• 25.02.2019 Warsztaty w Hucie Mińskiej

     •  

      Szukanie odpowiedzi na trudne pytania jest niełatwe i złożone. Co daje nam więcej satysfakcji: indywidualny sukces czy sukces grupowy, przy moim udziale? Czy w ogóle istnieje sukces będący zasługą pojedynczej osoby? Jakie znaczenie ma dla nas umiejętność współpracy z ludźmi, którzy się od nas różnią? Czy ludzie o odmiennych przekonaniach, cechach charakteru i uzdolnieniach są zagrożeniem dla naszego sukcesu życiowego czy szansą rozwoju? Jednak  wspólnie z Piątoklasistami ze Szkoły Podstawowej w Hucie Mińskiej udało się znaleźć odpowiedzi. Warsztaty odbyły się dzięki uprzejmości i zaproszeniu pana Dyrektora Piotra Matzanke, a poprowadziły je S.Dyrektor Katarzyna Besiekierska i pani Dorota Waszkiewicz. Na zakończenie uczestnicy otrzymali okolicznościowe statuetki. Wszystkim bardzo serdecznie dziękujemy za zaangażowanie i wspólną zabawę.

     • 25.01.2019 KARNAWAŁ 2019

     • Karnawał to czas balów, maskarad, ale przede wszystkim radości i dobrej zabawy. 23 stycznia 2019r. również i my, w naszym Ośrodku w Ignacowie,  w pięknie udekorowanej Sali, tańczyliśmy do największych przebojów polskich i zagranicznych. Razem z nami bawiła się młodzież z siostrzanego Ośrodka w Łukowie z S. Barbarą i p. Kasią.  Taniec solowy czy w parze, „Kaczuchy” lub „Macarena”,  każdy znalazł utwór i układ taneczny dla siebie. Nie zabrakło konkursów i zabaw, które prowadzili zagraniczni wolontariusze z Fundacji „EBU”, prezentując muzykę i tańce ze swoich krajów. Czas świetnej zabawy upłynął bardzo szybko, a na kolejny bal będziemy czekać cały rok, do następnego karnawału. Wszystkim serdecznie dziękujemy za wspaniałą zabawę i poświęcony czas.

       

     • 17.01.2019 W parku trampolin „Hangar 646”

     • 16 stycznia spędziliśmy niezwykle „skaczący” czas w parku trampolin „Hangar 646”. Pod czujny okiem trenerów i naszych wychowawców korzystaliśmy z różnych atrakcji obiektu. Każdy znalazł coś dla siebie. Trampoliny, tory przeszkód, tyrolki, a dla odważniejszych zjeżdżalnie, ścianki wspinaczkowe czy poduchy powietrzne zachęcały do świetnej zabawy. Niestety czas znakomitej zabawy upłynął niezwykle szybko, zmęczeni ale pełni wrażeń wracaliśmy do domu.Bardzo, bardzo serdecznie DZIĘKUJEMY p. Robertowi za umożliwienie przeżycia wspaniałej przygody.

     • 16.01.2019 "Bardzo cicha noc"

     • Pod takim tytułem w Zespole Szkół Salezjańskich w Mińsku Mazowieckim odbył się koncert kolęd, pastorałek i pieśni świątecznych. Wysłuchaliśmy znane i mniej znane utwory w wykonaniu solistów, zespołów i chórów. Prowadzący koncert uczniowie szkoły cytowali fragmenty utworów lub wypowiedzi między innymi ks. Twardowskiego czy Matki Teresy z Kalkuty. Zespół „Kreska” zaprezentował pastorałki autorstwa prowadzącego Jakuba Maguzy. Znane kolędy i pastorałki przepięknie zaśpiewały chór „Cantate Domino” pod kierunkiem Michała Śmigielskiego i chór „Vivo i Vivace” pod kierunkiem Jeleny Sakowicz oraz solistki Julia Jewtuchowska i Julia Dobrowolska. Wykonawcom akompaniowały Jelena Diukowa, Jelena Sakowicz i Magdalena Nogańska, jak również zapraszały widzów do wspólnego śpiewania kolęd.Serdecznie dziękujemy organizatorom za wspaniałe przeżycia i cudowny wieczór.

     • 15.01.2019 Konkurs kolęd i pastorałek w Internecie

     • W okresie liturgicznym Bożego Narodzenia wszyscy z radością śpiewają kolędy i pastorałki. Wychowankowie naszego Ośrodka także, a dodatkowo wykazali się kreatywnością i zaprezentowali swoje wykonania w krótkich prezentacjach filmowych, które można było obejrzeć w Internecie.
      Jury, Siostry ze Zgromadzenia naszego Domu, przyznały następujące miejsca:

      I miejsce grupa I „Gore gwiazdeczka Jezusowi”;
      II miejsce ex quo grupa VII „Kołysanka dla Jezuska”
                                     grupa V „Mario czy ty wiesz? ”;
      III miejsce grupa  X „Dzisiaj w Betlejem”.
      Grupa II wykonała kolędę "Przybieżeli do Betlejem pasterze", a grupa III i VI zaprezentowały kolędę "Dzisiaj w Betlejem", otrzymując wyróżnienia.

      Nagrodę specjalną otrzymała grupa VII w głosowaniu internetowym. 

      Wszystkim dziękujemy serdecznie za dobrą zabawę, a laureatom gratulujemy.

     • 15.01.2019 „Zaśpiewajmy kolędę Jezuskowi”

     • W okresie liturgicznym Bożego Narodzenia wszyscy z radością śpiewają kolędy i pastorałki. Wychowankowie naszego Ośrodka także, a dodatkowo wykazali się kreatywnością i zaprezentowali swoje wykonania w krótkich prezentacjach filmowych, które można było obejrzeć w Internecie.
      Jury, Siostry ze Zgromadzenia naszego Domu, przyznały następujące miejsca:

      I miejsce grupa I „Gore gwiazdeczka Jezusowi”;
      II miejsce ex quo grupa VII „Kołysanka dla Jezuska”
                                     grupa V „Mario czy ty wiesz? ”;
      III miejsce grupa  X „Dzisiaj w Betlejem”.
      Grupa II wykonała kolędę "Przybieżeli do Betlejem pasterze", a grupa III i VI zaprezentowały kolędę "Dzisiaj w Betlejem", otrzymując wyróżnienia.

      Nagrodę specjalną otrzymała grupa VII w głosowaniu internetowym. 

      Wszystkim dziękujemy serdecznie za dobrą zabawę, a laureatom gratulujemy.

       

     • 09.01.2019 My się zimą nie... nudzimy

     •  

      Dookoła biało, jak to zimą bywa, mróz szczypie w policzki i uszy. Ale dla nas to nie straszne. Po szkole wracamy do ciepłego Ośrodka, gdzie miło i ciekawie spędzamy czas. Uczymy i bawimy się w świetlicach. Wspólnie oglądamy najnowsze filmy na dużym ekranie. Chętni uczestniczą w zajęciach z gliną lub innych rozwijających zainteresowania i uzdolnienia. Inni dbają o sprawność fizyczną, aby wiosną być w formie. Tak wygląda nasz dzień powszedni.

     • 19.12.2018 Prezenty od serca

     • 18 grudnia w naszym Ośrodku był dniem pełnym wrażeń. Po uroczystej Wigilii wszyscy zebrali się ponownie w Sali Teatralnej. Tam na scenie czekała na naszych wychowanków wielka niespodzianka – góra prezentów. Kolejny raz Duszpasterstwo Środowisk Twórczych spełniło marzenia mieszkańców naszego Domu. Za pośrednictwem drogiej i oddanej nam p. Krystyny Gucewicz dzieci i młodzież otrzymały upragnione i wymarzone prezenty. Każdy dostał upominek, o którym marzył, nikt nie został pominięty. Tę radość zawdzięczamy wszystkim ludziom dobrej woli i wielkiego SERCA za co bardzo, bardzo serdecznie DZIĘKUJEMY!!!

     • 18.12.2018 "Światłość w ciemności świeci"

     • 18 grudnia w naszym Ośrodku miało miejsce spotkanie, na które wszyscy czekają cały rok –WIGILIA. Wśród codziennych obowiązków i przedświątecznego zabiegania mogliśmy zatrzymać się nad tajemnicą i cudem Bożego Narodzenia. Na początku S. Dyrektor Katarzyna Besiekierska z wielką radością powitała w naszym gronie zaproszonych gości:

      -     Siostrę Wizytatorkę Prowincji Warszawskiej Zgromadzenia Sióstr Miłosierdzia S. Jadwigę Szok

      -      Radną Prowincji Warszawskiej S. Helenę Radziejewską

      -     Ks. Proboszcza Parafii św. Antoniego w Ignacowie Ks. Edwarda Staszczyszyna

      -     Kapłanów Zgromadzenia Misji Ks. Konrada Jaworeckiego, Ks. Marka Chocieja
      i Ks. Tomasza Bańkę

      -     Siostry Wspólnoty w Ignacowie z S. Anastazją Dziadak, Przełożoną tutejszego Domu

      -     Sekretarza Gminy Mińsk Mazowiecki p. Jolantę Domasiewicz

      -     Dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Sulejówku p. Annę Padzik

      -     Wicedyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Mińsku Mazowieckim p. Justynę Rutkowską

      -     Dyrektor Zespołu Szkół Specjalnych w Ignacowie p. Janinę Brzeszkiewicz i Wicedyrektora p. Pawła Antosiewicza

      -     p. Krystynę Gucewicz

      -     p. Artura Krzemińskiego z córką

      -     p. Nadzieję i Andrzeja Ostrowskich

      -     Emerytowanych współpracowników

      -     Rodziców i rodziny wychowanków

      -     Wszystkich współpracowników i Domowników.

      Następnie nasi wychowankowie zaprezentowali przedstawienie pt. „Światłość w ciemności świeci”,  historię Narodzenia Dzieciątka Jezus „opowiedzianą” św. Franciszkowi przez… zwierzęta. Po widowiskowo – białym zakończeniu spektaklu S. Anastazja Dziadak, przełożona Domu Sióstr w Ignacowie, złożyła wszystkim zebranym najserdeczniejsze życzenia i zaprosiła na Wigilijną Wieczerzę. W podniosłej atmosferze wysłuchano fragmentu Pisma Świętego o Narodzeniu Pana Jezusa, które przeczytał ksiądz Edward Staszczyszyn, proboszcz tutejszej parafii. Przy dźwiękach kolęd wszystkim smakowały tradycyjne potrawy wigilijne i pyszne ciasta. Czas płynął bardzo szybko i uroczysta kolacja dobiegła końca. Na zakończenie  wszyscy  goście otrzymali drobne upominki własnoręcznie wykonane przez nas.
      Dziękujemy jeszcze raz bardzo serdecznie wszystkim obecnym za wspólne świętowanie.

      Składamy również gorące podziękowania za finansowe i materialne wsparcie w organizacji spotkania, w szczególności p. Antoniemu Januszowi Piechoskiemu, wójtowi Gminy Mińsk Mazowiecki oraz Cukierni-Piekarni GROMULSKI.

     • 07.12.2018 Warsztaty Orange 2018

     • Czwartkowe popołudnie, 6 grudnia w naszym Ośrodku przebiegło pod znakiem kreatywności, pomysłowości a przede wszystkim radości tworzenia i bycia razem. Wolontariusze ORANGE kolejny raz zabrali naszych wychowanków w kolorową podróż wyobraźni, marzeń, pragnień i … Podczas warsztatów plastycznych dzieci i młodzież przelewali na płótna to co w sercu, duszy czy pamięci. Można było liczyć na podpowiedź, jak również i fachową pomoc.

      Organizatorom i wszystkim wolontariuszom serdecznie DZIĘKUJEMY!!!

       

     • 06.12.2018 List do Świętego Mikołaja

     • Na ten dzień każdy czeka cały rok. Przez ten czas staramy się poprawić swoje zachowanie, naprawić ewentualne błędy. 5 grudnia z niecierpliwością  wypatrywaliśmy „świętego gościa”, do końca nie wiedząc czy na pewno przyjdzie. Podczas oczekiwania mogliśmy obejrzeć przedstawienie pt. „List do Świętego Mikołaja”, z którego dowiedzieliśmy się między innymi,  że każda nasza prośba jest wysłuchana i jak wiele pracy jest w niebie. Aż w końcu dźwięk dzwonków oznajmił nam przybycie Świętego Mikołaja w asyście Niebiańskiej Straży. O nikim nie zapomniał, wszyscy dostali prezenty. Ci mali i ci duzi, grzeczni i mniej grzeczni, choć ci ostatni musieli wykonać jakieś zadanie i obiecać poprawę. Radości było co nie miara. Niestety czas płynął bardzo szybko i musieliśmy pożegnać naszego „niebiańskiego gościa”. A miał pełne ręce roboty i wiele dzieci do odwiedzenia. My również nie zapomnieliśmy o Świętym Mikołaju i na pożegnanie otrzymał od nas własnoręcznie wykonany upominek. Do zobaczenia za rok.

     • 05.12.2018 Przedstawienie "Legendy Tatr"

     • 4 grudnia obejrzeliśmy przedstawienie pt. „Legendy Tatr” przygotowane przez aktorów z Krakowa. Posługując się piękną gwarą góralską, zabrali nas na wycieczkę po Podhalu. Mogliśmy obejrzeć wystrój chaty góralskiej z widokiem na Giewont. Poznaliśmy zwyczaje, obrzędy i różne ciekawostki z życia codziennego. Podziwialiśmy regionalne stroje, a także dowiedzieliśmy się co nie co o potrawach jak i tańcach.

      Kto był w górach, przypomniał sobie ten klimat i atmosferę górskich eskapad. Kto nie był został zachęcony do odbycia takiej podróży.

       

     • 03.12.2018 Fabryka Świętego Mikołaja

     • Spotkania z rodzicami nie muszą ograniczać się do pogadanek i wykładów.  W nietypowy ale  bardzo atrakcyjny i ciekawy sposób zorganizowano „zebranie” z rodzicami w naszym Ośrodku. Rodzice razem z dziećmi robili różnego rodzaju ozdoby, choć nie tylko, świąteczne. Przy jednym stanowisku powstawały między innymi z talerzyków i serwetek postacie Mikołaja. Przy kolejnych figurki z rolek papierowych, stroiki z szyszek, aniołki czy gwiazdki. Bardziej cierpliwi tworzyli ozdoby z masy solnej lub dekorowali pierniki. Każdy znalazł coś dla siebie, a przy tym można było odkryć ukryte talenty plastyczne, rozbudzić wyobraźnię i kreatywność. Wszyscy świetnie się bawili, ale przede wszystkim wspólnie spędzono czas. A przy okazji powstały piękne ozdoby.

     • 30.11.2018 Zabawa Andrzejkowa 2018

     • Zbliża się Adwent, czas oczekiwania na Boże Narodzenie, a tym samym czas powstrzymywania się od zabaw. Tradycyjnie przed tym okresem odbywają się zabawy, której to nie mogło zabraknąć również w naszym Ośrodku. Wszyscy wspaniale bawili się przy najnowszych, starszych a przede wszystkim ulubionych przebojach. Nie zabrakło również konkurencji tanecznych między innymi taniec z balonami jak również zabawy „Smok”, „Wąż” czy „Tańczymy la bada”. Radośnie i z przytupem zakończyliśmy andrzejkową imprezę.

     • 28.11.2018 Relikwie bł. Hanny Chrzanowskiej

     • 28 listopada wychowankowie naszego Ośrodka uczestniczyli w uroczystościach nawiedzenia relikwii bł. Hanny Chrzanowskiej w parafii w Ignacowie. Ogłoszona błogosławioną w kwietniu 2018r. w Krakowskich Łagiewnikach, Hanna Chrzanowska była oddaną chorym pielęgniarką, bliskim współpracownikiem i przyjaciółką kard. Karola Wojtyły, późniejszego św. Jana Pawła II. Określana jako „Krakowska Matka Teresa z Kalkuty” poświęciła swoje życie chorym i rodzinom, wpłynęła na rozwój pielęgniarstwa społecznego.

      W uroczystej Mszy Św. i podczas czuwania w Kaplicy Sióstr przed relikwiami błogosławionej Hanny Chrzanowskiej prosiliśmy o łaski dla nas wszystkich.

       

     • 28.11.2018 Przed premierą

     • Zajęcia teatralno - muzyczne to jedna z wielu ciekawych propozycji, z których korzystają dzieci i młodzież w ramach popołudniowych zajęć w naszym Ośrodku.Przed nami niezwykle barwny czas mikołajkowo – bożonarodzeniowy. Trwają próby do okolicznościowych przedstawień, które trochę podglądaliśmy. Z niecierpliwością czekamy na premiery przedstawień. Zajęcia jednak trwają przez cały rok, a Panie wychowawczynie poszukują ciągle nowych inspiracji, by sztuka rozwijała, wychowywała i uczyła naszych małych artystów, ale przede wszystkim, by była dla wszystkich uczestników wspaniałą zabawą.

     • 22.11.2018 Piłka łączy !!!

     • 22 listopada gościliśmy w naszym Ośrodku młodzież z klasy VIII d – sportowej ze Szkoły Podstawowej nr 1      z Mińska Mazowieckiego. Mieliśmy okazję obejrzeć pokazowy trening oraz umiejętności przyszłych kadrowiczów Reprezentacji Polski w piłce nożnej. Po wspaniałym widowisku, rozegrano mecz, gdzie mogliśmy podziwiać umiejętności naszych wychowanków. Także dziewczęta spróbowały swoich sił w tej popularnej dyscyplinie sportowej. Po raz kolejny mogliśmy przekonać się, że piłka łączy. Dziękujemy p. Waldemarowi Osicy i p. Rafałowi Antoniewiczowi, opiekunom klasy, za wspólną zabawę, młodzieży za okazję przeżywania sportowych emocji. Mamy nadzieję, że poszerzyło się grono naszych przyjaciół. DZIĘKUJEMY!!!!!!!

       

     • 17.11.2018 IGNACÓW DLA NIEPODLEGŁEJ

     • Pod takim tytułem 15 listopada odbyła się uroczysta wieczornica z okazji 100-lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Po odśpiewaniu hymnu, Koło Teatralne przedstawiło interpretację piosenki „Dziś idę walczyć mamo”. Prowadzący,  Julia i Daniel, w  przedmowach  wprowadzali widzów w krótkie programy, które zostały przygotowane przez każdą grupę wychowawczą. Grupa V przedstawiła prezentację multimedialną do wiersza „Hołd dla Niepodległej” oraz piosenkę „Piechota” w wykonaniu Patryka. Wiersz  „Katechizm polskiego dziecka” usłyszeliśmy w wykonaniu Mateusza z grupy III, a utwór „Barwy ojczyste” i „Piosenkę młodego patrioty” zaprezentowali chłopcy z  grupy X. Dziewczęta z grupy VII przedstawiły interpretację wierszy „100 lat temu” i „Twój dom”, a chłopcy z grupy II zaśpiewali piosenkę „Przybyli ułani pod okienko”. Usłyszeliśmy także wiersze w wykonaniu chłopców z grupy VI pt. „Ziemia rodzinna” i „co kochać” oraz piosenkę „Legiony”. Do  wszystkich utworów w tle ukazywały się odpowiednio dobrane slajdy. Na zakończenie obejrzeliśmy układ taneczny dziewcząt z grupy I.

      Pozostając w radosnej atmosferze świętowania setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę S. Dyrektor Katarzyna Besiekierska ogłosiła wyniki konkursu plastycznego na plakat okolicznościowy:

      I miejsce zajęła grupa III;

      II miejsce zajęła grupa VII;

      III miejsce zajęła grupa I.

      Wyróżnienie otrzymał Dawid Sikorski za portret Marszałka Józefa Piłsudskiego, pozostałe grupy nagrody pocieszenia. Plakat grupy III zdobył także największą liczbę głosów internautów.

     • 16.11.2018 W Stadninie Koni "Wielgosówka"

     • W pochmurne popołudnie 13 listopada przedstawiciele naszego Ośrodka przeżyli nie lada przygodę. Grupa naszych wychowanków udała  się do  pobliskiego  Cegłowa do Stadniny Koni „Wielgosówka”. Pod okiem wykwalifikowanych instruktorów mogli zgłębiać tajniki jeździectwa ale przede wszystkim poznać te cudowne zwierzęta, ich zwyczaje czy sposoby pielęgnacji i opieki. W skład kompleksu Stadniny wchodzą: pastwiska, otwarty parkur, lonżownik, kryta ujeżdżalnia, stajnie angielskie, zamknięta stajnia, budynek gospodarczy i miejsce rekreacyjne. Oprócz jazdy konnej dodatkowo można uczestniczyć w kursie strzelectwa sportowego lub samoobrony. Nasi wychowankowie w Stadninie Koni "Wielgosówka" będą uczestniczyć cyklicznych zajęciach w ramach hippoterapii. 

     • 27.10.2018 Tresura psów

     • Od dawna wiadomo, a również i przysłowie o tym mówi, że pies jest najwierniejszym przyjacielem człowieka. O prawdziwości tego powiedzenia mogliśmy przekonać się w naszym Ośrodku 24 października. Dzięki p. Tomaszowi Piotrowskiemu i właścicielom owczarków niemieckich oglądaliśmy pokaz tresury psów. Przekonaliśmy się jakie umiejętności zdobywają podczas szkolenia, a także jak wiernymi i ufnymi są czworonogi. Wychowankowie z uwagą      i ciekawością śledzili jak psy wykonywały wszystkie komendy oraz przekonały się o ich czujności i oddaniu właścicielowi. Każdy z nas chciałby mieć takiego przyjaciela, obrońcę i towarzysza zabaw. Pokaz bardzo nam się podobał i jeszcze raz serdecznie dziękujemy za możliwość obejrzenia tresur