• 01.06.2021 Dzień Dziecka

     • Dzisiaj święto wszystkich dzieci
      Niech nam pięknie słońce świeci
      Wszyscy śmieją się od rana
      Każda buzia roześmiana
      Czar zabawy dziś panuje
      Każde serce się raduje.”

       

      Dzień Dziecka to święto na które czekają wszystkie dzieci -  te duże i te małe. Tego dnia każde dziecko powinno się czuć wyjątkowo i miło spędzić czas. Nasi Wychowankowie również czekali na ten dzień i z tej okazji popołudnie spędzili z wieloma atrakcjami. Przygotowane zostały zabawy muzyczne, gdzie przy dźwiękach znanych przebojów brali udział w różnych konkurencjach. Mieli możliwość próby głosu przy zabawie karaoke. Dużym zainteresowaniem cieszył się kącik malowania twarzy. Nie zabrakło również słodkiego poczęstunku i oczywiście lodów. Popołudnie zakończyło się wspólnym biesiadowaniem przy kiełbaskach z grilla.

       

     • 27.05.2021 Warsztaty muzyczne "Język światła"

     • W dniu dzisiejszym nasi Wychowankowie brali udział w niecodziennych zajęciach – muzycznych warsztatach terapeutycznych „Język światła”. Warsztaty poprowadziła pani Aleksandra Dudziak Majdańska – magister sztuki. Podczas zajęć nasi Wychowankowie mieli możliwość grania na instrumentach, śpiewania. Rozwijali zmysł dotyku, węchu, wzroku poprzez dotykanie różnych przedmiotów, rozróżnianie zapachów, oglądanie wielobarwnych palet kolorów. Uczyli się okazywania gestów  przyjaźni, powitania. Był to dla wszystkich mile spędzony czas.  

     • 26.05.2021 Dzień Matki

     • 26 Maja – Dzień Matki to wyjątkowe święto. W tym dniu chcielibyśmy złożyć życzenia Mamom – dużo zdrowia, radości i uśmiechu na każdy dzień oraz spełnienia najskrytszych marzeń. Z tej okazji nasi Wychowankowie przygotowali drobne upominki dla Kochanych Mam.

      „Dziękuję za to wszystko, czym dobroć jest na ziemi.
      Że jesteś najważniejsza, że tego nikt nie zmieni,
      Że jeden dzień najpiękniej w mym sercu jaśnieć musi:
      Dla jednych to Dzień Matki, a dla mnie Dzień Mamusi
      .

       

     • 28.04.2021 Powitanie wiosny

     • Kolejny raz w naszym Ośrodku powitaliśmy wiosnę !

      Wychowawcy i wychowankowie przygotowali imprezę, by kultywować tradycje powitania wiosny, nauczyć dzieci i młodzież rozpoznawania cech charakterystycznych dla tej pory roku, zintegrować społeczność placówki.

      Wszyscy wychowankowie uczestniczyli w konkursach, quizach i zabawach ruchowych, tanecznych.

      Spotkanie było oparte na metodzie porannego kręgu czyli stymulacji polisensorycznej według pór roku, metodzie stosowanej w pracy z dziećmi z niepełnosprawnością intelektualną.

      Zgodnie z  zasadami porannego kręgu z wiosną związany jest  kolor zielony symbolizujący budzenie się do życia przyrody, zieleń łagodzi, przynosi zadowolenie, uspokaja i odpręża.

      Wszyscy uczestnicy świetnie się bawili.

     • 03.04.2021 Życzenia Wielkanocne

     • Niech Zmartwychwstały Chrystus

      Oświeca drogi codziennego życia,

      Obdarza błogosławieństwem

      I pomaga życie czynić szczęśliwym.

       

      Zdrowych, pogodnych Świąt Wielkanocnych, pełnych wiary, nadziei i miłości.

      Radosnego, wiosennego nastroju, serdecznych spotkań w gronie rodziny i wesołego Alleluja

      życzą Dyrekcja, Grono Pedagogiczne oraz Pracownicy SOW w Ignacowie.

       

       

     • 16.02.2021 Zabawy z zimą

     • Na ostatki grupa III zorganizowała dla wszystkich wychowanków ciekawe zabawy o tematyce zimowej.  Każda grupa otrzymała kolorowe apaszki w odcieniach zimy. Były rzuty śnieżkami - kulami z papieru do celu. Panie wychowawczynie miały za zadanie przedstawić w kalamburach zimowe dyscypliny sportowe. W rytm walca wszyscy pięknie tańczyli na łyżwach, którymi w naszym przypadku były kartki. Wyścigi na saneczkach – kocach dały wiele radości i uśmiechu na wszystkich twarzach. Dla rozruszania całego ciała zaproponowano taniec z chustkami. Na zakończenie każda grupa miała za zadanie wykonanie pracy plastycznej o tematyce zimowej. Zostały przygotowane duże arkusze papieru oraz elementy do dekoracji. W ten sposób powstały piękne pejzaże zimowe. Bardzo miło spędziliśmy czas. Była to kolejna okazja do wspólnej zabawy.

     • 11.02.2021 Bal Karnawałowy

     • „Z Nowym Rokiem szedł Karnawał

      Przebieraniem się zabawiał.

      Jest Karnawał dzieci tańczą

      Gra muzyka przebierańcom”

      11 lutego w naszym Ośrodku odbył się bal karnawałowy. Specjalnie udekorowana na to wydarzenie stołówka zachęcała wszystkich do wspólnych pląsów. W tym dniu przypadał również Tłusty Czwartek. W związku z tym nasi wychowankowie podczas zabawy mieli zapewniony słodki poczęstunek w postaci pysznych pączków. Uczestnicy zachwycili pięknymi i wyszukanymi przebraniami. Niektórych trudno było rozpoznać. Organizatorzy zapewnili wiele atrakcji, między innymi konkursy i cieszącą się ogromna popularnością fotobudkę. Wychowankowie mieli do swojej dyspozycji przeróżne akcesoria do przebrania – peruki, szale, wachlarze, które wykorzystywali podczas pozowania do zdjęć. Wspólna zabawa i tańce sprawiły, że czas minął bardzo szybko i przy słowach piosenki „To już jest koniec” trzeba było się pożegnać.

      Wszystkim serdecznie dziękujemy za wspaniałą zabawę i czekamy na kolejny bal karnawałowy w przyszłym roku.

       

     • 22.01.2021 Dzień Babci i Dziadka.

     • 21 i 22 stycznia to święto Babci i Dziadka. My nie zapomnieliśmy o tym uroczystym dniu i z tej okazji nasi wychowankowie przygotowali drobne upominki dla swoich najbliższych wraz z życzeniami.

      „Kochana Babciu, Kochany Dziadku

      Dziś Wam przynoszę po jednym kwiatku

      Do tego dokładam serdeczne życzenia

      Niech Wam się spełnią Wasze marzenia.”

     • 17.12.2020 Wigilia w Ośrodku

     •   „Narodził się by nas zbawić”  - taką sentencją rozpoczęło się przedstawienie bożonarodzeniowe w naszym Ośrodku. Po raz kolejny mieliśmy okazję wspólnie obejrzeć historię narodzenia Pana Jezusa. Siostra Dyrektor Katarzyna Besiekierska złożyła życzenia świąteczne wszystkim pracownikom oraz wychowankom i ich najbliższym. W tym roku, ze względu na reżim sanitarny nie było z nami naszych Rodzin oraz zaproszonych Gości. Kolacja wigilijna rozpoczęła się tradycyjnie odczytaniem Ewangelii. Wigilijne potrawy, choinka i cała dekoracja przypominały nam, ze już za kilka dni zasiądziemy do wigilijnego stołu z najbliższymi. Nie zabrakło również upominków dla pracowników i wychowanków.

     • 3.12.2020 Wizyta Świętego Mikołaja

     • Jak co roku nasz Ośrodek odwiedził tak bardzo oczekiwany przez wszystkich Święty Mikołaj. Przyjechał do nas trochę wcześniej, bo już 3 grudnia, ale wszyscy byli przygotowani na jego wizytę. Aby podkreślić wyjątkowy charakter tego spotkania dzieci były ubranek w czerwone mikołajowe czapeczki. W oczekiwaniu na wyjątkowego gościa wychowankowie wzięli udział w wesołych i pouczających zabawach przygotowanych specjalnie na tę okazję. Podopieczni mocno przeżywali spotkanie z Mikołajem. Na niejednej twarzy można było zobaczyć niepewność lub obawę, czy otrzyma upominek, ale Mikołaj nie zapomniał o żadnym dziecku. Każdy został obdarowany prezentem, obiecując być grzecznym.

      Tego samego dnia w godzinach porannych ekipa Świętego Mikołaja odwiedziła wychowanków przebywających w domach rodzinnych, wręczając im drobne upominki z okazji Mikołajek. Specjalnie na tę okazję samochody zostały udekorowane w mikołajowe emblematy.

     • 24.11.2020 Prezent dla naszych podopiecznych

     • Nasi Wychowankowie dostali piękny dar w postaci nowego placu zabaw. Składamy serdeczne podziękowania za okazane serce i wsparcie przy budowie obiektu. Bardzo dziękujemy Pani Jolancie Kalecińskiej – Rossi i całej ekipie Cabaret du cœur oraz Fundacji Entraide

      Podopieczni bardzo ucieszyli się z prezentu. Nawet niesprzyjająca pogoda nie przeszkodziła im w testowaniu nowych urządzeń.

     • 02.11.2020 Działalność Ośrodka w czasie pandemii

     • Pomimo trudnej sytuacji związanej z pandemią oraz zawieszeniem zajęć w trybie stacjonarnym w szkołach, wynikającym z Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej, nasz Ośrodek jest cały czas czynny. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom Rodziców naszych wychowanków, umożliwiliśmy podopiecznym pobyt w Placówce.

      Ośrodek działa na zasadach zgodnych z wytycznymi Ministerstwa Zdrowia oraz Głównego Inspektora Sanitarnego, do których stosują się wszyscy pracownicy, wychowankowie oraz osoby odwiedzające.

      Nasi Wychowankowie uczestniczą w zajęciach świetlicowych, zajęciach ruchowych, korzystają z sal edukacyjnych Ośrodka, spędzają aktywnie czas na powietrzu bawiąc się oraz wykonując drobne prace porządkowe.

     • 19.10.2020 Dzień Edukacji Narodowej

     • 14 października to Dzień Edukacji Narodowej. Z tej okazji w naszym Ośrodku odbył się apel. Wychowankowie złożyli życzenia wszystkim pracownikom i podziękowali za pracę słowami:

      Z okazji Dnia Edukacji Narodowej
      życzymy takich myśli i marzeń,
      które dają się urzeczywistnić,
      pięknych i szlachetnych pomysłów,
      które podszeptuje serce,
      cierpliwości i wytrwałości,
      aby służba dzieciom,
      tym starszym i tym młodszym
      zrodziła wiele szlachetnych owoców

      Na wszystkich czekała niespodzianka w formie prezentacji multimedialnej, przedstawiająca naszą kadrę z okresu dzieciństwa. Zdjęcia poparte zostały utworami muzycznymi, nawiązującymi do imion naszych pracowników. Było wiele radości i zabawy podczas odgadywania. Na zakończenie wszyscy pracownicy otrzymali drobny upominek – breloczek do kluczy - przygotowany przez wychowanki z grupy I.

      Wychowankowie na zajęciach z arteterapii, pod czujnym okiem wychowawcy, przygotowali jeszcze jeden upominek - bukiet z imiennymi kwiatami.

      BARDZO DZIĘKUJEMY

     • 24.09.2020 Powitanie jesieni

     • 24 września do naszego Ośrodka zawitała Pani Jesień. Z tej okazji grupa I przygotowała warsztaty, podczas których wychowankowie mieli możliwość wspólnego spędzenia czasu, wspólnej zabawy, integracji. Dzieci uczestniczyły w różnych zabawach w kręgu, podczas których wykorzystywały zmysł smaku i węchu. Wychowankowie poszukiwali skarbów jesieni, dowiedzieli się, jak można je zużytkować, układali z nich różne obrazy, uczestniczyli w zabawie z chustą animacyjną klanza. Na zakończenie dzieci miały możliwość skosztowania tegorocznego miodu i dżemu z jesiennych owoców.

     • 21.09.2020 Msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego

     • Za nami pierwsze tygodnie nowego roku szkolnego. Dzis zebraliśmy się w naszym, parafialnym kościele, żeby prosić Pana Boga o Jego opiekę nad nami na cały rok. Pamietaliśmy w modlitwie również o wszystkich pracownikach oświaty i naszych drogich rodzicach.

     • 1.09.2020 ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2020/2021

     • Rozpoczynamy nowy rok szkolny 2020/2021. Będzie to rok inny niż wszystkie, ale my pracujemy "pełną parą". Witamy Was serdecznie po długiej nieobecności, witamy nowych Wychowanków i ich Rodziców. Tym, którzy jeszcze nie zdecydowali się na pobyt w naszej Placówce, polecamy zapoznać się z ofertą.Przekazujemy Wam Drodzy Rodzice wskazówki i zalecenia MEN dla Was i Waszych Dzieci.  

     • 17.05.2020 MY i "nowa codzienność"

     • Wydarzenia związane z obecną sytuacją w Polsce i na całym świecie sprawiły, że znaleźliśmy się w nowej, nieznanej rzeczywistości. Mimo wszystko przez ostatnie tygodnie Ośrodek zapewniał opiekę wszystkim dzieciom, których Rodzice zgłosili taką potrzebę. Wszystkie działania na terenie naszej placówki podejmowane są zgodnie z zasadami wynikającymi z zaleceń Ministra Zdrowia oraz wytycznymi Ministra Edukacji Narodowej.

      Dzieci i młodzież objęte są całodobową opieką. Wychowawcy zapewniają ciekawe zajęcia naszym wychowankom, wykorzystując całą bazę lokalową Ośrodka i wszelkiego rodzaju sprzęt. Również w ramach zdalnego nauczania wychowankowie sumiennie wykonują zadane prace. Z dużą radością i entuzjazmem dzieci i młodzież biorą udział w zajęciach z gliny i hipoterapii.

       

      Z myślą o dzieciach powstały na stronie facebook Ośrodka na Messenger grupy „Jesteśmy razem” – dla rodziców oraz „Razem łatwiej” dla starszych wychowanków. Można tam znaleźć propozycje zabaw z dziećmi w domu, ciekawe zajęcia, filmy a także wymienić się doświadczeniami. Polecamy 

     • 26.01.2020 Przedstawienie "Foka akrobatka"

     • Kolejny raz mieliśmy okazję zetknąć się ze sztuką. Artyści z Krakowa zaprezentowali nam spektakl p.t. „Foka akrobatka”. Jest to opowieść o foczce egoistce, która prowadziła beztroskie życie i uwielbiała drwić z innych. Pod wpływem chwili zapragnęła zostać akrobatką w cyrku, ale zobaczyła, że jest to bardzo trudne zajęcie. Jednak mimo trudności, po rozmowie z dyrektorem cyrku rozpoczęła lekcje sztuki cyrkowej. Zabrała się do solidnej pracy i zrozumiała, że wytrwałością, solidnością i ciężką pracą można osiągnąć sukces. Mieliśmy okazję obejrzeć bardzo ciekawe, kolorowe i rozśpiewane przedstawienie, z bardzo mądrym przesłaniem, a także w nim uczestniczyć.

       

     • 24.01.2020 Bal karnawałowy 2020

     • Trwa karnawał, a jak karnawał to oczywiście bale i zabawy. I my również w naszym Ośrodku, zgodnie z tradycją, szampańsko bawiliśmy się. Tańczyliśmy do najnowszych i starszych, znanych i ulubionych przebojów. Nawet żołnierze z elitarnej jednostki S.W.A.T oraz strażak znaleźli czas na wspólną zabawę z nami. Chwile wytchnienia można było zaczerpnąć podczas dwóch teleturniejów. W „Jaka to melodia” uczestnicy wykazali się dużą znajomością piosenek i niesamowitym refleksem. Odgadywali utwór już po jednej nutce. W tym teleturnieju najlepszym okazał się Patryk z grupy V. Ogólną wiedzą i erudycją mogli pochwalić się zawodnicy „Familiady”. Monika z grupy VII, Bartek z grupy X i Michał z grupy II odpowiadali najszybciej i trafnie na pytania. O oprawę dźwiękową teleturniejów jak i całą stronę muzyczną zadbał nieoceniony, profesjonalny DJ Camilo, któremu serdecznie dziękujemy za moc przebojów i poświęcony czas. Dziękujemy wszystkim za dobrą zabawę.

     • 19.01.2020 "Przyszedłeś, aby nieść Miłość"

     • Nadal trwamy w pełnej ciepła i serdeczności atmosferze świąt Bożego Narodzenia. Jedną z pięknych tradycji jest śpiewanie kolęd, dlatego wychowankowie naszego Ośrodka z radością wzięli udział w wieczorze kolęd, przygotowanym przez grupę III. Jako pierwsi zaprezentowali się organizatorzy wieczoru w kolędach „Lulajże Jezuniu” i „Spójrz na Jezusa”. Dziewczęta z grupy VII zaśpiewały „Przybieżeli do Betlejem”, a chłopcy z grupy II zaprosili do powitania Dzieciątka w kolędzie „Pójdźmy wszyscy do stajenki”. „Dzisiaj w Betlejem” przedstawili chłopcy z grupy VI, a Marcin zagrał „Lulajże Jezuniu” i „Cicha noc”. Grupy V i X opowiedzieli historię ucieczki Świętej Rodziny w pastorałce „Uciekali, uciekali”. Następnie dziewczęta z grupy I zaśpiewały „Świeć gwiazdeczko mała świeć”. Wszystkie zaprezentowane utwory poprzedzone były krótkim komentarzem. Na zakończenie Siostra Dyrektor podziękowała za wspólne kolędowanie, a wszyscy zaśpiewali „Przyszedłeś, aby miłość nieść”.