• 17.12.2020 Wigilia w Ośrodku

     •   „Narodził się by nas zbawić”  - taką sentencją rozpoczęło się przedstawienie bożonarodzeniowe w naszym Ośrodku. Po raz kolejny mieliśmy okazję wspólnie obejrzeć historię narodzenia Pana Jezusa. Siostra Dyrektor Katarzyna Besiekierska złożyła życzenia świąteczne wszystkim pracownikom oraz wychowankom i ich najbliższym. W tym roku, ze względu na reżim sanitarny nie było z nami naszych Rodzin oraz zaproszonych Gości. Kolacja wigilijna rozpoczęła się tradycyjnie odczytaniem Ewangelii. Wigilijne potrawy, choinka i cała dekoracja przypominały nam, ze już za kilka dni zasiądziemy do wigilijnego stołu z najbliższymi. Nie zabrakło również upominków dla pracowników i wychowanków.

     • 3.12.2020 Wizyta Świętego Mikołaja

     • Jak co roku nasz Ośrodek odwiedził tak bardzo oczekiwany przez wszystkich Święty Mikołaj. Przyjechał do nas trochę wcześniej, bo już 3 grudnia, ale wszyscy byli przygotowani na jego wizytę. Aby podkreślić wyjątkowy charakter tego spotkania dzieci były ubranek w czerwone mikołajowe czapeczki. W oczekiwaniu na wyjątkowego gościa wychowankowie wzięli udział w wesołych i pouczających zabawach przygotowanych specjalnie na tę okazję. Podopieczni mocno przeżywali spotkanie z Mikołajem. Na niejednej twarzy można było zobaczyć niepewność lub obawę, czy otrzyma upominek, ale Mikołaj nie zapomniał o żadnym dziecku. Każdy został obdarowany prezentem, obiecując być grzecznym.

      Tego samego dnia w godzinach porannych ekipa Świętego Mikołaja odwiedziła wychowanków przebywających w domach rodzinnych, wręczając im drobne upominki z okazji Mikołajek. Specjalnie na tę okazję samochody zostały udekorowane w mikołajowe emblematy.

     • 24.11.2020 Prezent dla naszych podopiecznych

     • Nasi Wychowankowie dostali piękny dar w postaci nowego placu zabaw. Składamy serdeczne podziękowania za okazane serce i wsparcie przy budowie obiektu. Bardzo dziękujemy Pani Jolancie Kalecińskiej – Rossi i całej ekipie Cabaret du cœur oraz Fundacji Entraide

      Podopieczni bardzo ucieszyli się z prezentu. Nawet niesprzyjająca pogoda nie przeszkodziła im w testowaniu nowych urządzeń.