• 23.06.2021 Pożegnanie Absolwentów

     • "Kiedy wydaje się, że wszystko się skończyło, wtedy dopiero wszystko się zaczyna" - Ks. Twardowski

      Zakończenie roku szkolnego to czas podziekowań, pożegnań, ale i czas wspomnień. Dziś mieliśmy okazję przypomnieć sobie, co wydarzyło się w tym roku szkolnym. Dzięki prezentacji zdjęć odświeżylismy w swojej pamięci wydarzenia, naszą pracę, zabawę, świętowanie każdej pory roku. Usłyszeliśmy wiersze i piękne piosenki mówiące o tym, co było. Dzis pożegnaliśmy naszych absolwentów - Monikę Gałązkę, Karolinę Puniewską, Bartosza Sajnę, Dawida Sikorskiego. Życzymy im sukcesów i powodzenia w dalszej drodze.

     • 21.06.2021 "Zabawy z latem"

     • 21 czerwca rozpoczęło się  lato. W Ośrodku wychowankowie powitali tę słoneczną porę roku na świeżym powietrzu. Z tej okazji zostały przygotowane „Zabawy z latem”. Zajęcia rozpoczęły się od letnich zagadek. Dziewczęta i chłopcy poszukiwali muszelek w morskim piasku, które następnie przesypane do plastikowych butelek posłużyły jako instrumenty muzyczne. Dużym zainteresowaniem cieszył się wodny tor przeszkód. Wychowankowie bosymi stopami chodzili po plastikowych butelkach napełnionych ciepłą lub zimna wodą. Nie zabrakło również wielu zabaw ruchowych. Każda grupa przygotowała swój letni pejzaż, do wykonania którego posłużył piasek, muszelki i kredki. Na zakończenie każdy uczestnik miał okazję popróbować smaków lata – konfitury wiśniowej. Wszystkim zabawom towarzyszyły letnie dźwięki – szum morza, śpiew morskich mew, powiew wiatru. Wychowankowie bardzo miło spędzili to letnie, słoneczne popołudnie.

     • 17.06.2021 Wizyta w "Dolinie Bobrów"

     • We czwartek nasi wychowankowie wraz z opiekunami pojechali na wycieczke do gospodarstwa agroturystycznego "Dolina Bobrów". Na miejscu były zaplanowane zajęcia, warsztaty - pieczenie chleba, poszukiwanie skarbów, wyplatanie z siana. Własnoręcznie wyrobiony chleb mieliśmy okazje skosztować do kiełbasek z grilla. Na zajęcich z wypatania każde dziecko, samodzielnie lub z pomocą, robiło kaczuszkę, która została zabrana na pamiątkę. W trakcie poszukiwania skarbów wychowankowie, przy pomocy wykrywacza metalu wydobywali stare monety, łuski od naboi. W przerwach  między zajęciami można było skorzystać z placu zabaw. Wycieczka była bardzo udana, a miejsce zrobiło na uczestnikach duże wrażenie. Bardzo dziekujemy właścicielom za tak serdeczne przyjęcie i wspaniale zorganizowany czas. 

     • 10.06.2021 Warsztaty z Fundacją "Orange"

     • W czwartkowe popołudnie nasi Wychowankowie, po raz kolejny, mieli okazję spotkać się z wolontariuszami z Fundacji "Orange". Tym razem spotkanie zostało zorganizowane przy współpracy Kreatywnej Pracowni Ceramiki z Mińska Mazowieckiego oraz wolontariuszy ze szkoły podstawowej w Stojadłach. Przygotowane zostały warsztaty ceramiczne, na których chłopcy i dziewczęta lepili z gliny domki dla owadów według własnego projektu. Gotowe domki będą ustawione w różnych miejscach w Mińsku Mazwoieckim. Nasi podopieczni, oprócz prac manualanych mieli możliwośc skosztowania waty cukrowej, popcornu oraz kiełbasek z grilla, przygotowanych przez naszych Gości. Popołudnie upłynęło w miłej atmosferze a wykonana praca dostarczyła wiele radości dzieciom. 

     • 01.06.2021 Dzień Dziecka

     • Dzisiaj święto wszystkich dzieci
      Niech nam pięknie słońce świeci
      Wszyscy śmieją się od rana
      Każda buzia roześmiana
      Czar zabawy dziś panuje
      Każde serce się raduje.”

       

      Dzień Dziecka to święto na które czekają wszystkie dzieci -  te duże i te małe. Tego dnia każde dziecko powinno się czuć wyjątkowo i miło spędzić czas. Nasi Wychowankowie również czekali na ten dzień i z tej okazji popołudnie spędzili z wieloma atrakcjami. Przygotowane zostały zabawy muzyczne, gdzie przy dźwiękach znanych przebojów brali udział w różnych konkurencjach. Mieli możliwość próby głosu przy zabawie karaoke. Dużym zainteresowaniem cieszył się kącik malowania twarzy. Nie zabrakło również słodkiego poczęstunku i oczywiście lodów. Popołudnie zakończyło się wspólnym biesiadowaniem przy kiełbaskach z grilla.