujemy pani Hani i pani Dorocie, uczniom kl. VA oraz Rodzicom za zaproszenie, sympatyczną atmosferę i poświęcony czas.