• 30.11.2018 Zabawa Andrzejkowa 2018

     • Zbliża się Adwent, czas oczekiwania na Boże Narodzenie, a tym samym czas powstrzymywania się od zabaw. Tradycyjnie przed tym okresem odbywają się zabawy, której to nie mogło zabraknąć również w naszym Ośrodku. Wszyscy wspaniale bawili się przy najnowszych, starszych a przede wszystkim ulubionych przebojach. Nie zabrakło również konkurencji tanecznych między innymi taniec z balonami jak również zabawy „Smok”, „Wąż” czy „Tańczymy la bada”. Radośnie i z przytupem zakończyliśmy andrzejkową imprezę.

     • 28.11.2018 Relikwie bł. Hanny Chrzanowskiej

     • 28 listopada wychowankowie naszego Ośrodka uczestniczyli w uroczystościach nawiedzenia relikwii bł. Hanny Chrzanowskiej w parafii w Ignacowie. Ogłoszona błogosławioną w kwietniu 2018r. w Krakowskich Łagiewnikach, Hanna Chrzanowska była oddaną chorym pielęgniarką, bliskim współpracownikiem i przyjaciółką kard. Karola Wojtyły, późniejszego św. Jana Pawła II. Określana jako „Krakowska Matka Teresa z Kalkuty” poświęciła swoje życie chorym i rodzinom, wpłynęła na rozwój pielęgniarstwa społecznego.

      W uroczystej Mszy Św. i podczas czuwania w Kaplicy Sióstr przed relikwiami błogosławionej Hanny Chrzanowskiej prosiliśmy o łaski dla nas wszystkich.

       

     • 28.11.2018 Przed premierą

     • Zajęcia teatralno - muzyczne to jedna z wielu ciekawych propozycji, z których korzystają dzieci i młodzież w ramach popołudniowych zajęć w naszym Ośrodku.Przed nami niezwykle barwny czas mikołajkowo – bożonarodzeniowy. Trwają próby do okolicznościowych przedstawień, które trochę podglądaliśmy. Z niecierpliwością czekamy na premiery przedstawień. Zajęcia jednak trwają przez cały rok, a Panie wychowawczynie poszukują ciągle nowych inspiracji, by sztuka rozwijała, wychowywała i uczyła naszych małych artystów, ale przede wszystkim, by była dla wszystkich uczestników wspaniałą zabawą.

     • 22.11.2018 Piłka łączy !!!

     • 22 listopada gościliśmy w naszym Ośrodku młodzież z klasy VIII d – sportowej ze Szkoły Podstawowej nr 1      z Mińska Mazowieckiego. Mieliśmy okazję obejrzeć pokazowy trening oraz umiejętności przyszłych kadrowiczów Reprezentacji Polski w piłce nożnej. Po wspaniałym widowisku, rozegrano mecz, gdzie mogliśmy podziwiać umiejętności naszych wychowanków. Także dziewczęta spróbowały swoich sił w tej popularnej dyscyplinie sportowej. Po raz kolejny mogliśmy przekonać się, że piłka łączy. Dziękujemy p. Waldemarowi Osicy i p. Rafałowi Antoniewiczowi, opiekunom klasy, za wspólną zabawę, młodzieży za okazję przeżywania sportowych emocji. Mamy nadzieję, że poszerzyło się grono naszych przyjaciół. DZIĘKUJEMY!!!!!!!

       

     • 17.11.2018 IGNACÓW DLA NIEPODLEGŁEJ

     • Pod takim tytułem 15 listopada odbyła się uroczysta wieczornica z okazji 100-lecia Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Po odśpiewaniu hymnu, Koło Teatralne przedstawiło interpretację piosenki „Dziś idę walczyć mamo”. Prowadzący,  Julia i Daniel, w  przedmowach  wprowadzali widzów w krótkie programy, które zostały przygotowane przez każdą grupę wychowawczą. Grupa V przedstawiła prezentację multimedialną do wiersza „Hołd dla Niepodległej” oraz piosenkę „Piechota” w wykonaniu Patryka. Wiersz  „Katechizm polskiego dziecka” usłyszeliśmy w wykonaniu Mateusza z grupy III, a utwór „Barwy ojczyste” i „Piosenkę młodego patrioty” zaprezentowali chłopcy z  grupy X. Dziewczęta z grupy VII przedstawiły interpretację wierszy „100 lat temu” i „Twój dom”, a chłopcy z grupy II zaśpiewali piosenkę „Przybyli ułani pod okienko”. Usłyszeliśmy także wiersze w wykonaniu chłopców z grupy VI pt. „Ziemia rodzinna” i „co kochać” oraz piosenkę „Legiony”. Do  wszystkich utworów w tle ukazywały się odpowiednio dobrane slajdy. Na zakończenie obejrzeliśmy układ taneczny dziewcząt z grupy I.

      Pozostając w radosnej atmosferze świętowania setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę S. Dyrektor Katarzyna Besiekierska ogłosiła wyniki konkursu plastycznego na plakat okolicznościowy:

      I miejsce zajęła grupa III;

      II miejsce zajęła grupa VII;

      III miejsce zajęła grupa I.

      Wyróżnienie otrzymał Dawid Sikorski za portret Marszałka Józefa Piłsudskiego, pozostałe grupy nagrody pocieszenia. Plakat grupy III zdobył także największą liczbę głosów internautów.

     • 16.11.2018 W Stadninie Koni "Wielgosówka"

     • W pochmurne popołudnie 13 listopada przedstawiciele naszego Ośrodka przeżyli nie lada przygodę. Grupa naszych wychowanków udała  się do  pobliskiego  Cegłowa do Stadniny Koni „Wielgosówka”. Pod okiem wykwalifikowanych instruktorów mogli zgłębiać tajniki jeździectwa ale przede wszystkim poznać te cudowne zwierzęta, ich zwyczaje czy sposoby pielęgnacji i opieki. W skład kompleksu Stadniny wchodzą: pastwiska, otwarty parkur, lonżownik, kryta ujeżdżalnia, stajnie angielskie, zamknięta stajnia, budynek gospodarczy i miejsce rekreacyjne. Oprócz jazdy konnej dodatkowo można uczestniczyć w kursie strzelectwa sportowego lub samoobrony. Nasi wychowankowie w Stadninie Koni "Wielgosówka" będą uczestniczyć cyklicznych zajęciach w ramach hippoterapii. 

     • 27.10.2018 Tresura psów

     • Od dawna wiadomo, a również i przysłowie o tym mówi, że pies jest najwierniejszym przyjacielem człowieka. O prawdziwości tego powiedzenia mogliśmy przekonać się w naszym Ośrodku 24 października. Dzięki p. Tomaszowi Piotrowskiemu i właścicielom owczarków niemieckich oglądaliśmy pokaz tresury psów. Przekonaliśmy się jakie umiejętności zdobywają podczas szkolenia, a także jak wiernymi i ufnymi są czworonogi. Wychowankowie z uwagą      i ciekawością śledzili jak psy wykonywały wszystkie komendy oraz przekonały się o ich czujności i oddaniu właścicielowi. Każdy z nas chciałby mieć takiego przyjaciela, obrońcę i towarzysza zabaw. Pokaz bardzo nam się podobał i jeszcze raz serdecznie dziękujemy za możliwość obejrzenia tresur

     • 20.10.2018 Powrót do przeszłości - skansen w Nowej Suchej

     • Polska w tym roku obchodzi 100-lecie niepodległości, a my cofnęliśmy się prawie o 300 lat. 18 października wybraliśmy się na wycieczkę do skansenu w Nowej Suchej. W skład skansenu wchodzi zabytkowy dwór i zabudowania gospodarskie. Każda grupa otrzymała zadania, które pomogły nam rozwiązać „tajemnice” z przeszłości. Poznaliśmy sekretne przejścia i miejsca, gdzie toczyło się codzienne życie. Zwiedzaliśmy miejsca, gdzie przyjmowano gości (w tym samego króla), przyrządzano potrawy, odpoczywano, pracowano. To były czasy bez komputerów, telefonów, telewizji i samochodów, ale jakże interesujące. Mieliśmy możliwość dotknięcia historii przebywając wśród przedmiotów liczących nawet 400 lat. Po zwiedzeniu dworu i wykonaniu wszystkich zadań był czas na relaks w pięknym parku. Przy pieczeniu kiełbasek wysłuchaliśmy ciekawych opowieści p. Joli, kustosz skansenu.

      Przysłowie mówi, że „podróże kształcą” i my do Ignacowa wracaliśmy z nową wiedzą i pełni wrażeń.

     • 17.10.2018 "List do Mojej Pani"

     • 15 października 2018r. obchodziliśmy w naszym Ośrodku Dzień Edukacji Narodowej. Już w drodze do Sali Teatralnej, gdzie oglądaliśmy przedstawienie,  czekała duża niespodzianka. Wychowankowie przygotowali portrety wszystkich pań oraz cechy dobrego wychowawcy. Na uroczystym apelu dzieci i młodzież słowem, piosenką i tańcem podziękowali Siostrom, wychowawcom i wszystkim pracownikom za cały trud wychowania. Wiele wzruszenia dostarczyła prezentacja multimedialna „List do Mojej Pani”, podczas której mogliśmy obejrzeć wychowanków i wychowawców w różnych sytuacjach życia codziennego i nie tylko. Na zakończenie Siostra Dyrektor jeszcze raz złożyła wszystkim najserdeczniejsze życzenia i zaprosiła na dalsze świętowanie tego szczególnego dnia do świetlic grupowych.

     • 13.10.2018 Koncert "Ten Sam Świat" Siedlce 2018

     • 11 października w Centrum Kultury i Sztuki w Siedlcach odbył się XVIII Koncert Integracyjny „Ten Sam Świat”. Tegoroczne hasło „OJCZYZNA – piękna i nieskończenie NIEPODLEGŁA” nawiązywało do 100–lecia odzyskania przez Polskę  niepodległości. Na scenie wystąpiło 27 placówek wśród nich nasz Ośrodek. Celem koncertu było zarówno integracja społeczna jak i prezentacja działań artystycznych, tj. występów teatralnych, śpiewu, tańca, recytacji, przygotowanych przez placówki działające na rzecz dzieci, młodzieży i osób dorosłych niepełnosprawnych na terenie regionu siedleckiego, sąsiednich powiatów, diecezji siedleckiej i drohiczyńskiej. P. Katarzyna Pieniak, kierownik Warsztatów Terapii Zajęciowej w Siedlcach, dodała „…Chcemy również uwrażliwić uczestników koncertu na wartość jaką jest Ojczyzna oraz krzewić postawy patriotyczne. „Ten Sam Świat” jest okazją do twórczego promowania Polski, budowania poczucia tożsamości narodowej i poszanowania godności i praw człowieka”. Przedstawiciele naszego Ośrodka zaśpiewali refleksyjną piosenkę „W listopadzie”(słowa Elżbieta Buczyńska, muzyka Jarosław Piątkowski). Na koncercie wystąpiło blisko 400 osób,   w różnym wieku i wielu placówek, co świadczy o dużej popularności dla tego rodzaju przedsięwzięcia. Choć impreza nie ma formy konkursu to jednak nie zabrakło nagród dla każdego artysty i okolicznościowych statuetek dla placówek. Honorowy patronat nad wydarzeniem objął Biskup Siedlecki Ks. Kazimierz Gurda oraz Prezydent Miasta Siedlce Wojciech Kudelski. Organizatorom Koncertu Caritas Diecezji Siedleckiej Warsztat Terapii Zajęciowej w Siedlcach serdecznie dziękujemy za zaproszenie i z niecierpliwością czekamy na następny.

       

     • 29.09.2018 FESTYN RODZINNY 2018

     • „…Wolności nie można tylko posiadać, nie można jej zużywać. Trzeba ją stale zdobywać i tworzyć…”.  Słowa wielkiego Polaka Jana Pawła II rozpoczęły tegoroczny Festyn Rodzinny w naszym Ośrodku. Temat przewodni „Kto Ty Jesteś” był nawiązaniem, a tym samym włączeniem się w obchody 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości. Dzień 27 września jest również wspomnieniem świętego Wincentego a Paulo, założyciela Zgromadzenia Sióstr Miłosierdzia i Zgromadzenia Misji, którego Dzieło Miłosierdzia przeplatało kręte ścieżki historii naszej Ojczyzny. Po krótkim wstępie Siostra Dyrektor Katarzyna Besiekierska w imieniu wychowanków i współpracowników naszego Ośrodka serdecznie powitała gości:

      - Siostrę Jadwigę Szok Wizytatorkę Zgromadzenia Sióstr Miłosierdzia św. Wincentego a Paulo Prowincji Warszawskiej;

      - Siostrę Agnieszkę Szerewicz Radną Prowincji;

      - Ks. Marka Chocieja i Ks. Konrada Jaworeckiego Kapłanów Zgromadzenia Misji;

      - P. Antoniego Jana Tarczyńskiego Starostę Mińskiego;

      - P. Emilię Piotrkowicz Naczelnika Wydziału Oświaty i Promocji Powiatu Mińskiego;

      - P. Justynę Rutkowską Wicedyrektora Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Mińsku Mazowieckim;

      - P. Krystynę Gucewicz;

      - P. Artura Krzemińskiego;

      - P. Pułkownika Ryszarda Gorczycę oraz Żołnierzy z Sekcji Wysokościowo-Ratowniczej i Wojskowej Straży Pożarnej z 23 Bazy Lotnictwa Taktycznego;

      - Przedstawicieli Muzeum Ziemi Mińskiej, dzięki życzliwości pana Leszka Celaja Dyrektora MZM;

      - P. Janinę Brzeszkiewicz Dyrektor Zespołu Szkół Specjalnych im. Janiny Porazińskiej wraz Gronem Pedagogicznym, Pracownikami i społecznością Szkoły;

      - P. Danutę Ekert Dyrektora Domu Pomocy Społecznej w Kątach;

      - Siostrę Barbarę Marczewską Dyrektora Specjalnego Ośrodka Wychowawczego w Łukowie z Gronem Pedagogicznym i wychowankami;

      - Siostrę Anastazję Dziadak Siostrę Służebną Wspólnoty Domu w Ignacowie wraz z Siostrami;

      - Rodziców i Rodziny Wychowanków;

      - wszystkich współpracowników Ośrodka i domowników.

      Tegoroczny Festyn nie byłby możliwy bez finansowego i organizacyjnego wsparcia wielu życzliwych osób, którym S.Dyrektor serdecznie podziękowała:

      - P. Dowódcy Pułkownikowi Pilotowi Piotrowi Iwaszko 23 Bazy Lotnictwa Taktycznego;

      - P. Elizie Bujalskiej Prezes Fundacji Rozwoju Międzykulturowego EBU i wolontariuszom;

      - P. Dariuszowi Przedlackiemu za nagłośnienie;

      - Zakłady Mięsne „Peklimar” Grupa Dworakowski;

      - Fundacji „Rosa”  oraz Harcerzom z Hufca ZHP „Mazowsze” w Mińsku Mazowieckim im. I Pułku Lotnictwa Myśliwskiego „Warszawa”;

      - P. Sylwii Rajdaszka Producentce I Kierownikowi Produkcji Filmowej;

      - Przedsiębiorstwu Produkcyjno-Handlowemu Elżbieta Słodownik;

      - Hurtowni Napojów Sławomir Królak z Sulejówka;

      - Cukierni-Piekarni „Eclerc”;

      - Sieci Sklepów „Carrefour”;

      - Zakładowi Produkcyjno-Handlowemu DELFIN;

      - Przedsiębiorstwu Handlowo-Usługowemu As;

      - wszystkim Indywidualnym Wolontariuszom.

      Po serdecznych powitaniach i podziękowaniach Siostra Dyrektor zaprosiła na część artystyczną. Polonez w wykonaniu wychowanków, Sióstr, rodziców i wychowawców, wprowadził wszystkich w podniosłą atmosferę. Następnie młodzi artyści zaprezentowali pieśni, piosenki patriotyczne przeplatane fragmentami przemówień Józefa Piłsudskiego i okolicznościowymi wierszami. Wiele wzruszeń dostarczył układ choreograficzny z szarfami w barwach narodowych. Na zakończenie przedstawienia głos zabrał pan Starosta Antonii Tarczyński, gratulując młodym artystom występu i dziękując za chwile wzruszeń.

      Po części artystycznej wszyscy zostali zaproszeni do wspólnej zabawy. A każdy mógł znaleźć coś dla siebie. W stoisku „Złota Polska Jesień” chętni tworzyli jesienne bukiety, w „Kłębuszkowym Kąciku” breloczki z wełny z białych i czerwonych pomponów lub ozdoby z gliny. Można było „Przybić piątkę z Polską”, sfotografować się jako ułan czy pomalować twarz w barwy narodowe. Świetnie bawiono się  w kąciku „Balony i Bańki” tworząc fantazyjne kształty. Dużą popularnością cieszyła się „Loteria”, gdzie każdy los wygrywał. Zainteresowani historią mogli poszerzyć swoją wiedzę przy stoisku z eksponatami z Muzeum Ziemi Mińskiej lub kampanii „Bohater On”. Zwolennicy sportu znaleźli również coś dla siebie, rozgrywając mecz piłki nożnej. A Wolontariusze z Fundacji „EBU” zapraszali do wspólnej tanecznej zabawy.

      Podczas Festynu zadbano także o podniebienia uczestników. W „Domowej spiżarni” degustowano potrawy z grilla, domowy pasztet i smalec, pyszne ogórki. Amatorzy słodkości znaleźli coś dla siebie przy stoisku z ciastami, ciasteczkami lub watą cukrową a zwolennicy przekąsek popcorn.

      Wśród dobrej zabawy czas płynął szybko. Na zakończenie wszyscy goście w ramach wdzięczności zostali obdarowani przepięknymi, oryginalnymi kwiatami. Siostra Dyrektor podziękowała jeszcze raz wszystkim za przybycie, poświęcony czas, zaangażowanie i wszelką pomoc.

       

      DZIĘKUJEMY!!!

     • 14.09.2018 Złota jesień w Kątach

     • 13 września reprezentacja naszego Ośrodka z przyjemnością wzięła udział w imprezie integracyjnej pod nazwą „Złota jesień w Kątach”. Każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Chętni mieli możliwość spróbować własnych sił w garncarstwie lub tworzeniu „ludzików” z darów jesieni. Dla utrwalenia nie tylko w pamięci miłych wspomnień uczestnicy mogli wykonać pamiątkowe zdjęcia w foto-budce. Akcentując jubileusz 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę w niebo wypuszczono 100 balonów w barwach narodowych i zaśpiewano pieśń pt. „Ukochany kraj”. Dla pasjonatów historii i militariów zorganizowano prezentację czołgów i strojów wojskowych z okresu II wojny światowej przez członków Towarzystwa Pamięci       VII Pułku Ułanów Lubelskich. Główną atrakcją imprezy był występ Teatru Tańca z Ukrainy       „Kwieciste Gwiazdy”. Podczas festynu goście mieli możliwość przejażdżki bryczką czy zabawy bańkami mydlanymi. Dużo radości i uśmiechu sprawił uczestnikom kontakt z egzotycznymi alpakami. Gospodarze zadbali również o podniebienia gości. Można było skosztować przygotowanych przez personel placówki potraw: grochówkę, bigos, placki ziemniaczane, potrawy z grilla, mazowieckie sójki czy sery z zagrody pani Honoraty czy przysmaki wiejskie. Dla amatorów słodkości przygotowano pyszne ciasta, ciasteczka, watę cukrową i popcorn. Zwieńczeniem imprezy była zabawa taneczna.

      Dziękujemy bardzo serdecznie gospodarzom za zaproszenie i dobrą zabawę.

       

       

       

     • 4.09.2018 Nowy Rok Szkolny 2018-2019

     • Nastał wrzesień a wraz z nim nowy rok szkolny. Po dwóch miesiącach wakacji, które minęły bardzo szybko, pozostały wspomnienia i fotografie. Trzeba wrócić do codziennych obowiązków, choć nie tylko, przecież są również małe i duże przyjemności. Serdecznie powitaliśmy nowe koleżanki i nowych kolegów, ale i „starych” fajnie było spotkać. Czas podjąć nowe wyzwania, zdobywać wiedzę i dobre doświadczenia…

     • 20.06.2018 Czas pożegnań

     • Zbliżają się długo oczekiwane wakacje, czas na zabawę, relaks, odpoczynek 

      i doładowanie energii na następny rok szkolny. Jednak nie wszyscy powrócą 

      we wrześniu do Nas. Mariola, Janek i Marcin ukończyli edukację a tym samym 

      pobyt w naszym Ośrodku. Z tej okazji 19 czerwca 2018r. na uroczystym apelu 

      pożegnaliśmy tegorocznych absolwentów. Na początku obejrzeliśmy 

      przedstawienie pt.”Bajka o szczęściu” na podstawie tekstu Izabeli 

      Podgórskiej. Wzruszająca opowieść o sile prawdziwej przyjaźni i szczęściu, 

      których nie da kupić się za pieniądze, to prawda znana od wieków, a będąca 

      drogowskazem dla naszych odchodzących wychowanków. Trudno wyrazić słowa 

      pożegnania… Dziękujemy za ten czas spędzony z nami przez te lata, miłe 

      wspomnienia zachowamy w naszej pamięci i życzymy powodzenia na dalszą 

      drogę życia.

     • 26.05.2018 Wycieczka do "Sioła Julianówka"

     • 24 maja 2018r.  słoneczne popołudnie spędziliśmy w uroczym miejscu "Sioło Julianówka", gdzie czekało na nas wiele atrakcji. Każdy znalazł coś dla siebie.  Po podzieleniu na pięć grup można było sprawdzić swoje możliwości między innymi w strzelaniu z łuku, rzucie do celu czy wyścigach w workach, a kto jeszcze miał zapas energii mógł poskakać na trampolinie lub pohuśtać się na huśtawce. Z dużym zainteresowaniem obejrzeliśmy  Mini Zoo, gdzie  zaprzyjaźniliśmy się z jego mieszkańcami. Dużą popularnością cieszyła się nieznana już metoda dbania o czystość ubrań naszych prababć -  pranie w bali i na tarze, której każdy chciał spróbować. Po tak wielu atrakcjach bardzo smakowały własnoręcznie upieczone kiełbaski przy ognisku. Wieczorem do domu w Ignacowie wracaliśmy zmęczeni ale szczęśliwi.

      Za umożliwienie spędzenia czasu serdecznie dziękujemy właścicielom „Sioła Julianówka”

     • 24.05.2018 Konkurs "Siedlce, Podlasie i Anioły" rozstrzygnięty

     • XV Edycja Konkursu Twórczości Plastycznej Osób Niepełnosprawnych „Siedlce, Podlasie i Anioły”, którego organizatorem są Warsztaty Terapii Zajęciowej, działający pod skrzydłami Caritas Diecezji Siedleckiej, dobiegła końca. Honorowy patronat nad tegoroczną edycją konkurs objął Biskup Siedlecki Kazimierz Gurda, Prezydenta Miasta Siedlce p. Wojciech Kudelski oraz Rektor Uniwersytetu Przyrodniczo – Humanistycznego w Siedlcach dr hab.       p. Tamara Zacharuk.

      Prace oceniło Jury w składzie: Marlena Czajkowska – artysta; Mirosław Greluk – artysta, społecznik; Iza Staręga - artysta, pedagog, właścicielka galerii; Robert Szymani – artysta, wykładowca na UPH; Ks. Paweł Wojdat – wicedyrektor Caritas Diecezji Siedleckiej. Jury oceniało wszystkie prace według następujących kryteriów: twórcze podejście do tematu, samodzielność i oryginalność wykonania, stopnień trudność (odpowiedni do wieku autora pracy) i ogólny wyraz artystycznych.

      II miejsce w kategorii Młodzież 13 – 17 lat zajęła praca naszych wychowanków Daniela Panfila i Dawida Gałązki pt.”Kapliczka pod drzewem” wykonana pod kierunkiem p. Anny Gletkier. Tym bardziej cieszy sukces naszych artystów, że praca została wybrana z pośród 153 innych.

       

      23 maja 2018r. w holu Biblioteki Głównej Uniwersytetu Przyrodniczo - Humanistycznego w Siedlcach podczas wystawy pokonkursowej laureatom wręczono nagrody i wyróżnienia. W trakcie wernisażu uczestnicy mogli wymieniać doświadczenia i uwagi. 

     • 23.05.2018 Przegląd Małych Form Artystycznych Szkolnictwa Specjalnego - Sokołów Podlaski 2018

     • 22 maja w Sokołowskim Ośrodku Kultury odbył się XXI Przegląd Małych Form Artystycznych Szkolnictwa Specjalnego. Organizatorem przedsięwzięcia był Zespół Szkół im. Jana Pawła II w Sokołowie Podlaskim. W tym roku  swoje umiejętności artystyczne prezentowali uczniowie ze szkół i ośrodków między innymi z: Łosic, Siedlec, Stoku Lackiego, Węgrowa, Zuzeli, Ignacowa oraz gospodarze imprezy. Głównym celem organizatorów imprezy jest integrowanie środowisk szkolnych, kształtowanie i rozwijanie zainteresowań dzieci i młodzieży muzyką, piosenką, tańcem, teatrem oraz szerzenie kultury żywego słowa.

      Karolina, Magda, Monika, Adrian, Daniel i Piotr reprezentowali nasz Ośrodek. Zaśpiewali piosenkę pt.”Koronkowa lambada” oraz zatańczyli układ własny do utworu Michaela Jacksona „Earth song”.

      Na zakończenie Przeglądu gościnnie wystąpiły dzieci z Publicznego Przedszkola Nr 3, uczniowie z Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 2  oraz Zespół Taneczny Jocker Dance Center z Sokołowa Podlaskiego. Uczestnicy zabierają ze sobą artystyczne przeżycia, nowe przyjaźnie, ale przede wszystkim radość bycia razem, to jest to co najważniejsze i wszystkim pozostaje w pamięci.      

     • 18.05.2018 Przedstawienie "Dawid i Goliat"

     • 17 maja 2018r. mieliśmy okazję obejrzeć przedstawienie przygotowane przez krakowskich aktorów pt.”Dawid i Goliat”. Sztuka inspirowana była historią biblijnego Dawida, który swoją pomysłowością, ale przede wszystkim wiarą pokonał olbrzyma – Goliata. Każdy ma w swoim życiu pewne trudności, problemy, troski, które zabierają radość, nadzieję. Ale zawsze jest… światełko w tunelu. Siłę i rozwiązanie znajdziemy w Bogu, który w najmniej oczekiwanej chwili nam pomaga.

     • 13.04.2018 Serdeczne życzenia

     • 12 kwietnia złożyliśmy życzenia imieninowe Siostrze Anastazji, która dba o „nasze ziemskie sprawy”, czyli pracuje w naszym Ośrodku jako intendentka, jest również Przełożoną Sióstr Zgromadzenia Św. Wincentego a’Paulo w Domu w Ignacowie. Oprócz serdecznych życzeń, kwiatów i własnoręcznie wykonanych upominków wychowankowie przygotowali  niecodzienną niespodziankę dla solenizantki. Zaprezentowali program artystyczny, który przedstawili na XVII Regionalnym Przeglądzie Piosenki Dzieci i Młodzieży w Łosicach.

      Siostrze Anastazji jeszcze raz życzymy wszystkiego co NAJ…, dużo zdrowia i siły, a przede wszystkim wielu łask Bożych i błogosławieństwa.

     • 12.04.2018 Łosice 2018

     • 11 kwietnia w Łosicach odbył się  XVII Regionalny Przegląd Piosenki Dzieci i Młodzieży pod hasłem „Tu wszędzie jest moja Ojczyzna”. Reprezentanci naszego Ośrodka Karolina, Paulina, Pamela i Patryk zaśpiewali piosenki pt.”Jestem Polką i Polakiem” oraz „Przybyli ułani pod okienko”. Oprócz nagród i miłych wspomnień nasi wychowankowie przywieźli ze sobą nowe doświadczenia, którymi wymienili się z innymi uczestnikami. Organizatorom XVII Przeglądu Ośrodkowi Szkolno – Wychowawczemu i Domowi Kultury w Łosicach serdecznie dziękujemy za zaproszenie.