• 24.12.2022 Życznia Bożonarodzeniowe

• "Przy wigilijnym stole łamiąc opłatek Święty,

Wspomnijcie, że dzień radosny w miłości jest poczęty,

Że jak mówi Wam wszystkim dawne odwieczne orędzie

W pierwszą na niebie gwiazdkę Bóg w naszym domu zasiądzie"

Niech w te Święta w Waszych sercach zagości pokój, radość i szczęście. Niechaj maleńki Jezus Wam błogosławi w każdym dniu Nowego Roku. Z całego serca życzymy spełnienia marzeń i wszystkiego co najlepsze!

• 15.12.2022 Jasełka

• 15 grudnia był bardzo uroczystym dniem w naszym Ośrodku. W tym dniu przybyli zaproszeni Goście oraz Rodzice naszych wychowanków, by wspólnie obejrzeć przedstawienie „Jasełka” oraz świętować przy wigilijnym stole. W tym roku przedstawienie miało nieco odmienny charakter. Były to Jasełka w wydaniu współczesnym, ukazujące obecny świat, młodzież i dorosłych żyjących w pędzie lub nie zwracających uwagi na otaczających ludzi. Jednak Narodzenie Pana łączy wszystkich wspólną modlitwą.

Po  przedstawieniu wszyscy udali się na stołówkę, gdzie po wysłuchaniu Słowa Bożego i podzieleniu się opłatkiem, zasiedli do wspólnej kolacji wigilijnej. Wieczór był bardzo uroczysty. Usłyszeliśmy wiele miłych słów oraz podziękowań.

I my bardzo dziękujemy za wspólnie spędzone chwile.

• 6.12. 2022 Mikołajki

• „6 grudnia, jak dobrze wiecie

Święty Mikołaj chodzi po świecie

Dźwiga swój worek niezmordowanie

I każde dziecko prezent dostanie”

Nadszedł dzień długo wyczekiwany przez wszystkie dzieci – 6 grudnia. Jak co roku, Mikołaj odwiedził naszych Wychowanków, przynosząc im drobne upominki. W podziękowaniu za prezenty dzieci przygotowały piosenki dla Drogiego Gościa, z nadzieją, że odwiedzi nasz Ośrodek za rok.