• 05.04.2019 Wolontariusze z Huty Mińskiej

     • W naszym Ośrodku gościliśmy koło wolontariatu ze Szkoły Podstawowej z Huty Mińskiej.  Podczas warsztatów plastycznych rozwijaliśmy kreatywność, pomysłowość, zdolności artystyczne. Był również czas na wspólną zabawę, wymianę spostrzeżeń i doświadczeń. Dziękujemy  serdecznie za atrakcyjne i twórcze zajęcia, a przede wszystkim poświęcony czas.

       

     • 21.03.2019 Konkurs „ Siedlce, Podlasie i Anioły” 2019

     • Poznaliśmy laureatów XVI Konkursu Twórczości Plastycznej Osób Niepełnosprawnych „Siedlce, Podlasie i Anioły 2019”, a wśród nich byli wychowankowie naszego Ośrodka. Daniel Kowalczyk zajął II miejsce w kategorii wiekowej do 12 lat, Paweł Muracki zajął II miejsce w kategorii wiekowej 13-17 lat. Tym bardziej cieszą fakt, że prace naszych artystów zostały wyróżnione spośród 152 innych. W środę 20 marca 2019r. w holu Biblioteki Głównej Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach podczas wernisażu wręczono nagrody i wyróżnienia.

      Konkurs odbył się pod honorowym patronatem Biskupa Siedleckiego Kazimierza Gurdy, Prezydenta Miasta Siedlce Andrzeja Sitnika oraz Rektora Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach Tamary Zacharuk. Uroczystość swoją obecnością uświetnili również Anna Gugała – kierownik Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Siedlcach, Przemysław Grzegrzółka – Zastępca Dyrektora Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Siedlcach, ks. Paweł Wojdat z Caritas Diecezji Siedleckiej oraz artyści, ich opiekunowie, nauczyciele, terapeuci, kierownicy placówek i rodzice.

       

      Prace oceniło Jury w składzie: Marlena Czajkowska – artysta, Iza Staręga - artysta, pedagog, właścicielka galerii, Robert Szymani – artysta, wykładowca na UPH. Członkowie komisji oceniało wszystkie prace według następujących kryteriów: artystyczny wyraz pracy, twórcze podejście do tematu, samodzielność i oryginalność wykonania, stopnień trudność (odpowiedni do wieku autora pracy), jak również ogólny wyraz artystycznych.
      Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy

     • 21.03.2019 XVIII Regionalny Przegląd Piosenki Dzieci i Młodzieży w Łosicach 2019

     • 20 marca w Domu Kultury w Łosicach odbył się już XVIII Regionalny Przegląd Piosenki Dzieci i Młodzieży, zorganizowany przez Ośrodek Szkolno-Wychowawczy i Łosicki Dom Kultury. W „pękającej w szwach” sali widowiskowej, 12 zespołów z trzech województw, zaprezentowało piosenki, układy taneczne i utwory instrumentalne. Na scenie i poza nią panowała radosna atmosfera, a wszystkie występy nagradzane były gromkimi brawami. Wychowankowie naszego Ośrodka zaprezentowali układ choreograficzny „Taniec z szarfami”. Jury Przeglądu jednogłośnie orzekło, że wszyscy artyści zasłużyli na wyróżnienia i nagrody. Zespoły otrzymały okolicznościowe statuetki, dyplomy i gry edukacyjne, a wszyscy uczestnicy upominki. Zakończeniem artystycznego spotkania był wspólny obiad i „ osiemnastkowy ” tort.

      Organizatorom Przeglądu serdecznie dziękujemy za zaproszenie, gratulujemy przygotowania wspaniałej imprezy i życzymy dalszych sukcesów. Do zobaczenia za rok.

     • 19.03.2019 Lekcja przyrody w Nadleśnictwie w Mińsku Mazowieckim

     • 18 marca grupa wychowanków naszego Ośrodka wzięła udział w bardzo ciekawej lekcji przyrody w Nadleśnictwie w Mińsku Mazowieckim. Po obejrzeniu interesującego filmu, przyszedł czas na wykonanie zadań edukacyjnych z pomocą nieocenionych rodziców i wychowawców. A ewentualne wątpliwości rozwiewał pan Leśniczy. Dowiedzieliśmy się między innymi, które zwierzęta mieszkają w lesie, co ma wspólnego głowa jelenia z głową łosia, kto przesypia zimę a kto nie, co lubi bóbr i co z lasu można jeść. Podsumowaniem naszej wiedzy było wykonanie plakatów. Na zakończenie wszyscy wychowankowie otrzymali pamiątkowe medale i książki. Bardzo serdecznie dziękujemy za poświęcony czas, rozbudzenie naszych zainteresowań przyrodniczych.

     • 11.03.2019 Bukiet najwspanialszych życzeń dla Siostry Katarzyny

     • Dużo zdrowia, pogody ducha, życzliwości i serdeczności innych, cierpliwości to tylko niektóre życzenia składane z okazji imienin Siostrze Katarzynie, Dyrektor naszego Ośrodka. Nie mogło zabraknąć również kwiatów i własnoręcznie przygotowanych upominków, które wręczane były z wielką serdecznością. Spełnienia wszystkich życzeń, a przede wszystkim Błogosławieństwa Bożego i obfitości Łask  nie tylko w dzień imienin, ale na co dzień życzymy drogiej solenizantce, Siostrze Katarzynie. Wszystkiego NAJ !!!

       

     • 03.03.2019 Ostatki 2019

     • Jak co roku przychodzi ten czas, że kończy się Karnawał. Ostatki, zapusty tradycyjnie trzeba pożegnać dobrą zabawą i dlatego dziś 28 lutego 2019r. odbyła się w naszym Ośrodku dyskoteka na pożegnanie karnawału! Trzygodzinny maraton tańca, śmiechu i radości dostarczył uczestnikom niezapomnianych wrażeń i emocji...

      Zabawa była bardzo udana ale jak zawsze za krótka. Pozostanie w pamięci do następnego … Karnawału. 

     • 02.03.2019 Spotkanie z rodzicami w Hucie Mińskiej

     • Dnia 28 lutego 2019r. w Szkole Podstawowej w Hucie Mińskiej odbyły się warsztaty tym razem z rodzicami. Wspólnie z rodzicami poszukiwaliśmy rozwiązań edukacyjnych i wychowawczych, dzięki którym każde dziecko mogłoby stwierdzić: „…Dobrze, że jestem na świecie. Mam tu swoje miejsce i jestem potrzebny. Mam własną drogę do przejścia, własną lekcję do nauczenia i własne zadanie do wykonania. Nie jestem ani lepszy, ani gorszy od innych i nie ma nikogo na świecie takiego samego jak ja. Jestem niepowtarzalny. W tej chwili może niewiele wiem i umiem, ale cały czas się uczę i rozwijam. Robię to we własnym tempie i najlepiej jak potrafię.”

      Dziękujemy Panu Dyrektorowi Piotrowi Matzanke i wszystkim Uczestnikom spotkania.

      Warsztaty poprowadziła Siostra Dyrektor Katarzyna Besiekierska a wszystkie pomoce wykorzystane w trakcie spotkania przygotowali chłopcy z grupy VI i dzieci uczestniczące w zajęciach z ceramiki w Ośrodku w Ignacowie.

     • 25.02.2019 Warsztaty w Hucie Mińskiej

     •  

      Szukanie odpowiedzi na trudne pytania jest niełatwe i złożone. Co daje nam więcej satysfakcji: indywidualny sukces czy sukces grupowy, przy moim udziale? Czy w ogóle istnieje sukces będący zasługą pojedynczej osoby? Jakie znaczenie ma dla nas umiejętność współpracy z ludźmi, którzy się od nas różnią? Czy ludzie o odmiennych przekonaniach, cechach charakteru i uzdolnieniach są zagrożeniem dla naszego sukcesu życiowego czy szansą rozwoju? Jednak  wspólnie z Piątoklasistami ze Szkoły Podstawowej w Hucie Mińskiej udało się znaleźć odpowiedzi. Warsztaty odbyły się dzięki uprzejmości i zaproszeniu pana Dyrektora Piotra Matzanke, a poprowadziły je S.Dyrektor Katarzyna Besiekierska i pani Dorota Waszkiewicz. Na zakończenie uczestnicy otrzymali okolicznościowe statuetki. Wszystkim bardzo serdecznie dziękujemy za zaangażowanie i wspólną zabawę.

     • 25.01.2019 KARNAWAŁ 2019

     • Karnawał to czas balów, maskarad, ale przede wszystkim radości i dobrej zabawy. 23 stycznia 2019r. również i my, w naszym Ośrodku w Ignacowie,  w pięknie udekorowanej Sali, tańczyliśmy do największych przebojów polskich i zagranicznych. Razem z nami bawiła się młodzież z siostrzanego Ośrodka w Łukowie z S. Barbarą i p. Kasią.  Taniec solowy czy w parze, „Kaczuchy” lub „Macarena”,  każdy znalazł utwór i układ taneczny dla siebie. Nie zabrakło konkursów i zabaw, które prowadzili zagraniczni wolontariusze z Fundacji „EBU”, prezentując muzykę i tańce ze swoich krajów. Czas świetnej zabawy upłynął bardzo szybko, a na kolejny bal będziemy czekać cały rok, do następnego karnawału. Wszystkim serdecznie dziękujemy za wspaniałą zabawę i poświęcony czas.

       

     • 17.01.2019 W parku trampolin „Hangar 646”

     • 16 stycznia spędziliśmy niezwykle „skaczący” czas w parku trampolin „Hangar 646”. Pod czujny okiem trenerów i naszych wychowawców korzystaliśmy z różnych atrakcji obiektu. Każdy znalazł coś dla siebie. Trampoliny, tory przeszkód, tyrolki, a dla odważniejszych zjeżdżalnie, ścianki wspinaczkowe czy poduchy powietrzne zachęcały do świetnej zabawy. Niestety czas znakomitej zabawy upłynął niezwykle szybko, zmęczeni ale pełni wrażeń wracaliśmy do domu.Bardzo, bardzo serdecznie DZIĘKUJEMY p. Robertowi za umożliwienie przeżycia wspaniałej przygody.

     • 16.01.2019 "Bardzo cicha noc"

     • Pod takim tytułem w Zespole Szkół Salezjańskich w Mińsku Mazowieckim odbył się koncert kolęd, pastorałek i pieśni świątecznych. Wysłuchaliśmy znane i mniej znane utwory w wykonaniu solistów, zespołów i chórów. Prowadzący koncert uczniowie szkoły cytowali fragmenty utworów lub wypowiedzi między innymi ks. Twardowskiego czy Matki Teresy z Kalkuty. Zespół „Kreska” zaprezentował pastorałki autorstwa prowadzącego Jakuba Maguzy. Znane kolędy i pastorałki przepięknie zaśpiewały chór „Cantate Domino” pod kierunkiem Michała Śmigielskiego i chór „Vivo i Vivace” pod kierunkiem Jeleny Sakowicz oraz solistki Julia Jewtuchowska i Julia Dobrowolska. Wykonawcom akompaniowały Jelena Diukowa, Jelena Sakowicz i Magdalena Nogańska, jak również zapraszały widzów do wspólnego śpiewania kolęd.Serdecznie dziękujemy organizatorom za wspaniałe przeżycia i cudowny wieczór.

     • 15.01.2019 Konkurs kolęd i pastorałek w Internecie

     • W okresie liturgicznym Bożego Narodzenia wszyscy z radością śpiewają kolędy i pastorałki. Wychowankowie naszego Ośrodka także, a dodatkowo wykazali się kreatywnością i zaprezentowali swoje wykonania w krótkich prezentacjach filmowych, które można było obejrzeć w Internecie.
      Jury, Siostry ze Zgromadzenia naszego Domu, przyznały następujące miejsca:

      I miejsce grupa I „Gore gwiazdeczka Jezusowi”;
      II miejsce ex quo grupa VII „Kołysanka dla Jezuska”
                                     grupa V „Mario czy ty wiesz? ”;
      III miejsce grupa  X „Dzisiaj w Betlejem”.
      Grupa II wykonała kolędę "Przybieżeli do Betlejem pasterze", a grupa III i VI zaprezentowały kolędę "Dzisiaj w Betlejem", otrzymując wyróżnienia.

      Nagrodę specjalną otrzymała grupa VII w głosowaniu internetowym. 

      Wszystkim dziękujemy serdecznie za dobrą zabawę, a laureatom gratulujemy.

     • 15.01.2019 „Zaśpiewajmy kolędę Jezuskowi”

     • W okresie liturgicznym Bożego Narodzenia wszyscy z radością śpiewają kolędy i pastorałki. Wychowankowie naszego Ośrodka także, a dodatkowo wykazali się kreatywnością i zaprezentowali swoje wykonania w krótkich prezentacjach filmowych, które można było obejrzeć w Internecie.
      Jury, Siostry ze Zgromadzenia naszego Domu, przyznały następujące miejsca:

      I miejsce grupa I „Gore gwiazdeczka Jezusowi”;
      II miejsce ex quo grupa VII „Kołysanka dla Jezuska”
                                     grupa V „Mario czy ty wiesz? ”;
      III miejsce grupa  X „Dzisiaj w Betlejem”.
      Grupa II wykonała kolędę "Przybieżeli do Betlejem pasterze", a grupa III i VI zaprezentowały kolędę "Dzisiaj w Betlejem", otrzymując wyróżnienia.

      Nagrodę specjalną otrzymała grupa VII w głosowaniu internetowym. 

      Wszystkim dziękujemy serdecznie za dobrą zabawę, a laureatom gratulujemy.

       

     • 09.01.2019 My się zimą nie... nudzimy

     •  

      Dookoła biało, jak to zimą bywa, mróz szczypie w policzki i uszy. Ale dla nas to nie straszne. Po szkole wracamy do ciepłego Ośrodka, gdzie miło i ciekawie spędzamy czas. Uczymy i bawimy się w świetlicach. Wspólnie oglądamy najnowsze filmy na dużym ekranie. Chętni uczestniczą w zajęciach z gliną lub innych rozwijających zainteresowania i uzdolnienia. Inni dbają o sprawność fizyczną, aby wiosną być w formie. Tak wygląda nasz dzień powszedni.

     • 19.12.2018 Prezenty od serca

     • 18 grudnia w naszym Ośrodku był dniem pełnym wrażeń. Po uroczystej Wigilii wszyscy zebrali się ponownie w Sali Teatralnej. Tam na scenie czekała na naszych wychowanków wielka niespodzianka – góra prezentów. Kolejny raz Duszpasterstwo Środowisk Twórczych spełniło marzenia mieszkańców naszego Domu. Za pośrednictwem drogiej i oddanej nam p. Krystyny Gucewicz dzieci i młodzież otrzymały upragnione i wymarzone prezenty. Każdy dostał upominek, o którym marzył, nikt nie został pominięty. Tę radość zawdzięczamy wszystkim ludziom dobrej woli i wielkiego SERCA za co bardzo, bardzo serdecznie DZIĘKUJEMY!!!

     • 18.12.2018 "Światłość w ciemności świeci"

     • 18 grudnia w naszym Ośrodku miało miejsce spotkanie, na które wszyscy czekają cały rok –WIGILIA. Wśród codziennych obowiązków i przedświątecznego zabiegania mogliśmy zatrzymać się nad tajemnicą i cudem Bożego Narodzenia. Na początku S. Dyrektor Katarzyna Besiekierska z wielką radością powitała w naszym gronie zaproszonych gości:

      -     Siostrę Wizytatorkę Prowincji Warszawskiej Zgromadzenia Sióstr Miłosierdzia S. Jadwigę Szok

      -      Radną Prowincji Warszawskiej S. Helenę Radziejewską

      -     Ks. Proboszcza Parafii św. Antoniego w Ignacowie Ks. Edwarda Staszczyszyna

      -     Kapłanów Zgromadzenia Misji Ks. Konrada Jaworeckiego, Ks. Marka Chocieja
      i Ks. Tomasza Bańkę

      -     Siostry Wspólnoty w Ignacowie z S. Anastazją Dziadak, Przełożoną tutejszego Domu

      -     Sekretarza Gminy Mińsk Mazowiecki p. Jolantę Domasiewicz

      -     Dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Sulejówku p. Annę Padzik

      -     Wicedyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Mińsku Mazowieckim p. Justynę Rutkowską

      -     Dyrektor Zespołu Szkół Specjalnych w Ignacowie p. Janinę Brzeszkiewicz i Wicedyrektora p. Pawła Antosiewicza

      -     p. Krystynę Gucewicz

      -     p. Artura Krzemińskiego z córką

      -     p. Nadzieję i Andrzeja Ostrowskich

      -     Emerytowanych współpracowników

      -     Rodziców i rodziny wychowanków

      -     Wszystkich współpracowników i Domowników.

      Następnie nasi wychowankowie zaprezentowali przedstawienie pt. „Światłość w ciemności świeci”,  historię Narodzenia Dzieciątka Jezus „opowiedzianą” św. Franciszkowi przez… zwierzęta. Po widowiskowo – białym zakończeniu spektaklu S. Anastazja Dziadak, przełożona Domu Sióstr w Ignacowie, złożyła wszystkim zebranym najserdeczniejsze życzenia i zaprosiła na Wigilijną Wieczerzę. W podniosłej atmosferze wysłuchano fragmentu Pisma Świętego o Narodzeniu Pana Jezusa, które przeczytał ksiądz Edward Staszczyszyn, proboszcz tutejszej parafii. Przy dźwiękach kolęd wszystkim smakowały tradycyjne potrawy wigilijne i pyszne ciasta. Czas płynął bardzo szybko i uroczysta kolacja dobiegła końca. Na zakończenie  wszyscy  goście otrzymali drobne upominki własnoręcznie wykonane przez nas.
      Dziękujemy jeszcze raz bardzo serdecznie wszystkim obecnym za wspólne świętowanie.

      Składamy również gorące podziękowania za finansowe i materialne wsparcie w organizacji spotkania, w szczególności p. Antoniemu Januszowi Piechoskiemu, wójtowi Gminy Mińsk Mazowiecki oraz Cukierni-Piekarni GROMULSKI.

     • 07.12.2018 Warsztaty Orange 2018

     • Czwartkowe popołudnie, 6 grudnia w naszym Ośrodku przebiegło pod znakiem kreatywności, pomysłowości a przede wszystkim radości tworzenia i bycia razem. Wolontariusze ORANGE kolejny raz zabrali naszych wychowanków w kolorową podróż wyobraźni, marzeń, pragnień i … Podczas warsztatów plastycznych dzieci i młodzież przelewali na płótna to co w sercu, duszy czy pamięci. Można było liczyć na podpowiedź, jak również i fachową pomoc.

      Organizatorom i wszystkim wolontariuszom serdecznie DZIĘKUJEMY!!!

       

     • 06.12.2018 List do Świętego Mikołaja

     • Na ten dzień każdy czeka cały rok. Przez ten czas staramy się poprawić swoje zachowanie, naprawić ewentualne błędy. 5 grudnia z niecierpliwością  wypatrywaliśmy „świętego gościa”, do końca nie wiedząc czy na pewno przyjdzie. Podczas oczekiwania mogliśmy obejrzeć przedstawienie pt. „List do Świętego Mikołaja”, z którego dowiedzieliśmy się między innymi,  że każda nasza prośba jest wysłuchana i jak wiele pracy jest w niebie. Aż w końcu dźwięk dzwonków oznajmił nam przybycie Świętego Mikołaja w asyście Niebiańskiej Straży. O nikim nie zapomniał, wszyscy dostali prezenty. Ci mali i ci duzi, grzeczni i mniej grzeczni, choć ci ostatni musieli wykonać jakieś zadanie i obiecać poprawę. Radości było co nie miara. Niestety czas płynął bardzo szybko i musieliśmy pożegnać naszego „niebiańskiego gościa”. A miał pełne ręce roboty i wiele dzieci do odwiedzenia. My również nie zapomnieliśmy o Świętym Mikołaju i na pożegnanie otrzymał od nas własnoręcznie wykonany upominek. Do zobaczenia za rok.

     • 05.12.2018 Przedstawienie "Legendy Tatr"

     • 4 grudnia obejrzeliśmy przedstawienie pt. „Legendy Tatr” przygotowane przez aktorów z Krakowa. Posługując się piękną gwarą góralską, zabrali nas na wycieczkę po Podhalu. Mogliśmy obejrzeć wystrój chaty góralskiej z widokiem na Giewont. Poznaliśmy zwyczaje, obrzędy i różne ciekawostki z życia codziennego. Podziwialiśmy regionalne stroje, a także dowiedzieliśmy się co nie co o potrawach jak i tańcach.

      Kto był w górach, przypomniał sobie ten klimat i atmosferę górskich eskapad. Kto nie był został zachęcony do odbycia takiej podróży.

       

     • 03.12.2018 Fabryka Świętego Mikołaja

     • Spotkania z rodzicami nie muszą ograniczać się do pogadanek i wykładów.  W nietypowy ale  bardzo atrakcyjny i ciekawy sposób zorganizowano „zebranie” z rodzicami w naszym Ośrodku. Rodzice razem z dziećmi robili różnego rodzaju ozdoby, choć nie tylko, świąteczne. Przy jednym stanowisku powstawały między innymi z talerzyków i serwetek postacie Mikołaja. Przy kolejnych figurki z rolek papierowych, stroiki z szyszek, aniołki czy gwiazdki. Bardziej cierpliwi tworzyli ozdoby z masy solnej lub dekorowali pierniki. Każdy znalazł coś dla siebie, a przy tym można było odkryć ukryte talenty plastyczne, rozbudzić wyobraźnię i kreatywność. Wszyscy świetnie się bawili, ale przede wszystkim wspólnie spędzono czas. A przy okazji powstały piękne ozdoby.