• 12.10.2023 Dzień Edukacji Narodowej

     • W dniu dzisiejszym wychowankowie wraz z opiekunami mieli możliwośc uczestniczenia w akademii z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Na uroczystości przedstawione zostały różne typy nauczycieli - wychowaców, których możemy spotkać na co dzień. Oczywiście była to wersja humorystyczna. Jak co roku zostały wręczone pracownikom Ośrodka drobne upomini, przgotowane własnoręcznie przez naszą młodzież. Był to czas bardzo mile spędzony. 

     • 11.10.2023 "Pajacyk" - program dożywiania dzieci

     • Specjalny Ośrodek Wychowawczy w Ignacowie we współpracy z Polską Akcją Humanitarną realizuje projekt wsparcia żywieniowego dla dzieci "Pajacyk" 

      Więkej o akcji można sie dowiedzieź odwiedzająć poniższą stronę:

      https://www.pajacyk.pl/pajacyk/

     • 20.06.2023 Pożegnanie absolwentów.

     • Nadszedł czas na pożegnanie naszych wychowanków, którzy w tym roku szkolnym kończą edukację w szkole. Młodsi wychowankowie wystąpili dla starszych koleżanek i kolegów prezentując piosenki i wiersze przygotowane na tę uroczystość.  

     • 01.06. - Dzień Dziecka

     • "Wita Was słoneczny ranek,tyle dzisiaj niespodzianek, tyle przygód czeka Was.

      Pierwszy czerwca ! Wstawać czas !Dzisiaj święto wszystkich dzieci – to szczególny dla Was dzień.

      Jasne złote słonko świeci, spoza chmur uśmiecha się."

      Z okazji Dnia Dziecka wszystkim Dzieciom - tym dużym i tym małym - życzymy wielu powodów do uśmiechu i radości, spełnienia wszystkich marzeń.

       

     • 11.05.2023 Wycieczka do "Magicznych Ogrodów"

     • 11 maja wychowankowie Specjalnego Ośrodka Wychowawczego wraz z opiekunami udali się na całodzienną wycieczkę do rodzinnego parku rozrywki „Magiczne Ogrody” w Trzciankach. Podopieczni mieli możliwość skorzystania ze wszystkich atrakcji parku, które każdy dobierał do swoich potrzeb i zainteresowań. Po zwiedzaniu wszyscy razem spotkali się w kawiarni na lodach. Było dużo radości ze wspólnej zabawy. Wspólnie spędzony czas powolił na jeszcze lepszą integrację wychowanków. 

     • Święta Wielkanocne

     • Niech zmartwychwstały Jezus umocni nas w świętości. Miłością i nadzieją napełni nasze serca. Niech przemieni naszą wiarę w zwycięstwo dobra nad złem, życia nad śmiercią, miłości nad nienawiścią. Oby w naszych sercach zawsze był widoczny blask nadziei Zmartwychwstania.

      Obfitych łask i błogosławieństw od Chrystusa Zmartwychwstałego oraz pełnych pokoju Świąt Wielkanocnych z radosnym Alleluja życzą Dyrekcja, Pracownicy oraz Wychowankowie Specjalnego Ośrodka Wychowawczego w Ignacowie

     • 09.02.2023 Bal karnawałowy

     • "W karnawale, w karnawale

      Dookoła wielkie bale,

      Gdy orkiestra pięknie gra,

      Dobry humor każdy ma!"

      Jak co roku wszyscy czekali na zabawę karnawałową. Przy dźwiękach muzyki, w maskach, perukach i przebraniach wychowankowie bawili się wyśmienicie. Niektórych trudno było rozpoznać w kostiumach karnawałowych. Były tańce pojedyncze, w parach i grupowe. Czas upłynął bardzo przyjemnie, była to kolejna okazja do wspólnej zabawy.

     • 24.12.2022 Życznia Bożonarodzeniowe

     • "Przy wigilijnym stole łamiąc opłatek Święty, 

      Wspomnijcie, że dzień radosny w miłości jest poczęty, 

      Że jak mówi Wam wszystkim dawne odwieczne orędzie

      W pierwszą na niebie gwiazdkę Bóg w naszym domu zasiądzie"

      Niech w te Święta w Waszych sercach zagości pokój, radość i szczęście. Niechaj maleńki Jezus Wam błogosławi w każdym dniu Nowego Roku. Z całego serca życzymy spełnienia marzeń i wszystkiego co najlepsze!

       

     • 15.12.2022 Jasełka

     • 15 grudnia był bardzo uroczystym dniem w naszym Ośrodku. W tym dniu przybyli zaproszeni Goście oraz Rodzice naszych wychowanków, by wspólnie obejrzeć przedstawienie „Jasełka” oraz świętować przy wigilijnym stole. W tym roku przedstawienie miało nieco odmienny charakter. Były to Jasełka w wydaniu współczesnym, ukazujące obecny świat, młodzież i dorosłych żyjących w pędzie lub nie zwracających uwagi na otaczających ludzi. Jednak Narodzenie Pana łączy wszystkich wspólną modlitwą.  

      Po  przedstawieniu wszyscy udali się na stołówkę, gdzie po wysłuchaniu Słowa Bożego i podzieleniu się opłatkiem, zasiedli do wspólnej kolacji wigilijnej. Wieczór był bardzo uroczysty. Usłyszeliśmy wiele miłych słów oraz podziękowań.

      I my bardzo dziękujemy za wspólnie spędzone chwile.

     • 6.12. 2022 Mikołajki

     • „6 grudnia, jak dobrze wiecie

      Święty Mikołaj chodzi po świecie

      Dźwiga swój worek niezmordowanie

      I każde dziecko prezent dostanie”

      Nadszedł dzień długo wyczekiwany przez wszystkie dzieci – 6 grudnia. Jak co roku, Mikołaj odwiedził naszych Wychowanków, przynosząc im drobne upominki. W podziękowaniu za prezenty dzieci przygotowały piosenki dla Drogiego Gościa, z nadzieją, że odwiedzi nasz Ośrodek za rok.

     • 9.11.2022 Święto Odzyskania Niepodległości

     • 11 Listopada to bardzo ważna data dla naszego kraju. W tym dniu obchodzimy rocznicę odzyskania niepodległości. W całym kraju odbywa się wiele ważnych impez i uroczystości. W naszym Ośrodku również uczciliśmy ten dzień. Podczas apelu przypomnieliśmy sobie, co to jest niepodległość, kto odegrał ważną rolę w odzyskaniu przez Polskę wolności, jakie były losy naszej ojczyzny. Wspólnie wysłuchalismy wierszy i piosenek patriotycznych zaprezentowanych przez naszych wychowanków. 

     • 13.10.2022 Jesienne spotkanie

     • Jesień to bardzo kolorowa pora roku. I właśnie na łonie natury, w barwach jesieni, odbyło się spotkanie z Rodzicami naszych wychowanków. Każdy wychowanke, wraz z rodzicem mógł wykonac jesienną ozdobę, wziąść udział w konkurencji sportowej lub zręcznościowej. Przygotowane było również stoisko, na którym odbywała się degustacja świeżowyciskanych soków z jesiennych owoców i warzyw. Spotkanie zakończyła wspólna kolacja, na której mogliśmy skosztować grochówki oraz kiełbasek z grilla. 

     • 12.10.2022 Dzień Edukacji Narodowej

     • 14 października przypada Dzień Edukacji Narodowej. W naszym Ośrodku, jak co roku, rówież obchodzilismu  święto wszystkich pracowników Oświaty. Z  tej okazji wychowankowie z pomocą opiekunów przygotowali część artystyczną. Mielismy okazję wysłuchać wierszy i piosenek tematycznych, a także obejrzeliśmy prezentację w formie zagadek o pracownikach Specjalnego Ośrodka Wychowawczego. Na koniec pracownicy otrzymali drobne upominki przygotowane przez wychowanków - zakładki do książek. 

     • Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2022/2023

     • Witamy po wakacjach naszych Wychowanków, ich Rodziców, naszych Przyjaciół i tych wszystkich, którzy chętnie odwiedzają naszą stronę internetową oraz profil na Facebooku.

      Specjalny Ośrodek Wychowawczy w Ignacowie jest placówką niepubliczną, która we współpracy ze szkołami i rodzicami wspiera rozwój dzieci i młodzieży z niepełnosprawnością intelektualną.

      W Placówce wychowankowie mają zapewnioną całodobową opiekę oraz szeroki wachlarz zajęć z zakresu pomocy psychologiczno-pedagogicznej. Dzieci mają możliwość spędzania czasu w gronie rówieśników, w przyjaznej atmosferze, pod okiem wykwalifikowanej kadry pedagogicznej.

      ZAPRASZAMY DO WSPÓŁPRACY.

     • 24.06.2022 Wakacje

     • Nadeszły w końcu tak wyczekiwane przez wszystkich wakacje. Przed nami dwa miesiące wolnego. Naszym Wychowankom, ich Roodzinom i naszym Miłośnikom życzymy wspaniałych i bezpiecznych wakacji. Niech ten letni czas będzie pełen niezapomnianych wrażeń, bajkowych przygód i samych słonecznych dni. 

     • 09.06.2022 Zabawy z latem

     • "Lato lato lato czeka..."

      I to już było ostatnie spotkanie z porami roku, w ramach porannego kręgu. Tym razem powitaliśmy lato. Pogoda sprzyjała wyjściu na plac zabaw i boisko. W promieniach czerwcowego słońca został zorganizowany piknik w plenerze. Kolorem lata jest kolor czerwony, a zapachem róża. Każdy miał mozliwość spróbowac konfitury różnej poraz poczuć zapach różanych perfum. Wychowankowie brali udział w różnorodnych konkurencjach zarówno grupowych, jak i indywidualnych, słuchali szumu muszli. Po wesołej zabawie rozpalono ognisko i wychowankowie mieli okazję samodzielnie upiec kiełbaskę. 

     • 01.06.2022 Dzień Dziecka

     • "Wszystkie Dzieci nasze są..."

      1 czerwca - Międzynarodowy Dzień Dziecka. Jak co roku, w naszym Ośrodku ten dzień był wyjątkowy. Co prawda pogoda nie sprzyjała zabawom na powietrzu, ale wszystko zostało przygotowane w sali teatralnej. Wychowankowie brali udział w róznorodnych konkurencjach, zarówno spotowych, jak i zręcznościowych. W tym dniu został rozstrzygnięty konkrs tanca "Baw się i tańcz". Każda z grup zaprezentowała swój talent. Na zakończenie dnia odbyła się, tak przez wszystkich oczekiwana dyskoteka.