• 18.12.2018 "Światłość w ciemności świeci"

          • 18 grudnia w naszym Ośrodku miało miejsce spotkanie, na które wszyscy czekają cały rok –WIGILIA. Wśród codziennych obowiązków i przedświątecznego zabiegania mogliśmy zatrzymać się nad tajemnicą i cudem Bożego Narodzenia. Na początku S. Dyrektor Katarzyna Besiekierska z wielką radością powitała w naszym gronie zaproszonych gości:

            -     Siostrę Wizytatorkę Prowincji Warszawskiej Zgromadzenia Sióstr Miłosierdzia S. Jadwigę Szok

            -      Radną Prowincji Warszawskiej S. Helenę Radziejewską

            -     Ks. Proboszcza Parafii św. Antoniego w Ignacowie Ks. Edwarda Staszczyszyna

            -     Kapłanów Zgromadzenia Misji Ks. Konrada Jaworeckiego, Ks. Marka Chocieja
            i Ks. Tomasza Bańkę

            -     Siostry Wspólnoty w Ignacowie z S. Anastazją Dziadak, Przełożoną tutejszego Domu

            -     Sekretarza Gminy Mińsk Mazowiecki p. Jolantę Domasiewicz

            -     Dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Sulejówku p. Annę Padzik

            -     Wicedyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Mińsku Mazowieckim p. Justynę Rutkowską

            -     Dyrektor Zespołu Szkół Specjalnych w Ignacowie p. Janinę Brzeszkiewicz i Wicedyrektora p. Pawła Antosiewicza

            -     p. Krystynę Gucewicz

            -     p. Artura Krzemińskiego z córką

            -     p. Nadzieję i Andrzeja Ostrowskich

            -     Emerytowanych współpracowników

            -     Rodziców i rodziny wychowanków

            -     Wszystkich współpracowników i Domowników.

            Następnie nasi wychowankowie zaprezentowali przedstawienie pt. „Światłość w ciemności świeci”,  historię Narodzenia Dzieciątka Jezus „opowiedzianą” św. Franciszkowi przez… zwierzęta. Po widowiskowo – białym zakończeniu spektaklu S. Anastazja Dziadak, przełożona Domu Sióstr w Ignacowie, złożyła wszystkim zebranym najserdeczniejsze życzenia i zaprosiła na Wigilijną Wieczerzę. W podniosłej atmosferze wysłuchano fragmentu Pisma Świętego o Narodzeniu Pana Jezusa, które przeczytał ksiądz Edward Staszczyszyn, proboszcz tutejszej parafii. Przy dźwiękach kolęd wszystkim smakowały tradycyjne potrawy wigilijne i pyszne ciasta. Czas płynął bardzo szybko i uroczysta kolacja dobiegła końca. Na zakończenie  wszyscy  goście otrzymali drobne upominki własnoręcznie wykonane przez nas.
            Dziękujemy jeszcze raz bardzo serdecznie wszystkim obecnym za wspólne świętowanie.

            Składamy również gorące podziękowania za finansowe i materialne wsparcie w organizacji spotkania, w szczególności p. Antoniemu Januszowi Piechoskiemu, wójtowi Gminy Mińsk Mazowiecki oraz Cukierni-Piekarni GROMULSKI.

          • 07.12.2018 Warsztaty Orange 2018

          • Czwartkowe popołudnie, 6 grudnia w naszym Ośrodku przebiegło pod znakiem kreatywności, pomysłowości a przede wszystkim radości tworzenia i bycia razem. Wolontariusze ORANGE kolejny raz zabrali naszych wychowanków w kolorową podróż wyobraźni, marzeń, pragnień i … Podczas warsztatów plastycznych dzieci i młodzież przelewali na płótna to co w sercu, duszy czy pamięci. Można było liczyć na podpowiedź, jak również i fachową pomoc.

            Organizatorom i wszystkim wolontariuszom serdecznie DZIĘKUJEMY!!!

             

          • 06.12.2018 List do Świętego Mikołaja

          • Na ten dzień każdy czeka cały rok. Przez ten czas staramy się poprawić swoje zachowanie, naprawić ewentualne błędy. 5 grudnia z niecierpliwością  wypatrywaliśmy „świętego gościa”, do końca nie wiedząc czy na pewno przyjdzie. Podczas oczekiwania mogliśmy obejrzeć przedstawienie pt. „List do Świętego Mikołaja”, z którego dowiedzieliśmy się między innymi,  że każda nasza prośba jest wysłuchana i jak wiele pracy jest w niebie. Aż w końcu dźwięk dzwonków oznajmił nam przybycie Świętego Mikołaja w asyście Niebiańskiej Straży. O nikim nie zapomniał, wszyscy dostali prezenty. Ci mali i ci duzi, grzeczni i mniej grzeczni, choć ci ostatni musieli wykonać jakieś zadanie i obiecać poprawę. Radości było co nie miara. Niestety czas płynął bardzo szybko i musieliśmy pożegnać naszego „niebiańskiego gościa”. A miał pełne ręce roboty i wiele dzieci do odwiedzenia. My również nie zapomnieliśmy o Świętym Mikołaju i na pożegnanie otrzymał od nas własnoręcznie wykonany upominek. Do zobaczenia za rok.

          • 05.12.2018 Przedstawienie "Legendy Tatr"

          • 4 grudnia obejrzeliśmy przedstawienie pt. „Legendy Tatr” przygotowane przez aktorów z Krakowa. Posługując się piękną gwarą góralską, zabrali nas na wycieczkę po Podhalu. Mogliśmy obejrzeć wystrój chaty góralskiej z widokiem na Giewont. Poznaliśmy zwyczaje, obrzędy i różne ciekawostki z życia codziennego. Podziwialiśmy regionalne stroje, a także dowiedzieliśmy się co nie co o potrawach jak i tańcach.

            Kto był w górach, przypomniał sobie ten klimat i atmosferę górskich eskapad. Kto nie był został zachęcony do odbycia takiej podróży.

             

          • 03.12.2018 Fabryka Świętego Mikołaja

          • Spotkania z rodzicami nie muszą ograniczać się do pogadanek i wykładów.  W nietypowy ale  bardzo atrakcyjny i ciekawy sposób zorganizowano „zebranie” z rodzicami w naszym Ośrodku. Rodzice razem z dziećmi robili różnego rodzaju ozdoby, choć nie tylko, świąteczne. Przy jednym stanowisku powstawały między innymi z talerzyków i serwetek postacie Mikołaja. Przy kolejnych figurki z rolek papierowych, stroiki z szyszek, aniołki czy gwiazdki. Bardziej cierpliwi tworzyli ozdoby z masy solnej lub dekorowali pierniki. Każdy znalazł coś dla siebie, a przy tym można było odkryć ukryte talenty plastyczne, rozbudzić wyobraźnię i kreatywność. Wszyscy świetnie się bawili, ale przede wszystkim wspólnie spędzono czas. A przy okazji powstały piękne ozdoby.

          • 30.11.2018 Zabawa Andrzejkowa 2018

          • Zbliża się Adwent, czas oczekiwania na Boże Narodzenie, a tym samym czas powstrzymywania się od zabaw. Tradycyjnie przed tym okresem odbywają się zabawy, której to nie mogło zabraknąć również w naszym Ośrodku. Wszyscy wspaniale bawili się przy najnowszych, starszych a przede wszystkim ulubionych przebojach. Nie zabrakło również konkurencji tanecznych między innymi taniec z balonami jak również zabawy „Smok”, „Wąż” czy „Tańczymy la bada”. Radośnie i z przytupem zakończyliśmy andrzejkową imprezę.

          • 28.11.2018 Relikwie bł. Hanny Chrzanowskiej

          • 28 listopada wychowankowie naszego Ośrodka uczestniczyli w uroczystościach nawiedzenia relikwii bł. Hanny Chrzanowskiej w parafii w Ignacowie. Ogłoszona błogosławioną w kwietniu 2018r. w Krakowskich Łagiewnikach, Hanna Chrzanowska była oddaną chorym pielęgniarką, bliskim współpracownikiem i przyjaciółką kard. Karola Wojtyły, późniejszego św. Jana Pawła II. Określana jako „Krakowska Matka Teresa z Kalkuty” poświęciła swoje życie chorym i rodzinom, wpłynęła na rozwój pielęgniarstwa społecznego.

            W uroczystej Mszy Św. i podczas czuwania w Kaplicy Sióstr przed relikwiami błogosławionej Hanny Chrzanowskiej prosiliśmy o łaski dla nas wszystkich.

             

          • 28.11.2018 Przed premierą

          • Zajęcia teatralno - muzyczne to jedna z wielu ciekawych propozycji, z których korzystają dzieci i młodzież w ramach popołudniowych zajęć w naszym Ośrodku.Przed nami niezwykle barwny czas mikołajkowo – bożonarodzeniowy. Trwają próby do okolicznościowych przedstawień, które trochę podglądaliśmy. Z niecierpliwością czekamy na premiery przedstawień. Zajęcia jednak trwają przez cały rok, a Panie wychowawczynie poszukują ciągle nowych inspiracji, by sztuka rozwijała, wychowywała i uczyła naszych małych artystów, ale przede wszystkim, by była dla wszystkich uczestników wspaniałą zabawą.

          • 22.11.2018 Piłka łączy !!!

          • 22 listopada gościliśmy w naszym Ośrodku młodzież z klasy VIII d – sportowej ze Szkoły Podstawowej nr 1      z Mińska Mazowieckiego. Mieliśmy okazję obejrzeć pokazowy trening oraz umiejętności przyszłych kadrowiczów Reprezentacji Polski w piłce nożnej. Po wspaniałym widowisku, rozegrano mecz, gdzie mogliśmy podziwiać umiejętności naszych wychowanków. Także dziewczęta spróbowały swoich sił w tej popularnej dyscyplinie sportowej. Po raz kolejny mogliśmy przekonać się, że piłka łączy. Dziękujemy p. Waldemarowi Osicy i p. Rafałowi Antoniewiczowi, opiekunom klasy, za wspólną zabawę, młodzieży za okazję przeżywania sportowych emocji. Mamy nadzieję, że poszerzyło się grono naszych przyjaciół. DZIĘKUJEMY!!!!!!!

             

          • 17.11.2018 IGNACÓW DLA NIEPODLEGŁEJ

          • Pod takim tytułem 15 listopada odbyła się uroczysta wieczornica z okazji 100-lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Po odśpiewaniu hymnu, Koło Teatralne przedstawiło interpretację piosenki „Dziś idę walczyć mamo”. Prowadzący,  Julia i Daniel, w  przedmowach  wprowadzali widzów w krótkie programy, które zostały przygotowane przez każdą grupę wychowawczą. Grupa V przedstawiła prezentację multimedialną do wiersza „Hołd dla Niepodległej” oraz piosenkę „Piechota” w wykonaniu Patryka. Wiersz  „Katechizm polskiego dziecka” usłyszeliśmy w wykonaniu Mateusza z grupy III, a utwór „Barwy ojczyste” i „Piosenkę młodego patrioty” zaprezentowali chłopcy z  grupy X. Dziewczęta z grupy VII przedstawiły interpretację wierszy „100 lat temu” i „Twój dom”, a chłopcy z grupy II zaśpiewali piosenkę „Przybyli ułani pod okienko”. Usłyszeliśmy także wiersze w wykonaniu chłopców z grupy VI pt. „Ziemia rodzinna” i „co kochać” oraz piosenkę „Legiony”. Do  wszystkich utworów w tle ukazywały się odpowiednio dobrane slajdy. Na zakończenie obejrzeliśmy układ taneczny dziewcząt z grupy I.

            Pozostając w radosnej atmosferze świętowania setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę S. Dyrektor Katarzyna Besiekierska ogłosiła wyniki konkursu plastycznego na plakat okolicznościowy:

            I miejsce zajęła grupa III;

            II miejsce zajęła grupa VII;

            III miejsce zajęła grupa I.

            Wyróżnienie otrzymał Dawid Sikorski za portret Marszałka Józefa Piłsudskiego, pozostałe grupy nagrody pocieszenia. Plakat grupy III zdobył także największą liczbę głosów internautów.

          • 16.11.2018 W Stadninie Koni "Wielgosówka"

          • W pochmurne popołudnie 13 listopada przedstawiciele naszego Ośrodka przeżyli nie lada przygodę. Grupa naszych wychowanków udała  się do  pobliskiego  Cegłowa do Stadniny Koni „Wielgosówka”. Pod okiem wykwalifikowanych instruktorów mogli zgłębiać tajniki jeździectwa ale przede wszystkim poznać te cudowne zwierzęta, ich zwyczaje czy sposoby pielęgnacji i opieki. W skład kompleksu Stadniny wchodzą: pastwiska, otwarty parkur, lonżownik, kryta ujeżdżalnia, stajnie angielskie, zamknięta stajnia, budynek gospodarczy i miejsce rekreacyjne. Oprócz jazdy konnej dodatkowo można uczestniczyć w kursie strzelectwa sportowego lub samoobrony. Nasi wychowankowie w Stadninie Koni "Wielgosówka" będą uczestniczyć cyklicznych zajęciach w ramach hippoterapii. 

          • 27.10.2018 Tresura psów

          • Od dawna wiadomo, a również i przysłowie o tym mówi, że pies jest najwierniejszym przyjacielem człowieka. O prawdziwości tego powiedzenia mogliśmy przekonać się w naszym Ośrodku 24 października. Dzięki p. Tomaszowi Piotrowskiemu i właścicielom owczarków niemieckich oglądaliśmy pokaz tresury psów. Przekonaliśmy się jakie umiejętności zdobywają podczas szkolenia, a także jak wiernymi i ufnymi są czworonogi. Wychowankowie z uwagą      i ciekawością śledzili jak psy wykonywały wszystkie komendy oraz przekonały się o ich czujności i oddaniu właścicielowi. Każdy z nas chciałby mieć takiego przyjaciela, obrońcę i towarzysza zabaw. Pokaz bardzo nam się podobał i jeszcze raz serdecznie dziękujemy za możliwość obejrzenia tresur

          • 20.10.2018 Powrót do przeszłości - skansen w Nowej Suchej

          • Polska w tym roku obchodzi 100-lecie niepodległości, a my cofnęliśmy się prawie o 300 lat. 18 października wybraliśmy się na wycieczkę do skansenu w Nowej Suchej. W skład skansenu wchodzi zabytkowy dwór i zabudowania gospodarskie. Każda grupa otrzymała zadania, które pomogły nam rozwiązać „tajemnice” z przeszłości. Poznaliśmy sekretne przejścia i miejsca, gdzie toczyło się codzienne życie. Zwiedzaliśmy miejsca, gdzie przyjmowano gości (w tym samego króla), przyrządzano potrawy, odpoczywano, pracowano. To były czasy bez komputerów, telefonów, telewizji i samochodów, ale jakże interesujące. Mieliśmy możliwość dotknięcia historii przebywając wśród przedmiotów liczących nawet 400 lat. Po zwiedzeniu dworu i wykonaniu wszystkich zadań był czas na relaks w pięknym parku. Przy pieczeniu kiełbasek wysłuchaliśmy ciekawych opowieści p. Joli, kustosz skansenu.

            Przysłowie mówi, że „podróże kształcą” i my do Ignacowa wracaliśmy z nową wiedzą i pełni wrażeń.

          • 17.10.2018 "List do Mojej Pani"

          • 15 października 2018r. obchodziliśmy w naszym Ośrodku Dzień Edukacji Narodowej. Już w drodze do Sali Teatralnej, gdzie oglądaliśmy przedstawienie,  czekała duża niespodzianka. Wychowankowie przygotowali portrety wszystkich pań oraz cechy dobrego wychowawcy. Na uroczystym apelu dzieci i młodzież słowem, piosenką i tańcem podziękowali Siostrom, wychowawcom i wszystkim pracownikom za cały trud wychowania. Wiele wzruszenia dostarczyła prezentacja multimedialna „List do Mojej Pani”, podczas której mogliśmy obejrzeć wychowanków i wychowawców w różnych sytuacjach życia codziennego i nie tylko. Na zakończenie Siostra Dyrektor jeszcze raz złożyła wszystkim najserdeczniejsze życzenia i zaprosiła na dalsze świętowanie tego szczególnego dnia do świetlic grupowych.

          • 13.10.2018 Koncert "Ten Sam Świat" Siedlce 2018

          • 11 października w Centrum Kultury i Sztuki w Siedlcach odbył się XVIII Koncert Integracyjny „Ten Sam Świat”. Tegoroczne hasło „OJCZYZNA – piękna i nieskończenie NIEPODLEGŁA” nawiązywało do 100–lecia odzyskania przez Polskę  niepodległości. Na scenie wystąpiło 27 placówek wśród nich nasz Ośrodek. Celem koncertu było zarówno integracja społeczna jak i prezentacja działań artystycznych, tj. występów teatralnych, śpiewu, tańca, recytacji, przygotowanych przez placówki działające na rzecz dzieci, młodzieży i osób dorosłych niepełnosprawnych na terenie regionu siedleckiego, sąsiednich powiatów, diecezji siedleckiej i drohiczyńskiej. P. Katarzyna Pieniak, kierownik Warsztatów Terapii Zajęciowej w Siedlcach, dodała „…Chcemy również uwrażliwić uczestników koncertu na wartość jaką jest Ojczyzna oraz krzewić postawy patriotyczne. „Ten Sam Świat” jest okazją do twórczego promowania Polski, budowania poczucia tożsamości narodowej i poszanowania godności i praw człowieka”. Przedstawiciele naszego Ośrodka zaśpiewali refleksyjną piosenkę „W listopadzie”(słowa Elżbieta Buczyńska, muzyka Jarosław Piątkowski). Na koncercie wystąpiło blisko 400 osób,   w różnym wieku i wielu placówek, co świadczy o dużej popularności dla tego rodzaju przedsięwzięcia. Choć impreza nie ma formy konkursu to jednak nie zabrakło nagród dla każdego artysty i okolicznościowych statuetek dla placówek. Honorowy patronat nad wydarzeniem objął Biskup Siedlecki Ks. Kazimierz Gurda oraz Prezydent Miasta Siedlce Wojciech Kudelski. Organizatorom Koncertu Caritas Diecezji Siedleckiej Warsztat Terapii Zajęciowej w Siedlcach serdecznie dziękujemy za zaproszenie i z niecierpliwością czekamy na następny.

             

          • 29.09.2018 FESTYN RODZINNY 2018

          • „…Wolności nie można tylko posiadać, nie można jej zużywać. Trzeba ją stale zdobywać i tworzyć…”.  Słowa wielkiego Polaka Jana Pawła II rozpoczęły tegoroczny Festyn Rodzinny w naszym Ośrodku. Temat przewodni „Kto Ty Jesteś” był nawiązaniem, a tym samym włączeniem się w obchody 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Dzień 27 września jest również wspomnieniem świętego Wincentego a Paulo, założyciela Zgromadzenia Sióstr Miłosierdzia i Zgromadzenia Misji, którego Dzieło Miłosierdzia przeplatało kręte ścieżki historii naszej Ojczyzny. Po krótkim wstępie Siostra Dyrektor Katarzyna Besiekierska w imieniu wychowanków i współpracowników naszego Ośrodka serdecznie powitała gości:

            - Siostrę Jadwigę Szok Wizytatorkę Zgromadzenia Sióstr Miłosierdzia św. Wincentego a Paulo Prowincji Warszawskiej;

            - Siostrę Agnieszkę Szerewicz Radną Prowincji;

            - Ks. Marka Chocieja i Ks. Konrada Jaworeckiego Kapłanów Zgromadzenia Misji;

            - P. Antoniego Jana Tarczyńskiego Starostę Mińskiego;

            - P. Emilię Piotrkowicz Naczelnika Wydziału Oświaty i Promocji Powiatu Mińskiego;

            - P. Justynę Rutkowską Wicedyrektora Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Mińsku Mazowieckim;

            - P. Krystynę Gucewicz;

            - P. Artura Krzemińskiego;

            - P. Pułkownika Ryszarda Gorczycę oraz Żołnierzy z Sekcji Wysokościowo-Ratowniczej i Wojskowej Straży Pożarnej z 23 Bazy Lotnictwa Taktycznego;

            - Przedstawicieli Muzeum Ziemi Mińskiej, dzięki życzliwości pana Leszka Celaja Dyrektora MZM;

            - P. Janinę Brzeszkiewicz Dyrektor Zespołu Szkół Specjalnych im. Janiny Porazińskiej wraz Gronem Pedagogicznym, Pracownikami i społecznością Szkoły;

            - P. Danutę Ekert Dyrektora Domu Pomocy Społecznej w Kątach;

            - Siostrę Barbarę Marczewską Dyrektora Specjalnego Ośrodka Wychowawczego w Łukowie z Gronem Pedagogicznym i wychowankami;

            - Siostrę Anastazję Dziadak Siostrę Służebną Wspólnoty Domu w Ignacowie wraz z Siostrami;

            - Rodziców i Rodziny Wychowanków;

            - wszystkich współpracowników Ośrodka i domowników.

            Tegoroczny Festyn nie byłby możliwy bez finansowego i organizacyjnego wsparcia wielu życzliwych osób, którym S.Dyrektor serdecznie podziękowała:

            - P. Dowódcy Pułkownikowi Pilotowi Piotrowi Iwaszko 23 Bazy Lotnictwa Taktycznego;

            - P. Elizie Bujalskiej Prezes Fundacji Rozwoju Międzykulturowego EBU i wolontariuszom;

            - P. Dariuszowi Przedlackiemu za nagłośnienie;

            - Zakłady Mięsne „Peklimar” Grupa Dworakowski;

            - Fundacji „Rosa”  oraz Harcerzom z Hufca ZHP „Mazowsze” w Mińsku Mazowieckim im. I Pułku Lotnictwa Myśliwskiego „Warszawa”;

            - P. Sylwii Rajdaszka Producentce I Kierownikowi Produkcji Filmowej;

            - Przedsiębiorstwu Produkcyjno-Handlowemu Elżbieta Słodownik;

            - Hurtowni Napojów Sławomir Królak z Sulejówka;

            - Cukierni-Piekarni „Eclerc”;

            - Sieci Sklepów „Carrefour”;

            - Zakładowi Produkcyjno-Handlowemu DELFIN;

            - Przedsiębiorstwu Handlowo-Usługowemu As;

            - wszystkim Indywidualnym Wolontariuszom.

            Po serdecznych powitaniach i podziękowaniach Siostra Dyrektor zaprosiła na część artystyczną. Polonez w wykonaniu wychowanków, Sióstr, rodziców i wychowawców, wprowadził wszystkich w podniosłą atmosferę. Następnie młodzi artyści zaprezentowali pieśni, piosenki patriotyczne przeplatane fragmentami przemówień Józefa Piłsudskiego i okolicznościowymi wierszami. Wiele wzruszeń dostarczył układ choreograficzny z szarfami w barwach narodowych. Na zakończenie przedstawienia głos zabrał pan Starosta Antonii Tarczyński, gratulując młodym artystom występu i dziękując za chwile wzruszeń.

            Po części artystycznej wszyscy zostali zaproszeni do wspólnej zabawy. A każdy mógł znaleźć coś dla siebie. W stoisku „Złota Polska Jesień” chętni tworzyli jesienne bukiety, w „Kłębuszkowym Kąciku” breloczki z wełny z białych i czerwonych pomponów lub ozdoby z gliny. Można było „Przybić piątkę z Polską”, sfotografować się jako ułan czy pomalować twarz w barwy narodowe. Świetnie bawiono się  w kąciku „Balony i Bańki” tworząc fantazyjne kształty. Dużą popularnością cieszyła się „Loteria”, gdzie każdy los wygrywał. Zainteresowani historią mogli poszerzyć swoją wiedzę przy stoisku z eksponatami z Muzeum Ziemi Mińskiej lub kampanii „Bohater On”. Zwolennicy sportu znaleźli również coś dla siebie, rozgrywając mecz piłki nożnej. A Wolontariusze z Fundacji „EBU” zapraszali do wspólnej tanecznej zabawy.

            Podczas Festynu zadbano także o podniebienia uczestników. W „Domowej spiżarni” degustowano potrawy z grilla, domowy pasztet i smalec, pyszne ogórki. Amatorzy słodkości znaleźli coś dla siebie przy stoisku z ciastami, ciasteczkami lub watą cukrową a zwolennicy przekąsek popcorn.

            Wśród dobrej zabawy czas płynął szybko. Na zakończenie wszyscy goście w ramach wdzięczności zostali obdarowani przepięknymi, oryginalnymi kwiatami. Siostra Dyrektor podziękowała jeszcze raz wszystkim za przybycie, poświęcony czas, zaangażowanie i wszelką pomoc.

             

            DZIĘKUJEMY!!!

          • 14.09.2018 Złota jesień w Kątach

          • 13 września reprezentacja naszego Ośrodka z przyjemnością wzięła udział w imprezie integracyjnej pod nazwą „Złota jesień w Kątach”. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Chętni mieli możliwość spróbować własnych sił w garncarstwie lub tworzeniu „ludzików” z darów jesieni. Dla utrwalenia nie tylko w pamięci miłych wspomnień uczestnicy mogli wykonać pamiątkowe zdjęcia w foto-budce. Akcentując jubileusz 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę w niebo wypuszczono 100 balonów w barwach narodowych i zaśpiewano pieśń pt. „Ukochany kraj”. Dla pasjonatów historii i militariów zorganizowano prezentację czołgów i strojów wojskowych z okresu II wojny światowej przez członków Towarzystwa Pamięci       VII Pułku Ułanów Lubelskich. Główną atrakcją imprezy był występ Teatru Tańca z Ukrainy       „Kwieciste Gwiazdy”. Podczas festynu goście mieli możliwość przejażdżki bryczką czy zabawy bańkami mydlanymi. Dużo radości i uśmiechu sprawił uczestnikom kontakt z egzotycznymi alpakami. Gospodarze zadbali również o podniebienia gości. Można było skosztować przygotowanych przez personel placówki potraw: grochówkę, bigos, placki ziemniaczane, potrawy z grilla, mazowieckie sójki czy sery z zagrody pani Honoraty czy przysmaki wiejskie. Dla amatorów słodkości przygotowano pyszne ciasta, ciasteczka, watę cukrową i popcorn. Zwieńczeniem imprezy była zabawa taneczna.

            Dziękujemy bardzo serdecznie gospodarzom za zaproszenie i dobrą zabawę.

             

             

             

          • 4.09.2018 Nowy Rok Szkolny 2018-2019

          • Nastał wrzesień a wraz z nim nowy rok szkolny. Po dwóch miesiącach wakacji, które minęły bardzo szybko, pozostały wspomnienia i fotografie. Trzeba wrócić do codziennych obowiązków, choć nie tylko, przecież są również małe i duże przyjemności. Serdecznie powitaliśmy nowe koleżanki i nowych kolegów, ale i „starych” fajnie było spotkać. Czas podjąć nowe wyzwania, zdobywać wiedzę i dobre doświadczenia…

          • 20.06.2018 Czas pożegnań

          • Zbliżają się długo oczekiwane wakacje, czas na zabawę, relaks, odpoczynek 

            i doładowanie energii na następny rok szkolny. Jednak nie wszyscy powrócą 

            we wrześniu do Nas. Mariola, Janek i Marcin ukończyli edukację a tym samym 

            pobyt w naszym Ośrodku. Z tej okazji 19 czerwca 2018r. na uroczystym apelu 

            pożegnaliśmy tegorocznych absolwentów. Na początku obejrzeliśmy 

            przedstawienie pt.”Bajka o szczęściu” na podstawie tekstu Izabeli 

            Podgórskiej. Wzruszająca opowieść o sile prawdziwej przyjaźni i szczęściu, 

            których nie da kupić się za pieniądze, to prawda znana od wieków, a będąca 

            drogowskazem dla naszych odchodzących wychowanków. Trudno wyrazić słowa 

            pożegnania… Dziękujemy za ten czas spędzony z nami przez te lata, miłe 

            wspomnienia zachowamy w naszej pamięci i życzymy powodzenia na dalszą 

            drogę życia.

          • 26.05.2018 Wycieczka do "Sioła Julianówka"

          • 24 maja 2018r.  słoneczne popołudnie spędziliśmy w uroczym miejscu "Sioło Julianówka", gdzie czekało na nas wiele atrakcji. Każdy znalazł coś dla siebie.  Po podzieleniu na pięć grup można było sprawdzić swoje możliwości między innymi w strzelaniu z łuku, rzucie do celu czy wyścigach w workach, a kto jeszcze miał zapas energii mógł poskakać na trampolinie lub pohuśtać się na huśtawce. Z dużym zainteresowaniem obejrzeliśmy  Mini Zoo, gdzie  zaprzyjaźniliśmy się z jego mieszkańcami. Dużą popularnością cieszyła się nieznana już metoda dbania o czystość ubrań naszych prababć -  pranie w bali i na tarze, której każdy chciał spróbować. Po tak wielu atrakcjach bardzo smakowały własnoręcznie upieczone kiełbaski przy ognisku. Wieczorem do domu w Ignacowie wracaliśmy zmęczeni ale szczęśliwi.

            Za umożliwienie spędzenia czasu serdecznie dziękujemy właścicielom „Sioła Julianówka”