• 24.11.2017 "Klasa z klasą"

     • 23 listopada odwiedzili nas chłopcy z klasy sportowej Szkoły Podstawowej nr 1  im. M. Kopernika w Mińsku Mazowieckim. Spotkanie odbyło się z inicjatywy pana Waldemara Osicy. Młodzieży towarzyszył również pan Rafał Antosiewicz. W takich imprezach nie chodzi o rywalizację i współzawodnictwo ale przede wszystkim o dobrą zabawę i integrację. Wszyscy uczestnicy spotkania dali świadectwo ducha walki i zamiłowania do sportu. Nasi wychowankowie mogli również obejrzeć pokazowy trening oraz kilka piłkarskich sztuczek. Spotkanie zakończył wspólny mecz.

      Za poświęcony czas, życzliwość bardzo serdecznie DZIĘKUJEMY!!!

     • 26.10.2017 "Łączy nas sport"

     • 25 października po raz kolejny  przybyli  do nas zaproszeni goście
      z Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Mińsku Mazowieckim. Wspólnie z wychowawcami przygotowali V olimpiadę sportową dla wychowanków ośrodka. Uczestnicy  zostali podzieleni na dwie grupy -   żółtą  i niebieską. Wszystkie zaproponowane konkurencje były ciekawe, każdy znalazł coś dla siebie.

      Papież Franciszek powiedział: "Sport pobudza do przezwyciężania siebie, własnych słabości, egoizmu. Ćwiczy ducha poświęcenia, sprzyja koleżeństwu i poszanowaniu zasad" i te słowa  posłużyły jako motto naszym małym Igrzyskom Sportowym.      

      Serdecznie dziękujemy przedstawicielom MOSiR-u p. Agacie, p. Karolinie, p. Jarkowi, p. Piotrowi za wspaniałą zabawę, dyplomy i słodką niespodziankę. Jesteśmy wdzięczni za okazane serce i poświęcony czas. Mamy nadzieję, że w przyszłym roku ponownie się spotkamy.

       

       

     • 13.10.2017 Dzień Edukacji Narodowej w naszym Ośrodku

     •  

      12 października chłopcy z grupy VI w imieniu wychowanków naszego Ośrodka przygotowali apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej pt.” W podzięce za najpiękniejszy dar – za serce”. Razem z piosenką-prezentem Siostra Dyrektor i wszyscy wychowawcy otrzymali wykonane przepiękne kwiaty ze złotymi myślami: „…by uwierzyć w siebie, muszę mieć kogoś, kto we mnie uwierzy", " dziecko chce być dobre, jeśli nie umie - naucz, jeśli nie wie - wytłumacz, jeśli nie może - pomóż". Dziękując serdecznie za życzenia, my wychowawcy obiecujemy  nadal uczyć, pomagać  a przede wszystkim  wspierać.

     • 27.09.2017 "Jesienna wyprawa" wieczór integracyjny

     • 25 września grupa I zabrała nas na „jesienny rejs”. Ale żeby mógł się odbyć należało zbudować statek, bo bez tego wspólna wyprawa nie mogła by się odbyć. Oprócz tego każda grupa dostała pewne zadanie do wykonania. Przygotować czapki, zorganizować załogę, przydzielić obowiązki poszczególnym uczestnikom wyprawy. Każdy miał bardzo ważne zadanie do wykonania. Uwieńczeniem wspólnej pracy był rejs statkiem, podczas którego czekała na wszystkich przygoda, niekiedy pełna nieprzewidzianych i niebezpiecznych zdarzeń. Ten rejs można porównać do naszego codziennego życia w Ośrodku. Każdy ma swoje zadanie do wykonania, i za coś odpowiada. Razem pokonujemy trudy codzienności, bawimy się, uczymy nowych rzeczy, zmagamy się z wyzwaniami. U nas rzeczy niemożliwe, stają się możliwe.

      Właśnie na tym statku zrozumieliśmy, że każdy jest ważny, potrzebny, a razem pokonamy wszystkie przeciwności.

      Po skończonej pracy wszyscy wzięli udział w "Kapitańskim balu"

     • 16.09.2017 ​​​​​​​Festyn Integracyjny w Kątach "Indiańska jesień"

     • 15 września reprezentacja naszego Ośrodka wzięła udział w integracyjnej imprezie w Kątach pod nazwą „ Indiańska Jesień”. Przeżyliśmy spotkanie z kulturą Indian Ameryki Północnej za sprawą zespołu „ Huu-Ska Luta” specjalizującego się w pokazach tradycyjnych indiańskich tańców. W replice wioski indiańskiej Indian Równin mogliśmy poznać ich codzienne życie. Ale to nie była jedyna atrakcja. Oglądaliśmy również pokaz jazdy konnej w wykonaniu członków Stowarzyszenia Historyczno-Edukacyjnego im. 7 Pułku Lansjerów Nadwiślańskich. Ponadto czekały na nas różnorodne zabawy zręcznościowe, zawody strzeleckie, przejażdżka bryczką, malowanie twarzy, foto-budka czy pokaz sprzętu ortopedycznego. Organizatorzy zadbali także o nasze podniebienie zapraszając do kramu z serami, na pyszny bigos, potrawy z grilla, słodycze oraz ciepłe i zimne napoje. Choć niebo było pochmurne to wszyscy bardzo dobrze się bawili.

      Serdecznie dziękujemy za zaproszenie i czekamy z niecierpliwością na następne spotkanie.

     • 13.09.2017 Przedstawienie "Jaś i Małgosia"

     • 11 września mieliśmy okazję obejrzeć przedstawienie pt. „ Jaś i Małgosia”. Choć wszyscy znamy tę bajkę to jednak tym razem zaskoczyło nas zakończenie. W powszechnie znanej wersji zła czarownica ponosi zasłużoną karę. W przedstawionej inscenizacji Baba Jaga dostała drugą szansę na poprawę swojego życia. To zakończenie bardziej jest nam bliskie. Daje nadzieję, że poprzez poprawę swojego postępowania, zachowania zawsze można zaczęć od nowa. Żywe, dynamiczne i barwne przedstawienie bardzo się nam podobało. Aktorom udało się wspaniale przyciągnąć uwagę naszych wychowanków, nawiązać z nimi kontakt, wciągając do wspólnej zabawy.