• 20.10.2019 WDZIĘCZNI ZA TRUD WYCHOWANIA

     • WDZIĘCZNI ZA TRUD WYCHOWANIA 16 października w naszym Ośrodku odbyło się spotkanie z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Wychowankowie w serdecznych słowach ukazali swoją wdzięczność wszystkim pedagogom i pracownikom Ośrodka, dziękowali za pracę i trud wychowania.W specjalnie na tę okazję ułożonym wierszu dzieci i młodzież wyrazili swoje uczucia:„ KOCHANI WYCHOWAWCY I PRACOWNICY OŚRODKA,PRACA WASZA TO PRACA NIEŁATWA,BO CZĘSTO LENIWA I KAPRYŚNA JEST DZIATWA.KOCHA FIGLE I CHĘTNIE SIĘ CZUBI,LECZ STRONI OD KSIĄŻKI I UCZYĆ SIĘ NIE LUBI.TRZEBA DUŻO ZDROWIA, DUŻO CZASU STRACIĆ,ABY UMYSŁ UCZNIA ROZWINĄĆ, WZBOGACIĆ,KTÓRY GDY DOROŚNIE DOPIERO ZROZUMIEJAK JEST W ŻYCIU CIĘŻKO, GDY SIĘ MAŁO UMIE”.W kolejnej części programu zebrani, w szczególności wychowawcy, ze wzruszeniem obejrzeli prezentację multimedialną przedstawiającą scenki z naszego codziennego życia, podpisane ciekawym komentarzem. Grupa wokalna chłopców słowami piosenki zespołu Feel „Jak Anioła głos…” opiewała zalety wszystkich pracowników Ośrodka. Najserdeczniejszymi życzeniami i piosenką „Dziękujemy Wam” zakończyła się część artystyczna.Następnie głos zabrał S.Dyrektor, dziękując wszystkim współpracownikom za pracę, złożyła serdeczne życzenia. Na zakończenie wychowankowie obdarowali Siostry, wychowawców i pracowników drobnymi, własnoręcznie przygotowanymi upominkami.

     • 30.09.2019 „Coś Specjalnego” w naszym Ośrodku

     • „Coś Specjalnego”  w naszym Ośrodku.

      Pod takim tytułem 24 września odbył się w naszym Ośrodku tegoroczny festyn.  Na zaproszonych Gości, domowników Ośrodka, pracowników i wszystkich obecnych czekało wiele atrakcji i niespodzianek. Po krótkim wstępie, serdecznym powitaniu Siostra Dyrektor Katarzyna Besiekierska zaprosiła na przedstawienie z morałem pt.”Kaszalot”. Następnie widzowie mogli podziwiać naszych artystów w układzie choreograficznym. Niespodziankę sprawili nam goście ze Szkoły w Janowie, prezentując kilka piosenek. Po części artystycznej, kiedy zza chmur zaczęło wyglądać nieśmiało słońce, wszyscy zostali zaproszeni do zabawy, gdzie każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Celnym okiem trzeba było się wykazać, aby zdobyć los (każdy wygrany) w loterii. W stoiskach „Trocinowe ludziki” i „Origami” chętni tworzyli niesamowite dzieła, odkrywając talenty plastyczne i manualne. Pamiętając o bohaterach Powstania Warszawskiego można było własnoręcznie zrobić kartkę i ją zadedykować. Niezawodni Żołnierze z 23 Bazy Lotnictwa Taktycznego prezentowali sprzęt wojskowy i strażacki. Również do aktywnej zabawy zapraszały basen z piłeczkami, trampolina, gra w klasy czy mecz piłki nożnej. Oprócz dobrej zabawy nie zapomniano kulinarnych atrakcjach. Potrawy z grilla, domowy pasztet czy smalec przypadły do gustu wielu smakoszom. A i amatorzy słodkości czy popcornu znaleźli coś dla siebie. W rytm muzycznych przebojów i dobrej zabawy czas upłynął bardzo szybko. Wspólnie spędzony czas, obecność wszystkich zaproszonych była dla nas ogromną radością i pozostanie w pamięci na długo.Jednak bez finansowego i organizacyjnego wsparcia wydarzenie to nie mogłoby się odbyć.DZIĘKUJEMY:

      - Panu Dariuszowi Przedlackiemu

      - Serwisowi gastronomicznemu - Agencji TATULO

      - Zakładom Mięsnym PEKLIMAR

      - Przedsiębiorstwu Produkcyjno-Handlowemu Elżbieta Słodownik

      - Hurtowni Napojów Sławomir Królak z Sulejówka

      - Cukierni Piekarni Ekle

      r- Sieci Sklepów Carrefour

      - Zakładowi Produkcyjno-Handlowemu DELFIN

      - Przedsiębiorstwu Handlowo-Usługowemu AS

      - Hurtowni mięs i wędlin ROBMAR

      Wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie i przebieg tego spotkania z serca DZIĘKUJEMY!!!!!!!!!!!!!!

     • 20.09.2019 V piknik dla dzieci „Z nami zawsze bezpiecznie”

     • 13 września 2019r. z inicjatywy Dowódcy Garnizonu Mińsk Mazowiecki na terenie lotniska 23 Bazy Lotnictwa Taktycznego odbył się piknik dla dzieci pod hasłem „Z nami zawsze bezpiecznie”. Głównym celem imprezy było zapoznanie uczestników z zagadnieniami między innymi z tematyki udzielania pierwszej pomocy, bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Dodatkową atrakcją była możliwość obejrzenia sprzętu wojskowego, policyjnego i strażackiego.Projekt wsparły służby mundurowe między innymi Komenda Powiatowa Policji w Mińsku Mazowieckim, Powiatowa Straż Pożarna, Ochotnicza Straż Pożarna, 2 Grupa Poszukiwawczo-Ratownicza, Oddział Specjalny Żandarmerii Wojskowej, Centrum Szklenia Żandarmerii Wojskowej

     • 15.09.2019 „Magiczna jesień w Kątach 2019”

     •  

      „…Jesień to taki magiczny czas, taki kolorowy, pełen barw, jakby ktoś za pomocą magicznych farb pomalował cały świat…” Tymi pięknymi słowami zaproszono nas 12 września 2019r. na plenerową imprezę integracyjną  do  Domu Pomocy Społecznej w Kątach. Pokaz iluzjonisty wprowadził wszystkich w tajemniczy świat magii. Następnie niezapomnianych wrażeń artystycznych dostarczył Teatr Tańca „Kwieciste Gwiazdy” z Ukrainy. Loteria fantowa, w której każdy los był wygrany, kącik plastyczny, zabawy bańkami mydlanymi, malowanie twarzy czy przejażdżka bryczką to tylko niektóre atrakcje czekające na uczestników imprezy. Odważniejsi skusili się na bliskie spotkanie z egzotycznymi zwierzętami podczas warsztatów zoologicznych. A w foto-budce można było zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie.  Oprawę muzyczną zapewnił lokalny zespół „Record”, który również akompaniował nowo powstałemu, zakładowemu chórowi. Oprócz uczty duchowej organizatorzy zapewnili coś dla ciała. Potrawy z grilla, bigos, żurek, placki ziemniaczane, przysmaki wiejskie, słodkości czy kram z serami i sójkami, zaspokoiły gust smakowy najwybredniejszych. Na dobrej zabawie czas upłynął bardzo szybko, ale wszyscy goście zabrali ze sobą wspaniałe wspomnienia.Dziękujemy bardzo serdecznie Dyrektor Domu Pomocy Społecznej w Kątach oraz  Stowarzyszeniu na Rzecz Osób Niepełnosprawnych i Niedostosowanych Społecznie „Sigma”, organizatorom imprezy, za zaproszenie i świetną zabawę.

     • 04.09.2019 ROK SZKOLNY 2019 - 2020

     • Minęły wakacje i rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2019 – 2020. Z nowym rokiem czekają na nas nowe wyzwania. Z radością powróciliśmy do starych „kątów”, znajomych koleżanek i kolegów. Serdecznie powitaliśmy nowych wychowanków, otaczając ich troskliwą opieką, aby jak najpełniej wykorzystali czas pobytu w Ośrodku. Wracamy do codziennych obowiązków, zdobywania wiedzy, umiejętności, rozwijania zainteresowań, ale również dobrej zabawy.

     • 17.06.2019 Z wizytą 23 Bazie Lotnictwa Taktycznego

     • Wielu chłopców, choć nie tylko, marzy by zostać żołnierzem czy pilotem. Nam udało się spełnić to pragnienie, poczuć się przez kilka chwil jak piloci – żołnierze. 12 czerwca gościliśmy w 23 Bazie Lotnictwa Taktycznego, podglądając codzienność żołnierzy. Na początku zapoznaliśmy się z historią Bazy i jej przeznaczeniem, oglądaliśmy ciekawe eksponaty. Następnie obejrzeliśmy pokaz umiejętności wojskowej Straży Pożarnej. Mogliśmy zaspokoić swoją ciekawość, do czego służą niektóre urządzenia, jak działają. Punktem kulminacyjnym naszej wycieczki  była wizyta w hangarze, gdzie podziwialiśmy z bliska samoloty MIG 29. Dziękujemy bardzo serdecznie za wspaniałe przeżycia i przyjęcie.

     • 15.06.2019 "Zegar tyka, czas umyka" - pożegnanie Absolwentów

     • Niestety przychodzi taki moment, kiedy trzeba kogoś pożegnać. 11 czerwca w naszym Ośrodku odbyła się uroczystość pożegnania tegorocznych Absolwentów. Na początku obejrzeliśmy przedstawienie przygotowane przez Koło Teatralne. Następnie były wspomnienia, ciepłe słowa i łzy wzruszenia. Składając serdeczne życzenia Siostra Dyrektor Katarzyna Besiekierska była wyrazicielką naszych myśli i uczuć. Mamy nadzieję, że lata spędzone w naszym Ośrodku będą wspominać z uśmiechem, sentymentem i wzruszeniem. Dziękujemy za ten czas spędzony z nami.    „… Szczęśliwej drogi już czas, mapę życia w sercu masz…”.

     • 15.06.2019 Z wizytą w Hucie Mińskiej

     • 10 czerwca grupa naszych wychowanków spędziła bardzo miłe popołudnie. Uczniowie kl. VA ze Szkoły Podstawowej im. Karola Wojtyły w Hucie Mińskiej zaprezentowali pouczającą prezentację. Następnie był czas na wspólną zabawę i rozmowy. Dziękujemy pani Hani i pani Dorocie, uczniom kl. VA oraz Rodzicom za zaproszenie, sympatyczną atmosferę i poświęcony czas. 

     • 30.05.2019 XXII Przegląd w Sokołowie Podlaskim

     • 28 maja w Sokołowie Podlaskim odbył się już XXII Przegląd Małych Form Artystycznych Szkolnictwa Specjalnego, cykliczna impreza organizowana przez Zespół Szkół Specjalnych im. Jana Pawła II. Na gościnnej scenie Sokołowskiego Ośrodka Kultury zaprezentowali się uczniowie i wychowankowie placówek oświatowo – wychowawczych z rejonu Sokołowa Podlaskiego jak również Siedlec, Garwolina, Węgrowa, Łosic, Stoku Lackiego, Ignacowa, Zuzeli. Poprzez śpiew, taniec, pantomimę czy krótką scenkę teatralną, artyści ukazali szeroki wachlarz swoich talentów, ilustrujący wysoki poziom tegorocznego festiwalu. Wychowankowie naszego Ośrodka zaprezentowali nastrojowy układ „Taniec z szarfami”. Organizatorom dziękujemy za zaproszenie, wspaniałą zabawę i czekamy na kolejny Przegląd.

     • 25.05.2019 Niesamowita wycieczka do „FARMY ILUZJI”

     • 21 maja wybraliśmy się w „bajkową” podróż do Trojanowa, w świat iluzji i fantazji. Na „Farmie Iluzji” czekało na nas wiele atrakcji i nowych doświadczeń. Z dużą ciekawością zaglądaliśmy do Studni bez dna, oglądaliśmy Lewitujący Kran oraz Gabinet Cieni. Zwiedzaliśmy Muzeum Egipskie i Grobowiec Faraona, Muzeum Iluzji, Zakręcony Domek. Przeżyliśmy przygodę w Labiryncie Luster, Tunelu Zapomnienia i Wiklinowym Labiryncie. Lasek Doświadczeń czy Giga Szachy i Chińczyk mobilizowały do wysiłku nasze szare komórki. Linowy Plac Zabaw ”Pajęczyna”, Park Linowy oraz inne liczne Place Zabaw zapraszały do zabawy i aktywności fizycznej. Czasami trzeba było przełamać swoje słabości aby przeżyć wielką przygodę, tak jak podczas rejsu tratwą napędzaną siłą mięśni. Dużą popularnością cieszyły się przejażdżka kolejką Wesołe Kaczki, karuzela Podłogowa Dżungla czy Statek Piracki. W Zwierzyńcu obserwowaliśmy kucyki, papugi, kozy afrykańskie, króliczki i zwierzaki w Zagrodzie Wiejskiej. To tylko niektóre atrakcje z których mogliśmy skorzystać w „Farmie Iluzji”. Zmęczeni ale szczęśliwy  i pełni wrażeń wracaliśmy do Ośrodka. Wspomnienia przeżytych doświadczeń i przygód długo pozostaną w naszej pamięci.

     • 11.05.2019 Gabinet Terapii Metodą Biofeedback

     • Dla naszych dzieci pragniemy tego wszystkiego co najlepsze, dla ich rozwoju, przyszłości, jakości życia. Aby zapewnić naszym wychowankom najlepsze warunki rozwoju sięgamy po nowoczesne rozwiązania  rozszerzając ofertę naszego Ośrodka o terapię metodą biofeedback.

      EEG Biofeedback to nieinwazyjna, bezbolesna technika treningu mózgu. Metoda ta powstała w latach 60-tych ubiegłego wieku, w ośrodku szkoleniowym NASA. Była ona wykorzystywana podczas szkolenia pilotów i astronautów, a uznano ją za czynnik eliminujący negatywny wpływ stresu na ich psychikę i jakość wykonywania zadań. Biofeedback czyli biologiczne sprzężenie zwrotne polega na dostarczeniu człowiekowi informacji zwrotnej (feedback) o zmianach jego stanu fizjologicznego. Podstawą terapii jest wykorzystywanie „plastyczności mózgu”, polegającej na zdolnościach komórek nerwowych mózgu do trwałych przekształceń funkcjonalnych. Jest to rodzaj terapii, dzięki której pacjent w sposób świadomy, uczy się zmieniać wzorzec wytwarzanych fal w mózgu, tak by mózg pracował wydajniej i szybciej.
      Polecana jest dla osób zdrowych celem polepszenia ich funkcjonowania i samopoczucia, uzyskiwania lepszych efektów pracy i umiejętności relaksacji. Dla dzieci i młodzieży z dysfunkcjami w pracy mózgu w postaci np.: nadpobudliwości psychoruchowej (ADHD, ADD), dysleksji, dysgrafii, dyskalkulii, zaburzeń uwagi i pamięci, stanów nerwicowych, zaburzeń psychosomatycznych, niskiej odporności na stres, depresji, zaburzeń snu, problemów logopedycznych, tików, -zespołu Tourette`a.

      Dla lepszych efektów pracy Ks. Proboszcz Edward Staszczyszyn poświęcił nasz nowy gabinet.

     • 18.04.2019 Zmartwychwstał Pan Alleluja !!!

     • Kiedy wiosna zielenią rozkwita to znak, że zbliżają się święta nadziei, ofiary za drugiego człowieka, a przede wszystkim miłości. W naszym Ośrodku 16 kwietnia w atmosferę Świąt Wielkanocnych wprowadziło nas przedstawienie, ukazujące w nietypowy sposób wydarzenia od wjazdu do Jerozolimy, Ostatnią Wieczerzę, Sąd, Drogę Krzyżową, Mękę i Zmartwychwstanie Pana Jezusa. Dodatkowych przeżyć i wrażeń dostarczyła forma przedstawienia, „Teatr Cieni”. Na zakończenie siostra Dyrektor Katarzyna Besiekierska złożyła najserdeczniejsze życzenia wszystkim obecnym, a wychowankowie wręczyli drobne upominki samodzielnie wykonane. Po uroczystości wspólnie świętowaliśmy przy słodkim poczęstunku. 

     • 05.04.2019 Wolontariusze z Huty Mińskiej

     • W naszym Ośrodku gościliśmy koło wolontariatu ze Szkoły Podstawowej z Huty Mińskiej.  Podczas warsztatów plastycznych rozwijaliśmy kreatywność, pomysłowość, zdolności artystyczne. Był również czas na wspólną zabawę, wymianę spostrzeżeń i doświadczeń. Dziękujemy  serdecznie za atrakcyjne i twórcze zajęcia, a przede wszystkim poświęcony czas.

       

     • 21.03.2019 Konkurs „ Siedlce, Podlasie i Anioły” 2019

     • Poznaliśmy laureatów XVI Konkursu Twórczości Plastycznej Osób Niepełnosprawnych „Siedlce, Podlasie i Anioły 2019”, a wśród nich byli wychowankowie naszego Ośrodka. Daniel Kowalczyk zajął II miejsce w kategorii wiekowej do 12 lat, Paweł Muracki zajął II miejsce w kategorii wiekowej 13-17 lat. Tym bardziej cieszą fakt, że prace naszych artystów zostały wyróżnione spośród 152 innych. W środę 20 marca 2019r. w holu Biblioteki Głównej Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach podczas wernisażu wręczono nagrody i wyróżnienia.

      Konkurs odbył się pod honorowym patronatem Biskupa Siedleckiego Kazimierza Gurdy, Prezydenta Miasta Siedlce Andrzeja Sitnika oraz Rektora Uniwersytetu Przyrodniczo-Humanistycznego w Siedlcach Tamary Zacharuk. Uroczystość swoją obecnością uświetnili również Anna Gugała – kierownik Powiatowego Centrum Pomocy Rodzinie w Siedlcach, Przemysław Grzegrzółka – Zastępca Dyrektora Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Siedlcach, ks. Paweł Wojdat z Caritas Diecezji Siedleckiej oraz artyści, ich opiekunowie, nauczyciele, terapeuci, kierownicy placówek i rodzice.

       

      Prace oceniło Jury w składzie: Marlena Czajkowska – artysta, Iza Staręga - artysta, pedagog, właścicielka galerii, Robert Szymani – artysta, wykładowca na UPH. Członkowie komisji oceniało wszystkie prace według następujących kryteriów: artystyczny wyraz pracy, twórcze podejście do tematu, samodzielność i oryginalność wykonania, stopnień trudność (odpowiedni do wieku autora pracy), jak również ogólny wyraz artystycznych.
      Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy

     • 21.03.2019 XVIII Regionalny Przegląd Piosenki Dzieci i Młodzieży w Łosicach 2019

     • 20 marca w Domu Kultury w Łosicach odbył się już XVIII Regionalny Przegląd Piosenki Dzieci i Młodzieży, zorganizowany przez Ośrodek Szkolno-Wychowawczy i Łosicki Dom Kultury. W „pękającej w szwach” sali widowiskowej, 12 zespołów z trzech województw, zaprezentowało piosenki, układy taneczne i utwory instrumentalne. Na scenie i poza nią panowała radosna atmosfera, a wszystkie występy nagradzane były gromkimi brawami. Wychowankowie naszego Ośrodka zaprezentowali układ choreograficzny „Taniec z szarfami”. Jury Przeglądu jednogłośnie orzekło, że wszyscy artyści zasłużyli na wyróżnienia i nagrody. Zespoły otrzymały okolicznościowe statuetki, dyplomy i gry edukacyjne, a wszyscy uczestnicy upominki. Zakończeniem artystycznego spotkania był wspólny obiad i „ osiemnastkowy ” tort.

      Organizatorom Przeglądu serdecznie dziękujemy za zaproszenie, gratulujemy przygotowania wspaniałej imprezy i życzymy dalszych sukcesów. Do zobaczenia za rok.

     • 19.03.2019 Lekcja przyrody w Nadleśnictwie w Mińsku Mazowieckim

     • 18 marca grupa wychowanków naszego Ośrodka wzięła udział w bardzo ciekawej lekcji przyrody w Nadleśnictwie w Mińsku Mazowieckim. Po obejrzeniu interesującego filmu, przyszedł czas na wykonanie zadań edukacyjnych z pomocą nieocenionych rodziców i wychowawców. A ewentualne wątpliwości rozwiewał pan Leśniczy. Dowiedzieliśmy się między innymi, które zwierzęta mieszkają w lesie, co ma wspólnego głowa jelenia z głową łosia, kto przesypia zimę a kto nie, co lubi bóbr i co z lasu można jeść. Podsumowaniem naszej wiedzy było wykonanie plakatów. Na zakończenie wszyscy wychowankowie otrzymali pamiątkowe medale i książki. Bardzo serdecznie dziękujemy za poświęcony czas, rozbudzenie naszych zainteresowań przyrodniczych.

     • 11.03.2019 Bukiet najwspanialszych życzeń dla Siostry Katarzyny

     • Dużo zdrowia, pogody ducha, życzliwości i serdeczności innych, cierpliwości to tylko niektóre życzenia składane z okazji imienin Siostrze Katarzynie, Dyrektor naszego Ośrodka. Nie mogło zabraknąć również kwiatów i własnoręcznie przygotowanych upominków, które wręczane były z wielką serdecznością. Spełnienia wszystkich życzeń, a przede wszystkim Błogosławieństwa Bożego i obfitości Łask  nie tylko w dzień imienin, ale na co dzień życzymy drogiej solenizantce, Siostrze Katarzynie. Wszystkiego NAJ !!!

       

     • 03.03.2019 Ostatki 2019

     • Jak co roku przychodzi ten czas, że kończy się Karnawał. Ostatki, zapusty tradycyjnie trzeba pożegnać dobrą zabawą i dlatego dziś 28 lutego 2019r. odbyła się w naszym Ośrodku dyskoteka na pożegnanie karnawału! Trzygodzinny maraton tańca, śmiechu i radości dostarczył uczestnikom niezapomnianych wrażeń i emocji...

      Zabawa była bardzo udana ale jak zawsze za krótka. Pozostanie w pamięci do następnego … Karnawału. 

     • 02.03.2019 Spotkanie z rodzicami w Hucie Mińskiej

     • Dnia 28 lutego 2019r. w Szkole Podstawowej w Hucie Mińskiej odbyły się warsztaty tym razem z rodzicami. Wspólnie z rodzicami poszukiwaliśmy rozwiązań edukacyjnych i wychowawczych, dzięki którym każde dziecko mogłoby stwierdzić: „…Dobrze, że jestem na świecie. Mam tu swoje miejsce i jestem potrzebny. Mam własną drogę do przejścia, własną lekcję do nauczenia i własne zadanie do wykonania. Nie jestem ani lepszy, ani gorszy od innych i nie ma nikogo na świecie takiego samego jak ja. Jestem niepowtarzalny. W tej chwili może niewiele wiem i umiem, ale cały czas się uczę i rozwijam. Robię to we własnym tempie i najlepiej jak potrafię.”

      Dziękujemy Panu Dyrektorowi Piotrowi Matzanke i wszystkim Uczestnikom spotkania.

      Warsztaty poprowadziła Siostra Dyrektor Katarzyna Besiekierska a wszystkie pomoce wykorzystane w trakcie spotkania przygotowali chłopcy z grupy VI i dzieci uczestniczące w zajęciach z ceramiki w Ośrodku w Ignacowie.