• 22.01.2021 Dzień Babci i Dziadka.

     • 21 i 22 stycznia to święto Babci i Dziadka. My nie zapomnieliśmy o tym uroczystym dniu i z tej okazji nasi wychowankowie przygotowali drobne upominki dla swoich najbliższych wraz z życzeniami.

      „Kochana Babciu, Kochany Dziadku

      Dziś Wam przynoszę po jednym kwiatku

      Do tego dokładam serdeczne życzenia

      Niech Wam się spełnią Wasze marzenia.”

     • 17.12.2020 Wigilia w Ośrodku

     •   „Narodził się by nas zbawić”  - taką sentencją rozpoczęło się przedstawienie bożonarodzeniowe w naszym Ośrodku. Po raz kolejny mieliśmy okazję wspólnie obejrzeć historię narodzenia Pana Jezusa. Siostra Dyrektor Katarzyna Besiekierska złożyła życzenia świąteczne wszystkim pracownikom oraz wychowankom i ich najbliższym. W tym roku, ze względu na reżim sanitarny nie było z nami naszych Rodzin oraz zaproszonych Gości. Kolacja wigilijna rozpoczęła się tradycyjnie odczytaniem Ewangelii. Wigilijne potrawy, choinka i cała dekoracja przypominały nam, ze już za kilka dni zasiądziemy do wigilijnego stołu z najbliższymi. Nie zabrakło również upominków dla pracowników i wychowanków.

     • 3.12.2020 Wizyta Świętego Mikołaja

     • Jak co roku nasz Ośrodek odwiedził tak bardzo oczekiwany przez wszystkich Święty Mikołaj. Przyjechał do nas trochę wcześniej, bo już 3 grudnia, ale wszyscy byli przygotowani na jego wizytę. Aby podkreślić wyjątkowy charakter tego spotkania dzieci były ubranek w czerwone mikołajowe czapeczki. W oczekiwaniu na wyjątkowego gościa wychowankowie wzięli udział w wesołych i pouczających zabawach przygotowanych specjalnie na tę okazję. Podopieczni mocno przeżywali spotkanie z Mikołajem. Na niejednej twarzy można było zobaczyć niepewność lub obawę, czy otrzyma upominek, ale Mikołaj nie zapomniał o żadnym dziecku. Każdy został obdarowany prezentem, obiecując być grzecznym.

      Tego samego dnia w godzinach porannych ekipa Świętego Mikołaja odwiedziła wychowanków przebywających w domach rodzinnych, wręczając im drobne upominki z okazji Mikołajek. Specjalnie na tę okazję samochody zostały udekorowane w mikołajowe emblematy.

     • 24.11.2020 Prezent dla naszych podopiecznych

     • Nasi Wychowankowie dostali piękny dar w postaci nowego placu zabaw. Składamy serdeczne podziękowania za okazane serce i wsparcie przy budowie obiektu. Bardzo dziękujemy Pani Jolancie Kalecińskiej – Rossi i całej ekipie Cabaret du cœur oraz Fundacji Entraide

      Podopieczni bardzo ucieszyli się z prezentu. Nawet niesprzyjająca pogoda nie przeszkodziła im w testowaniu nowych urządzeń.

     • 02.11.2020 Działalność Ośrodka w czasie pandemii

     • Pomimo trudnej sytuacji związanej z pandemią oraz zawieszeniem zajęć w trybie stacjonarnym w szkołach, wynikającym z Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej, nasz Ośrodek jest cały czas czynny. Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom Rodziców naszych wychowanków, umożliwiliśmy podopiecznym pobyt w Placówce.

      Ośrodek działa na zasadach zgodnych z wytycznymi Ministerstwa Zdrowia oraz Głównego Inspektora Sanitarnego, do których stosują się wszyscy pracownicy, wychowankowie oraz osoby odwiedzające.

      Nasi Wychowankowie uczestniczą w zajęciach świetlicowych, zajęciach ruchowych, korzystają z sal edukacyjnych Ośrodka, spędzają aktywnie czas na powietrzu bawiąc się oraz wykonując drobne prace porządkowe.

     • 19.10.2020 Dzień Edukacji Narodowej

     • 14 października to Dzień Edukacji Narodowej. Z tej okazji w naszym Ośrodku odbył się apel. Wychowankowie złożyli życzenia wszystkim pracownikom i podziękowali za pracę słowami:

      Z okazji Dnia Edukacji Narodowej
      życzymy takich myśli i marzeń,
      które dają się urzeczywistnić,
      pięknych i szlachetnych pomysłów,
      które podszeptuje serce,
      cierpliwości i wytrwałości,
      aby służba dzieciom,
      tym starszym i tym młodszym
      zrodziła wiele szlachetnych owoców

      Na wszystkich czekała niespodzianka w formie prezentacji multimedialnej, przedstawiająca naszą kadrę z okresu dzieciństwa. Zdjęcia poparte zostały utworami muzycznymi, nawiązującymi do imion naszych pracowników. Było wiele radości i zabawy podczas odgadywania. Na zakończenie wszyscy pracownicy otrzymali drobny upominek – breloczek do kluczy - przygotowany przez wychowanki z grupy I.

      Wychowankowie na zajęciach z arteterapii, pod czujnym okiem wychowawcy, przygotowali jeszcze jeden upominek - bukiet z imiennymi kwiatami.

      BARDZO DZIĘKUJEMY

     • 24.09.2020 Powitanie jesieni

     • 24 września do naszego Ośrodka zawitała Pani Jesień. Z tej okazji grupa I przygotowała warsztaty, podczas których wychowankowie mieli możliwość wspólnego spędzenia czasu, wspólnej zabawy, integracji. Dzieci uczestniczyły w różnych zabawach w kręgu, podczas których wykorzystywały zmysł smaku i węchu. Wychowankowie poszukiwali skarbów jesieni, dowiedzieli się, jak można je zużytkować, układali z nich różne obrazy, uczestniczyli w zabawie z chustą animacyjną klanza. Na zakończenie dzieci miały możliwość skosztowania tegorocznego miodu i dżemu z jesiennych owoców.

     • 21.09.2020 Msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego

     • Za nami pierwsze tygodnie nowego roku szkolnego. Dzis zebraliśmy się w naszym, parafialnym kościele, żeby prosić Pana Boga o Jego opiekę nad nami na cały rok. Pamietaliśmy w modlitwie również o wszystkich pracownikach oświaty i naszych drogich rodzicach.

     • 1.09.2020 ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2020/2021

     • Rozpoczynamy nowy rok szkolny 2020/2021. Będzie to rok inny niż wszystkie, ale my pracujemy "pełną parą". Witamy Was serdecznie po długiej nieobecności, witamy nowych Wychowanków i ich Rodziców. Tym, którzy jeszcze nie zdecydowali się na pobyt w naszej Placówce, polecamy zapoznać się z ofertą.Przekazujemy Wam Drodzy Rodzice wskazówki i zalecenia MEN dla Was i Waszych Dzieci.  

     • 17.05.2020 MY i "nowa codzienność"

     • Wydarzenia związane z obecną sytuacją w Polsce i na całym świecie sprawiły, że znaleźliśmy się w nowej, nieznanej rzeczywistości. Mimo wszystko przez ostatnie tygodnie Ośrodek zapewniał opiekę wszystkim dzieciom, których Rodzice zgłosili taką potrzebę. Wszystkie działania na terenie naszej placówki podejmowane są zgodnie z zasadami wynikającymi z zaleceń Ministra Zdrowia oraz wytycznymi Ministra Edukacji Narodowej.

      Dzieci i młodzież objęte są całodobową opieką. Wychowawcy zapewniają ciekawe zajęcia naszym wychowankom, wykorzystując całą bazę lokalową Ośrodka i wszelkiego rodzaju sprzęt. Również w ramach zdalnego nauczania wychowankowie sumiennie wykonują zadane prace. Z dużą radością i entuzjazmem dzieci i młodzież biorą udział w zajęciach z gliny i hipoterapii.

       

      Z myślą o dzieciach powstały na stronie facebook Ośrodka na Messenger grupy „Jesteśmy razem” – dla rodziców oraz „Razem łatwiej” dla starszych wychowanków. Można tam znaleźć propozycje zabaw z dziećmi w domu, ciekawe zajęcia, filmy a także wymienić się doświadczeniami. Polecamy 

     • 26.01.2020 Przedstawienie "Foka akrobatka"

     • Kolejny raz mieliśmy okazję zetknąć się ze sztuką. Artyści z Krakowa zaprezentowali nam spektakl p.t. „Foka akrobatka”. Jest to opowieść o foczce egoistce, która prowadziła beztroskie życie i uwielbiała drwić z innych. Pod wpływem chwili zapragnęła zostać akrobatką w cyrku, ale zobaczyła, że jest to bardzo trudne zajęcie. Jednak mimo trudności, po rozmowie z dyrektorem cyrku rozpoczęła lekcje sztuki cyrkowej. Zabrała się do solidnej pracy i zrozumiała, że wytrwałością, solidnością i ciężką pracą można osiągnąć sukces. Mieliśmy okazję obejrzeć bardzo ciekawe, kolorowe i rozśpiewane przedstawienie, z bardzo mądrym przesłaniem, a także w nim uczestniczyć.

       

     • 24.01.2020 Bal karnawałowy 2020

     • Trwa karnawał, a jak karnawał to oczywiście bale i zabawy. I my również w naszym Ośrodku, zgodnie z tradycją, szampańsko bawiliśmy się. Tańczyliśmy do najnowszych i starszych, znanych i ulubionych przebojów. Nawet żołnierze z elitarnej jednostki S.W.A.T oraz strażak znaleźli czas na wspólną zabawę z nami. Chwile wytchnienia można było zaczerpnąć podczas dwóch teleturniejów. W „Jaka to melodia” uczestnicy wykazali się dużą znajomością piosenek i niesamowitym refleksem. Odgadywali utwór już po jednej nutce. W tym teleturnieju najlepszym okazał się Patryk z grupy V. Ogólną wiedzą i erudycją mogli pochwalić się zawodnicy „Familiady”. Monika z grupy VII, Bartek z grupy X i Michał z grupy II odpowiadali najszybciej i trafnie na pytania. O oprawę dźwiękową teleturniejów jak i całą stronę muzyczną zadbał nieoceniony, profesjonalny DJ Camilo, któremu serdecznie dziękujemy za moc przebojów i poświęcony czas. Dziękujemy wszystkim za dobrą zabawę.

     • 19.01.2020 "Przyszedłeś, aby nieść Miłość"

     • Nadal trwamy w pełnej ciepła i serdeczności atmosferze świąt Bożego Narodzenia. Jedną z pięknych tradycji jest śpiewanie kolęd, dlatego wychowankowie naszego Ośrodka z radością wzięli udział w wieczorze kolęd, przygotowanym przez grupę III. Jako pierwsi zaprezentowali się organizatorzy wieczoru w kolędach „Lulajże Jezuniu” i „Spójrz na Jezusa”. Dziewczęta z grupy VII zaśpiewały „Przybieżeli do Betlejem”, a chłopcy z grupy II zaprosili do powitania Dzieciątka w kolędzie „Pójdźmy wszyscy do stajenki”. „Dzisiaj w Betlejem” przedstawili chłopcy z grupy VI, a Marcin zagrał „Lulajże Jezuniu” i „Cicha noc”. Grupy V i X opowiedzieli historię ucieczki Świętej Rodziny w pastorałce „Uciekali, uciekali”. Następnie dziewczęta z grupy I zaśpiewały „Świeć gwiazdeczko mała świeć”. Wszystkie zaprezentowane utwory poprzedzone były krótkim komentarzem. Na zakończenie Siostra Dyrektor podziękowała za wspólne kolędowanie, a wszyscy zaśpiewali „Przyszedłeś, aby miłość nieść”.

     • 02.01.2020 Dziękujemy za spełnione marzenia

     • Już straciliśmy rachubę, który to już raz zostały spełnione marzenia naszych wychowanków. 18 grudnia za pośrednictwem drogiej i oddanej nam p. Krystyny Gucewicz, dzieci i młodzież otrzymały upragnione i wyczekiwane prezenty. Nikt nie został pominięty i wszyscy dostali upominki, o których marzyli. Tę radość zawdzięczamy Duszpasterstwu Środowisk Twórczych, wszystkim ludziom dobrej woli i wielkiego SERCA za co bardzo, bardzo serdecznie DZIĘKUJEMY!!!

     • 02.01.2020 Napisane przez Administrator w dniu 02 Stycznia 2020

     • „… Idźcie szukajcie izby przed zmrokiem, Ludzie się tłoczą, noc nadchodzi szybkim krokiem..”. Tymi słowami Żołnierz rzymski witał w bramie Ośrodka wszystkich przybyłych, zapraszając do wpisania się na „Spis Ludności”. W drzwiach „Gospody” Gospodarz i Gospodyni informowali o braku miejsc, kierując na plac, gdzie Pasterze zaprosili wszystkich do tańca integracyjnego. Gdy Anioł obwieścił wesołą nowinę, wszyscy udali się do Szopy. Wspólnym śpiewem kolęd powitano i oddano cześć Dzieciątku oraz Świętej Rodzinie.
      Na zakończenie spotkania Siostra Dyrektor Katarzyna Besiekierska podziękowała wszystkim za przybycie, złożyła najserdeczniejsze życzenia i zaprosiła na uroczystą Wieczerzę Wigilijną.
      Radość świętowania Narodzenia Dzieciątka Jezus dzieliliśmy wspólnie z:

      -     Asystentką Prowincji Warszawskiej S. Anielą Niemiec oraz S. Marią Pawels i S. Dorotą Maciejską

      -     Ks. Proboszczem Parafii św. Antoniego w Ignacowie Ks. Edwardem Staszczyszyn

      -     Kapłanami Zgromadzenia Misji Ks. Konradem Jaworeckiim, Ks. Markiem Chociejem
      i Ks. Jackiem Kuzielem

      -     Siostrami Wspólnoty w Ignacowie

      -     Sekretarzem Gminy Mińsk Mazowiecki p. Jolantą Domasiewicz

      -     P. ppłk. Markiem Hellerem i p. ppłk. Ryszrdem Gorczycą z 23 Bazy Lotnictwa Taktycznego w Barczącej

      -     Wicedyrektorem Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Mińsku Mazowieckim

      p. Justyną Rutkowską

      -     Dyrektorem Zespołu Szkół Specjalnych w Ignacowie p. Pawłem Antosiewiczem i Wicedyrektorem p. Grażyną Jałochą

      -     Dyrektorem DPS w Kątach p. Danutą Ekert

      -     Dyrektorem Szkoły Podstawowej Nr 5 w Mińsku Mazowieckim p. Ewą Szczerbą

      -     Dyrektorem Publicznej Szkoły Podstawowej w Wiciejowie p. Anną Śpiewak Bartnicką

      -     Dyrektorem Szkoły Podstawowej w Janowie p. Jerzym Wierzbickim

      -     p. Nadzieją i Andrzejem Ostrowskimi

      -     Rodziną Sierdzej

      -     Emerytowanymi współpracownikami

      -     Rodzicami i rodzinami wychowanków

      -     Domownikami i Współpracownikami.

      Wszystkim z całego serca serdecznie DZIĘKUJEMY

       

     • 08.12.2019 W oczekiwaniu na… Świętego Mikołaja

     • 6 grudnia Święty Mikołaj jest bardzo zapracowany i dlatego zapowiedział wizytę w naszym Ośrodku dzień wcześniej. Oczekując na znakomitego Gościa rozwiązywaliśmy w grupach różnorodne zadania, poznaliśmy marzenia dzieci zawartych w listach, słuchaliśmy piosenek i ciekawych tekstów. W końcu powitaliśmy z wielką radością Świętego Mikołaja, ale również z małą niepewnością, czy wszyscy zasłużyli na prezent. Jednak były to płonne obawy, bo wszyscy dostali upominki. Czas płynął szybko i niestety musieliśmy pożegnać tego wyjątkowego Świętego, gdyż czekało na niego jeszcze bardzo dużo dzieci, młodzieży i również dorosłych. Do zobaczenia za rok.

     • 07.12.2019 Radość tworzenia z Fundacją ORANGE

     • Kolejny raz wolontariusze z Fundacji ORANGE zaprosili naszych wychowanków do krainy wyobraźni, marzeń. Podczas warsztatów plastycznych można było przelać na płótno i podzielić się swoimi przeżyciami z innymi. Ale również można było odkryć ukryty talent plastyczny i zdolności. Za poświęcony czas, odkrywanie siebie i radość tworzenia bardzo, bardzo serdecznie DZIĘKUJEMY!!!!!!!!!

     • 28.11.2019 Nasze andrzejkowe zabawy

     • „ W Naszym Domu są Andrzejki,rwetes, hałas tu dziś wielki.Bawmy dobrze się w Andrzejai wybierzmy wodzireja…”W tak rymowany sposób w poniedziałkowe popołudnie zostaliśmy zaproszeni do wspólnej zabawy. Na początku poznaliśmy krótką historię tradycji andrzejkowych. Następnie każda grupa, po wylosowaniu kolejności, zaprezentowała swoją zabawę, która zapowiedziana była rymowanym wierszykiem. Grupa III przestrzegała przed „Liskiem Łakomczuszkiem”, a Pingwiny z grupą VII zaprosiły do tańca. Koło Teatralne pod tajemniczym tytułem „Klap, klap” zaproponowało inną wersję zabawy z krzesełkami. Grupa II poprosiła o pomoc w odszukaniu par pogubionych rzeczy, a worek z tajemniczą zawartością wędrował w rytm muzyki z grupą VI. Wędrujący opłotkami „Krasnoludek” i grupa I zmobilizowali uczestników do małej gimnastyki, po której prosto z „Master Chefa” grupa X poczęstowała regenerującym kisielkiem. Jako ostatnia grupa V zaprosiła wszystkich do muzyczno-tanecznej podróży pociągiem przez Europę. W Hiszpanii tańczyliśmy „Macarenę”, we Francji „Kankana”, a w Grecji „Zorbę”. W rytmie walca podróżowaliśmy przez Austrię, „Kaczuchy” były hitem w Niemczech, a po powrocie do Polski zatańczyliśmy „Krakowiaka”.Na zakończenie zabawy został rozstrzygnięty konkurs plastyczny „Dary Jesieni”.

     • 15.11.2019 „Nasza Niepodległa”

     • Pod takim tytułem 13 listopada obejrzeliśmy apel z okazji odzyskania niepodległości przez Polskę. Po wspólnym odśpiewaniu „Mazurka Dąbrowskiego”, wsłuchaliśmy się w utwory poetyckie, wyrażające tęsknotę do niepodległej Ojczyzny, przeplatane patriotycznymi pieśniami. W krótkiej scence przedstawiono historię rozbiorów i symboliczne zakucie w kajdany Polski. W kolejnej odsłonie, po odczytaniu wiersza Antoniego Słonimskiego pt.”Polska”, pod dowództwem Józefa Piłsudskiego żołnierze przepędzają zaborców i rozrywają łańcuchy krępujące Polskę. Następnie odczytano przemówienie Marszałka i odśpiewano „Marsz Pierwszej Brygady”. Na zakończenie S.Dyrektor podziękowała za wzruszające przeżycia i artystyczny

     • 26.10.2019 Bajkowe spotkania

     • Wszyscy lubią bajki i my także. Dlatego z dużym zaciekawieniem obejrzeliśmy przedstawienie inspirowane utworami znanych polskich autorów. W ciekawy, interesujący i zabawny sposób aktorom udało się zaprezentować utwory, ale przekazać również pouczający morał, zawarty w bajkach. Dodatkową atrakcją była również wspólna zabawa na scenie wykonawców i naszych wychowanków.