• 21.03.2018 Wielkanocne tradycje

     • Przed nami ostatnie przygotowania do Świąt Wielkanocnych. Pośród przedświątecznej krzątaniny, zabiegania nie zabrakło czasu na chwilę skupienia, wyciszenia. W nastrój zbliżających się świąt wprowadził nas apel „Jak to niegdyś bywało”. Zostały przedstawione znane i mniej znane tradycje i obrzędy, symbolika palmy, pisanek, święconki. W podniosłej atmosferze S. Dyrektor Katarzyna Besiekierska złożyła wszystkim zebranym serdeczne życzenia, a wychowankowie wręczyli swoim bliskim własnoręcznie wykonane upominki. Po  uroczystości dalej świętowaliśmy w grupach przy słodkim poczęstunku.

     • 8.03.2018 Życzenia dla Siostry Katarzyny

     • 7 marca  złożyliśmy imieninowe życzenia Siostrze Katarzynie, Dyrektor naszego Ośrodka. Oprócz serdecznych życzeń, kwiatów wychowankowie przygotowali upominki, własnoręcznie wykonane, prosto od serca i z sercem.

      Siostrze Katarzynie życzymy wszystkiego NAJ…, dużo zdrowia i siły, wielu łask Bożych i błogosławieństwa, oddanych współpracowników i samych życzliwych ludzi.

     • 28.02.2018 Zabawy z "Dąbrówką"

     • 26 lutego gościliśmy w naszym ośrodku uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 im. Dąbrówki          z Mińska Mazowieckiego. Koło teatralne „Kryształki” działające na terenie szkoły zaprezentowało nam przedstawienie(pantomimę)  pt.: "Droga", które opowiadało o etapach ludzkiego życia. Oprócz przedstawienia obejrzeliśmy również  kilka przygotowanych przez młodsze dzieci układów tanecznych. Aby lepiej się poznać i zintegrować bawiliśmy się wspólnie w sali sportowej. Zabawy były dostosowane do możliwości dzieci, a polegały m.in. na wcielaniu się w różne role, naśladowaniu. Serdecznie dziękujemy p. Małgorzacie Dubima i p. Małgorzacie Szczygielskiej – Kluska za zorganizowanie spotkania, a uczniom za wspólnie spędzony czas.                                  

       

     • 20.12.2017 Warsztaty plastyczne z Orange

     • To było popołudnie pełne wrażeń. Najpierw wychowankowie otrzymali upragnione prezenty, potem uczestniczyli w warsztatach plastycznych Orange. Każdy mógł przelać na płótno swoje emocje, marzenia, odczucia, wspomnienia lub skorzystać z gotowych szkiców. Pracowano w atmosferze skupienia i kreatywności, a efekty można było podziwiać na wystawie zorganizowanej na „gorąco” po warsztatach.

      Dziękujemy bardzo serdecznie organizatorom i wolontariuszom za pomysł oraz poświęcony czas.Warsztaty plastyczne Orange

       

     • 20.12.2017 Spełnione marzenia

     • Kolejny raz Duszpasterstwo Środowisk Twórczych spełniło marzenia naszych wychowanków. Za pośrednictwem drogiej i oddanej nam p. Krystyny Gucewicz dzieci i młodzież otrzymały upragnione prezenty. Nikt nie został z pustymi rękami i każdy dostał upominek, o którym marzył. Wszystkim ludziom dobrej woli i wielkiego serca serdecznie DZIĘKUJEMY!!!

     • 16.12.2017 Wigilijne spotkanie

     • Od Bożego Narodzenia dzieli nas kilka dni, ale w świąteczną atmosferę zostaliśmy w naszym Ośrodku wprowadzeni 14 grudnia. Uroczystość rozpoczęła Siostra Dyrektor Katarzyna Besiekierska witając bardzo serdecznie wszystkich zebranych:

      - Siostrę Agnieszkę Szarewicz i Siostrę Helenę Radziejewską – Siostry Radne Prowincji;

      - Księdza Marak Chocieja i Księdza Konrada Jaworowskiego – kapłanów Zgromadzenia Misji;

      - P. Antoniego Jana Tarczyńskiego – Starostę Powiatu Mińskiego;

      - P. Janinę Brzeszkiewicz – Dyrektor Zespołu Szkół Specjalnych w Ignacowie;

      - P. Jadwigę Goźlińską i p. Grażynę Jałocha – Wicedyrektorzy Zespołu Szkół Specjalnych w Ignacowie;

      - P. Valerie De Gass i p. Halinę Gbiorczy – przedstawiciele Fundacji ENTRAIE;

      - P. Krystynę Gucewicz;

      - Państwa Krzemińskich z dziećmi;

      - Państwa Nadzieję i Andrzeja Ostrowskich;

      - Drogich Emerytów;

      - Rodziców i rodziny wychowanków;

      - wychowanków;

      - Siostry Zgromadzenia w Ignacowie z Siostrą Służebną Anastazją Dziadak;

      - wychowawców i wszystkich pracowników Ośrodka.

      Po powitaniu obejrzeliśmy wzruszającą opowieść o oczekiwaniu i przyjściu na świat Dzieciątka Jezus, prawdziwą historię, która przynosi nadzieję. Wspólnie z Aniołkami, Pastuszkami i Trzema Królami radośnie śpiewaliśmy kolędy. Na zakończenie spotkania w Sali Teatralnej S. Anastazja złożyła świąteczne życzenia. Ale to nie był koniec wspólnego świętowania. Następnie wszyscy przeszli do jadalni na wigilijną wieczerzę z tradycyjnymi potrawami. To był miły i bardzo uroczysty dzień, pełen refleksji, spokoju i radości, które zagościły w każdym sercu.

      Spotkanie wigilijne zostało dofinansowane dzięki życzliwości p. Wójta Janusz Antoniego Piechoskiego ze środków GKRPA.

      Wszystkim Przyjaciołom, Ludziom Wielkiego Serca SERDECZNIE DZIĘKUJEMY!!!

       

       

     • 07.12.2017 Prawdziwa historia Świętego Mikołaja

     • Tradycyjnie 6 grudnia z niecierpliwością oczekiwaliśmy na niezwykłego gościa, który co roku odwiedza naszych wychowanków. I tym razem również nas nie zawiódł. Święty Mikołaj, bo o nim mowa, przybył nieco spóźniony, ale z prezentami dla każdego. Wcześniej mogliśmy poznać jego prawdziwą historię przedstawioną w ciekawej prezentacji multimedialnej oraz tradycje mikołajkowe w różnych krajach pt.”Prawdziwa historia Świętego Mikołaja”. 6 grudnia to również wyjątkowy dzień, który skłania do refleksji - „Co my możemy dać innym”, możemy dzielić się życzliwością, wspólnie spędzonym czasem, pomocą, dobrocią. Na te wartości zwróciła uwagę Siostra Dyrektor na zakończenie spotkania, kiedy żegnaliśmy naszego gościa. A Święty Biskup obiecał wrócić za rok.

       

     • 24.11.2017 "Klasa z klasą"

     • 23 listopada odwiedzili nas chłopcy z klasy sportowej Szkoły Podstawowej nr 1  im. M. Kopernika w Mińsku Mazowieckim. Spotkanie odbyło się z inicjatywy pana Waldemara Osicy. Młodzieży towarzyszył również pan Rafał Antosiewicz. W takich imprezach nie chodzi o rywalizację i współzawodnictwo ale przede wszystkim o dobrą zabawę i integrację. Wszyscy uczestnicy spotkania dali świadectwo ducha walki i zamiłowania do sportu. Nasi wychowankowie mogli również obejrzeć pokazowy trening oraz kilka piłkarskich sztuczek. Spotkanie zakończył wspólny mecz.

      Za poświęcony czas, życzliwość bardzo serdecznie DZIĘKUJEMY!!!

     • 26.10.2017 "Łączy nas sport"

     • 25 października po raz kolejny  przybyli  do nas zaproszeni goście
      z Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Mińsku Mazowieckim. Wspólnie z wychowawcami przygotowali V olimpiadę sportową dla wychowanków ośrodka. Uczestnicy  zostali podzieleni na dwie grupy -   żółtą  i niebieską. Wszystkie zaproponowane konkurencje były ciekawe, każdy znalazł coś dla siebie.

      Papież Franciszek powiedział: "Sport pobudza do przezwyciężania siebie, własnych słabości, egoizmu. Ćwiczy ducha poświęcenia, sprzyja koleżeństwu i poszanowaniu zasad" i te słowa  posłużyły jako motto naszym małym Igrzyskom Sportowym.      

      Serdecznie dziękujemy przedstawicielom MOSiR-u p. Agacie, p. Karolinie, p. Jarkowi, p. Piotrowi za wspaniałą zabawę, dyplomy i słodką niespodziankę. Jesteśmy wdzięczni za okazane serce i poświęcony czas. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku ponownie się spotkamy.

       

       

     • 13.10.2017 Dzień Edukacji Narodowej w naszym Ośrodku

     •  

      12 października chłopcy z grupy VI w imieniu wychowanków naszego Ośrodka przygotowali apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej pt.” W podzięce za najpiękniejszy dar – za serce”. Razem z piosenką-prezentem Siostra Dyrektor i wszyscy wychowawcy otrzymali wykonane przepiękne kwiaty ze złotymi myślami: „…by uwierzyć w siebie, muszę mieć kogoś, kto we mnie uwierzy", " dziecko chce być dobre, jeśli nie umie - naucz, jeśli nie wie - wytłumacz, jeśli nie może - pomóż". Dziękując serdecznie za życzenia, my wychowawcy obiecujemy  nadal uczyć, pomagać  a przede wszystkim  wspierać.

     • 27.09.2017 "Jesienna wyprawa" wieczór integracyjny

     • 25 września grupa I zabrała nas na „jesienny rejs”. Ale żeby mógł się odbyć należało zbudować statek, bo bez tego wspólna wyprawa nie mogła by się odbyć. Oprócz tego każda grupa dostała pewne zadanie do wykonania. Przygotować czapki, zorganizować załogę, przydzielić obowiązki poszczególnym uczestnikom wyprawy. Każdy miał bardzo ważne zadanie do wykonania. Uwieńczeniem wspólnej pracy był rejs statkiem, podczas którego czekała na wszystkich przygoda, niekiedy pełna nieprzewidzianych i niebezpiecznych zdarzeń. Ten rejs można porównać do naszego codziennego życia w Ośrodku. Każdy ma swoje zadanie do wykonania, i za coś odpowiada. Razem pokonujemy trudy codzienności, bawimy się, uczymy nowych rzeczy, zmagamy się z wyzwaniami. U nas rzeczy niemożliwe, stają się możliwe.

      Właśnie na tym statku zrozumieliśmy, że każdy jest ważny, potrzebny, a razem pokonamy wszystkie przeciwności.

      Po skończonej pracy wszyscy wzięli udział w "Kapitańskim balu"

     • 16.09.2017 ​​​​​​​Festyn Integracyjny w Kątach "Indiańska jesień"

     • 15 września reprezentacja naszego Ośrodka wzięła udział w integracyjnej imprezie w Kątach pod nazwą „ Indiańska Jesień”. Przeżyliśmy spotkanie z kulturą Indian Ameryki Północnej za sprawą zespołu „ Huu-Ska Luta” specjalizującego się w pokazach tradycyjnych indiańskich tańców. W replice wioski indiańskiej Indian Równin mogliśmy poznać ich codzienne życie. Ale to nie była jedyna atrakcja. Oglądaliśmy również pokaz jazdy konnej w wykonaniu członków Stowarzyszenia Historyczno-Edukacyjnego im. 7 Pułku Lansjerów Nadwiślańskich. Ponadto czekały na nas różnorodne zabawy zręcznościowe, zawody strzeleckie, przejażdżka bryczką, malowanie twarzy, foto-budka czy pokaz sprzętu ortopedycznego. Organizatorzy zadbali także o nasze podniebienie zapraszając do kramu z serami, na pyszny bigos, potrawy z grilla, słodycze oraz ciepłe i zimne napoje. Choć niebo było pochmurne to wszyscy bardzo dobrze się bawili.

      Serdecznie dziękujemy za zaproszenie i czekamy z niecierpliwością na następne spotkanie.

     • 13.09.2017 Przedstawienie "Jaś i Małgosia"

     • 11 września mieliśmy okazję obejrzeć przedstawienie pt. „ Jaś i Małgosia”. Choć wszyscy znamy tę bajkę to jednak tym razem zaskoczyło nas zakończenie. W powszechnie znanej wersji zła czarownica ponosi zasłużoną karę. W przedstawionej inscenizacji Baba Jaga dostała drugą szansę na poprawę swojego życia. To zakończenie bardziej jest nam bliskie. Daje nadzieję, że poprzez poprawę swojego postępowania, zachowania zawsze można zaczęć od nowa. Żywe, dynamiczne i barwne przedstawienie bardzo się nam podobało. Aktorom udało się wspaniale przyciągnąć uwagę naszych wychowanków, nawiązać z nimi kontakt, wciągając do wspólnej zabawy.